sobota, 24 lutego 2018 r.

Chełm

W Tarnogórze będą kształcić studentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2009, 19:06

Praca socjalna, profilaktyka i terapia uzależnień, pedagogika resocjalizacyjna.
To tylko niektóre specjalizacje, jakie będzie można od października studiować w Tarnogórze. Swoją filię otwiera tam Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej w Łodzi.

Zespół pałacowo-parkowy z połowy XIX wieku w Tarnogórze. 14 hektarów urokliwego krajobrazu. Tu mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych: gimnazjum, liceum ogólnokształcące, technikum i technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa oraz szkoła policealna kształcąca w zawodzie: technik hotelarstwa.

Za nieco ponad pół roku do kształcących się tu uczniów dołączą... studenci. Władze Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej w Łodzi, zamierzają od 1 października tego roku uruchomić tu filię swojej uczelni.

Dlaczego łódzka szkoła chce kształcić swoich studentów właśnie w Tarnogórze?
- W rozmowach z kanclerzem i prorektorem WSEZ zaproponowałem Tarnogórę jako najodpowiedniejsze miejsce na lokalizację uczelni - mówi Janusz Szpak, starosta krasnostawski. - Przedstawiciele WSEZ, kiedy nas odwiedzili, byli zauroczeni Tarnogórą. Zachwalali bazę i wyposażenie szkoły. Okazało się, że to, co zobaczyli, spełnia ich wszystkie oczekiwania.

Studenci WSEZ będą korzystać z kilku pomieszczeń ZSO. - Podpisaliśmy umowę na wynajem czterech pracowni, w tym jednej komputerowej, a także sali gimnastycznej z siłownią - mówi Józef Grzesiuk, dyrektor szkoły w Tarnogorze. - Liczę na to, że studenci będą chcieli też korzystać z naszego internatu.

Grzesiuk nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z porozumienia z łódzką uczelnią. - Widzę w tym szansę na podniesienie prestiżu mojej szkoly i całej miejscowości - mówi dyrektor. - Mam też nadzieję, że nasi absolwenci dzięki filii WSEZ chętniej zdecydują się na podjęcie studiów.

Wiele wskazuje na to, że do Tarnogóry przyjedzie studiować także młodzież zza wschodniej granicy, m.in. z Łucka i Równego. - Władze uczelni sygnalizowały, że jest takie zainteresowanie - mówi Szpak.

W Tarnogórze prowadzone będzie kształcenie na studiach pierwszego stopnia na poziomie licencjata: praca socjalna, profilaktyka i terapia uzależnień, opieka i terapia osób w wieku podeszłym, pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką, oligofrenopedagogika z terapią mowy i terapia ruchowa z gimnastyką kompensacyjno-korekcyjną. Z kolei na studiach uzupełniających drugiego stopnia przewidziano: pracę socjalną, promocję zdrowia, terapię psychopedagogiczną, edukację turystyczną i promocję rekreacji.

Będzie tu także możliwe ukończenie równolegle ze studiami pierwszego stopnia Kolegium Pracowników Służb Społecznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Paweł
lop
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paweł
Paweł (8 września 2009 o 20:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ura bura Tarnogóra!
Rozwiń
lop
lop (27 stycznia 2009 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdzie studiujesz? W Tarnogórze!!! Super brzmi :-)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!