poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Więcej nauczycieli na etatach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2007, 15:48

Każdego dnia do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta trafia kilkadziesiąt podań o pracę. Na razie udało się ją znaleźć dla blisko 40 nauczycieli.

- O pracę w oświacie ubiega się jeszcze ponad 200 osób - mówi Augustyn Okoński, dyrektor wydziału. - Mam nadzieję, że chociaż dla części z nich znajdziemy zatrudnienie. Jak nie od września, to może później. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie bazy danych nauczycieli poszukujących pracy. Równocześnie na bieżąco informowani jesteśmy o wakatach czy godzinach do obsadzenia.
W Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 pracę znalazło dwóch nauczycieli. - Jeden etat zwolnił się nam po przejściu jednej z nauczycielek na emeryturę. Drugi wytworzył się w wyniku organizacji szkoły. Najważniejsze, że nikogo nie musieliśmy zwalniać - cieszy się Małgorzata Kwiecińska, dyrektor placówki. - I nie musieliśmy redukować godzin. Tylko jeden z pracowników ma zmniejszony etat. Nowi nauczyciele będą pracować w internacie. Na razie umowy podpisane zostały na czas określony.
Zespół Szkół Technicznych oferuje pracę nauczycielom specjalistom: informatykowi ze specjalnością grafik komputerowy i elektronikowi ze specjalnością komputerową. - Niestety do dzisiaj żaden chętny się nie zgłosił - mówi Janusz Najda.

Tu również nie było zwolnień pracowników. Część odeszła na emeryturę. Niektórym skończył się termin umowy o pracę. Kilka osób będzie miało przedłużone umowy. Przede wszystkim chodzi o nauczycieli języków obcych
- Na anglistów jest największe zapotrzebowanie - twierdzi Okoński. - Ale szkoły szukały też polonistów, a także nauczycieli wychowania fizycznego. Większość ofert wpłynęła ze szkół ponadgimnazjalnych.
Dorota Cieślik, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 cieszy się, że nie musiała nikogo zwolnić. Wręcz przeciwnie. Niektórzy nauczyciele przejdą na pełny etat. Znajdzie się też praca dla nauczycieli w niepełnym wymiarze godzin.
Tam, gdzie były wakaty w pierwszej kolejności do pracy kierowani byli nauczyciele dyplomowani i mianowani. Dopiero później kontraktowi i stażyści.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!