Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

10 lutego 2014 r.
14:00
Edytuj ten wpis

Wiatr hula po szpitalu w Chełmie. Okna trzeba uszczelniać kocami

1 5 A A

Na niektórych oddziałach nowego szpitala okna trzeba uszczelniać taśmami, kocami i prześcieradłami. Do tego dochodzą kłopoty z psującymi się sterylizatorami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zadłużony chełmski szpital nie dość, że walczy o przetrwanie, to jeszcze boryka się z budowlaną fuszerką. - Podczas niedawnych zamieci śnieżnych temperatura w niektórych położonych od strony wschodniej salach chorych spadała do 10-11 stopni Celsjusza - przyznaje Piotr Raszczepkin, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych. - Działo się tak chociaż nasza ciepłownia pracowała pełną parą. W tym samym czasie temperatura w pokojach po drugiej stronie korytarza przekraczała 20 stopni. Personel robił co mógł, aby chorzy nie marzli. Najgorzej było na oddziałach wewnętrznym i neurologii. Uszczelniano okna, dogrzewano sale, a pacjenci dostawali dodatkowe koce. W najgorszych przypadkach łóżka z pacjentami przestawiano na korytarz, gdzie było znacznie cieplej. Zanim okna nie zostaną poprawione, czy wymienione, podobne sytuacje mogą się jednak powtarzać. Kolejni szefowie szpitala reklamują wadliwe okna już od czterech lat. Szpitalny budynek 1a, którego dotyczy ten problem został oddany do użytku 1 lutego 2010 r. Jak dotąd korespondencja z Lubelską Dyrekcją Inwestycji Wojewódzkich, inwestorem zastępczym nowego szpitala, a po jej likwidacji z Zarządem Nieruchomości Wojewódzkich nie przyniosła rezultatu. Wreszcie pojawiła się szansa na przełom w tej sprawie. W piątek z przedstawicielami Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich oraz dyrektorem szpitala spotkali się członkowie zarządu województwa. - Usterki mają być niezwłocznie usunięte. Na początek zostaną szczegółowo zinwentaryzowane i zgłoszone firmie odpowiedzialnej za budowę szpitala. Oczywiście wszystko to ma się dokonać przed upływem terminu gwarancyjnego - zapowiada Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. Poza oknami szpital ma kłopoty z psującymi się sterylizatorami i myjkami narzędzi. Same sterylizatory do października 2013 roku psuły się już 120 razy. Zdarzyło się, że jeden z nich na naprawę czekał ponad trzy miesiące. Teraz problem w tym, że firma serwisująca dotąd sprowadzone z USA urządzenia właśnie ogłosiła upadłość, a najbliższa podobna jest w Paryżu. - Teraz w przypadku kolejnych awarii nie pozostaje nic innego, jak porozumieć się z amerykańskim producentem - dodaje Górka. - Innym rozwiązaniem może być powierzanie naprawy w ramach wykonawstwa zastępczego i obciążanie kosztami dostawców lub producenta. Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich musi znaleźć skuteczne rozwiązanie.
Czytaj więcej o:

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wandzia / 12 lutego 2014 o 19:35

jeszcze gorzej jest na oddziale dzieciecym bylam z dzieckiem (maialo 5 miesiecy) w listopadzie i tam szczeliny w oknach byly na 1-1.5 cm okna wcale sie nie domykaly a jedno nawet bylo zamykane na gwozdzia bo zamek byl zepsuty a pracownicy mieli to w nosie bo to nie ich dzieci leza na salach, a sami siedzieli przy grzejnikach i grzali za przeproszeniem dup..... bo zimno im bylo trzeba bylo na wlasna reke przywozic dodatkowe koce. normalnie porazka!!!!!! nie polecam tam pobytu!

Avatar
ja / 10 lutego 2014 o 20:04

Ostatnimi czasy jak były silne wiatry to na 7 piętrze szpitala na oddziale gastrologi też trzeba było utykać okna kocami.Wiało jak diabli a jak pamiętam też nie dawno był remont.

Miałem na myśli szpital na Kraśnickiej

Avatar
ja / 10 lutego 2014 o 20:01

Ostatnimi czasy jak były silne wiatry to na 7 piętrze szpitala na oddziale gastrologi też trzeba było utykać okna kocami.Wiało jak diabli a jak pamiętam też nie dawno był remont.

Avatar
Gość / 10 lutego 2014 o 19:14

wyślijcie zdjęcia tuskowi, niech zobaczy jaki mamy dobrobyt

Avatar
gościu / 10 lutego 2014 o 17:04

No niech Pani Henryka Strojnowska teraz się wykaże, jak umie rządzić, czy tylko kawusie pić i ciasteczka firmowe zajadać.

Avatar
wandzia / 12 lutego 2014 o 19:35

jeszcze gorzej jest na oddziale dzieciecym bylam z dzieckiem (maialo 5 miesiecy) w listopadzie i tam szczeliny w oknach byly na 1-1.5 cm okna wcale sie nie domykaly a jedno nawet bylo zamykane na gwozdzia bo zamek byl zepsuty a pracownicy mieli to w nosie bo to nie ich dzieci leza na salach, a sami siedzieli przy grzejnikach i grzali za przeproszeniem dup..... bo zimno im bylo trzeba bylo na wlasna reke przywozic dodatkowe koce. normalnie porazka!!!!!! nie polecam tam pobytu!

Avatar
ja / 10 lutego 2014 o 20:04

Ostatnimi czasy jak były silne wiatry to na 7 piętrze szpitala na oddziale gastrologi też trzeba było utykać okna kocami.Wiało jak diabli a jak pamiętam też nie dawno był remont.

Miałem na myśli szpital na Kraśnickiej

Avatar
ja / 10 lutego 2014 o 20:01

Ostatnimi czasy jak były silne wiatry to na 7 piętrze szpitala na oddziale gastrologi też trzeba było utykać okna kocami.Wiało jak diabli a jak pamiętam też nie dawno był remont.

Avatar
Gość / 10 lutego 2014 o 19:14

wyślijcie zdjęcia tuskowi, niech zobaczy jaki mamy dobrobyt

Avatar
gościu / 10 lutego 2014 o 17:04

No niech Pani Henryka Strojnowska teraz się wykaże, jak umie rządzić, czy tylko kawusie pić i ciasteczka firmowe zajadać.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 9

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!