czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

W wodzie nie wszyscy są równi. Basen dla pracowników i ich rodzin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2012, 16:37

Basen przy I LO to nie tylko szkolny, ale i miejski obiekt, czyli ma służyć wszystkim zainteresowany
Basen przy I LO to nie tylko szkolny, ale i miejski obiekt, czyli ma służyć wszystkim zainteresowany

Nasz Czytelnik w niedzielę około godz. 15 wybrał się na basen przy I Liceum Ogólnokształcącym. Chociaż w wodzie były tylko trzy osoby, to szatniarka odmówiła mu sprzedaży biletu. Tłumaczyła, że basen jest zarezerwowany. Jak na ironię: dla pracowników i rodzin ogólniaka.

Amator pływania poczuł się przez personel basenu… spławiony. – Nie rozumiem, dlaczego nie wpuszczono mnie na basen, skoro pięć torów było wolnych – mówi pan Dariusz. – Zarobiliby przecież na mnie osiem złotych, a ja zgodnie z zaleceniem lekarza mógłbym sobie popływać i poprawić stan kręgosłupa.

Pan Dariusz zapytał pracownicę basenu, czy może udostępnić mu kopię grafiku wykorzystania basenu. Okazało się jednak, że takiej możliwości nie ma. Co najwyżej, jak każdy, mógł się z nim zapoznać na miejscu.

– Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamieszczenie tego grafiku na internetowej stronie szkoły – dodaje pan Dariusz. – Wtedy najłatwiej byłoby sprawdzić, kiedy można udać się na basen i tak, jak ja nie być odprawionym z kwitkiem.

Zdaniem Dariusza Kosteckiego, dyrektora I LO, wbrew pozorom takie rozwiązanie wcale nie jest proste. – Rzecz w tym, że ten grafik jest płynny – mówi Kostecki. – Jednym instytucjom kończy się umowa na rezerwację, inne właśnie ją podpisują. Oznacza to, że praktycznie grafik zmieniany jest co tydzień.

Andrzej Jóźwiak, kierownik administracyjno-gospodarczy szkoły, który też zawiaduje basenem zapewnia, że każdego dnia w grafiku są "okienka” umożliwiające indywidualne korzystanie ze szkolnego kąpieliska.

– Aby przyjść o odpowiedniej porze wystarczy zadzwonić do szkoły na numer telefonu (82) 565 38 85 i poprosić o połączenie z basenem – radzi Jóźwiak. – Po godzinach pracy szkoły telefon łączy się z pływalnią automatycznie.

Basen przy I LO ma charakter nie tylko szkolnej, ale też miejskiej placówki. Od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród chełmian. W czasie zajęć lekcyjnych okupują go szkolne grupy, które korzystają z pływalni za darmo. Ogółem w tygodniu do wody wskakuje tam, bagatela po około 2,5 tys. osób.

Kostecki broni swoich pracowników, którym zapewnił darmową rezerwację basenu. – To chyba już ostatni przywilej, jakim mogą się cieszyć – mówi dyrektor. – Dlatego nie myślę, ani nie chcę im go odbierać.

Czy stało by się coś złego, gdyby mimo rezerwacji szatniarka w niedzielę wpuściła pana Dariusza na basen, skoro zajęte tam były tylko trzy tory? Otóż raz tak już było i skończyło się to wystosowaniem przez nauczycieli, którzy wtedy akurat korzystali z basenu, skargi do swojego dyrektora. Między innymi zwrócili w niej uwagę, że rezerwacja jest między innymi po to, aby kapiąc się… nie musieli krępować się osób z zewnątrz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
CherryGarcia
Andrzej
Inge
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

CherryGarcia
CherryGarcia (4 września 2012 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam!
Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego.
Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym.
Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas [img]https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif[/img]
[url="http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie"]http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie[/url]
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (3 września 2012 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro Pracownicy krępują się osób obcych ,to pewnie nie wyjeżdżają na wczasy . Współczuję kompleksu "pracowników " .
Rozwiń
Inge
Inge (29 stycznia 2012 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Nikt nie ma prawa rezerwować basenu, a oni ten zakaz złamali?
Rozwiń
zdziwiony
zdziwiony (27 stycznia 2012 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jj' timestamp='1327578482' post='588564']
Podobna sytuacja na basenie na Akademii Roliczej, sobota i niedziela dla pracowników i urzędników a ojciec czy matka chce pójść z małym dzieckiem to może.... w środe na 8 rano.
[/quote]

Pewnie masz przymus pisania chociaż nie wiesz o czym . Jeśli chodzi o basen Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (bo AR już dawno zmieniła nazwę na UP), to do ostatniej niedzieli (22 stycznia) w niedzielę rezerwacja była od 8 do 11:45, a potem do 22 mogły się pluskać do woli i matki i dzieci, i ojcowie; w sobotę podobnie (tylko chyba trzy tory były zarezerwowane jeszcze od 13:30 do 15). Ale najlepiej siedzieć w domu i wymyślać, że ktoś uniemożliwia korzystanie z basenu. Żal.
Rozwiń
jagoda
jagoda (26 stycznia 2012 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie to Dariusz W. ze spółdzielni ma taki problem, on zawsze ma takie problemy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!