poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Waży się przyszłość szkolnictwa zawodowego na Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2009, 15:25
Autor: (bar)

Kuratorium Oświaty w Lublinie wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie zorganizowali dzisiaj konferencję pod tytułem: "Kształcenie zawodowe w województwie lubelskim wobec oczekiwań pracodawców i rynku pracy".

Patronowali i czynnie uczestniczyli w niej wojewoda lubelska i marszałek województwa lubelskiego. Do Chełma przyjechali z regionu także szefowie różnej rangi samorządów, pracodawcy, przedstawiciele organizacji związkowych i szkół.

- Chodzi o to, aby szkoły przestały wreszcie wypuszczać absolwentów bez konkretnych kwalifikacji, dla których nie ma miejsca na rynku pracy - mówi Zygmunt Gardziński z PWSZ. - Z założenia efektem naszego spotkania miał być adresowany do szkół sygnał, aby w porozumieniu z pracodawcami zweryfikowały programy i kierunki nauczania.

Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa lubelskiego wyraził nadzieję, że dzisiejsza konferencja jest dobrym początkiem dla dalszej dyskusji na temat przyszłości szkolnictwa zawodowego w regionie.

Frekwencja i aktywność uczestników świadczyła o tym, że jest taka potrzeba.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
paulo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

paulo
paulo (17 lutego 2009 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pwsz w Chełmie nakłania chełmskie ponadgimnazjalne szkoły zawodowe dom tworzenia kierunków związanych z lotnictwem. Niech Pan Gardziński nie twierdzi, że PWSZ-ce "Chodzi o to, aby szkoły przestały wreszcie wypuszczać absolwentów bez konkretnych kwalifikacji, dla których nie ma miejsca na rynku pracy". Chodzi im o to, aby mieć przyszłych studentów, bo póki co technicy lotnicy mogą tylko aeroplan Pana rektora reperować. A co głupsze szkoły dadzą sie PWSZ-ce podpuścić i nadal będa szkolić bezrobotnych, bo chociażby LOT, zwalnia juz kilkuset pracowników, głównie obsługi technicznej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!