piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Więcej pieniędzy na naukę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2005, 21:31
Autor: (rys)

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie znalazła się na czwartym miejscu w kraju wśród uczelni, które wzięły udział w konkursie ministra edukacji. Konkurs dotyczył opracowania programów studiów, które umożliwią studentom kierunków nauczycielskich zdobycie uprawnień do nauczania drugiego przedmiotu. Z wysoką lokatą wiąże się nie tylko splendor, ale także dodatkowe fundusze.

Minister Edukacji Narodowej i Sportu ogłosił swój konkurs w minionym roku. Adresowany był do uczelni wyższych, a udział w nim polegał na opracowaniu, a następnie wdrożeniu, programów nauczania, dzięki którym studenci specjalizacji nauczycielskich zdobywaliby dodatkowe uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu.
Do konkursu zgłoszone zostały łącznie 92 projekty studiów opracowane przez 22 uczelnie. Chełmska PWSZ opracowała pięć projektów na kształcenie tzw. dwuprzedmiotowe. Ich realizacja umożliwia studentom filologii polskiej zdobycie dodatkowych uprawnień do nauczania historii; studentom historii, filologii angielskiej i filologii germańskiej – dodatkowe uprawnienia do nauczania języka polskiego, a studentom nauczania matematyki – do nauczania informatyki. Po rozpatrzeniu projektów przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego, akceptację uzyskało 78 projektów, w tym wszystkie zgłoszone przez PWSZ w Chełmie. Na ich realizację uczelnia otrzymała z MENIS dodatkowe fundusze – 628 tys. zł do wykorzystania w ciągu trzyletniego cyklu nauczania.
W konkursie pierwsze miejsce zajęła krakowska Akademia Pedagogiczna, która opracowała 10 projektów. Z naszego regionu na 12. miejscu znalazł się UMCS z dwoma projektami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!