Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 czerwca 2014 r.
12:18
Edytuj ten wpis

Więzień, który oddalił się z miejsca pracy nie był pilnowany

150 13 A A

Poszukiwany więzień, który w czwartek oddalił się z miejsca pracy na terenie jednostki oddziału Straży Granicznej w Chełmie nie był pilnowany. - Istotą rzeczy jest to, że taki skazany pracuje bez konwojenta - wyjaśnia ppłk Jarosław Góra, rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek rano odbywający karę pozbawienia wolności z Zakładzie Karnym Waldemar Lembryk oddali się z miejsca pracy. Skazany na przestępstwa na tle seksualnym, także przeciwko nieletnim i przeciwko życiu i mieniu pracował na terenie jednostki oddziału Straży Granicznej przy ul. Trubakowskiej w Chełmie. Znajdował się w grupie, która układa kostkę brukową.

- Codziennie autokar Straży Granicznej podjeżdża pod zakład karny i zabiera do pracy grupę skazanych - opisuje st. chor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Odbywa się to bez asysty więziennych strażników. Również oddział Straży Granicznej nikomu nie zleca pilnowania skazanych. Poza tym są oni ubrani w takie same drelichy robocze jak nasi pracownicy techniczni. Mogą więc bez problemów wyjść przez biuro przepustek lub przeskoczyć przez ogrodzenie.

- Taka jest istota pracy bez konwojenta - tłumaczy ppłk Jarosław Góra, rzecznik Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. - Skazani samodzielnie udają się do miejsca pracy. Ubiór, który noszą leży w gestii kontrahenta.

Podpułkownik przekonuje, że więźniowie wybierani do takiej pracy są starannie dobierani i dokładnie sprawdzani. Pod uwagę brana jest m.in. opinia psychologa i wychowawcy.

Przypadku takich oddaleń się zdarzają. - Na ok. 7,5 tysiąca skazanych, którzy codziennie wychodzą do pracy bez konwojenta w ciągu roku oddala się ok. 170 - 200 osób - podaje ppłk Góra. - Jest to z reguły niespodziewany wybryk. Skazani jeśli nie wracają sami to są doprowadzani przez policję.

Oszukiwany 43-letni Waldemar Lembryk, który nie wrócił z pracy do Zakładu Karnego w Chełmie jest cały czas poszukiwany.

Uciekł więzień. Policja szuka przestępcy seksualnego w całym kraju

Na informacje na temat jego pobytu policja czeka pod specjalnym nr policyjnej infolinii 801 801 997. Można dzwonić też pod numer alarmowy - 997.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kk / 8 czerwca 2014 o 09:01

Ten więzień został zatrzymany wczoraj. Macie opuśnione informacje...

Avatar
xxx / 8 czerwca 2014 o 08:52

Zanim go znajdą moze ucierpieć kolejna dziewczyna. To jest nie odpowiedzialne, nie bespieczne i chore. NIe wiem kto wymyślił wypuszczać wgl więźniów bez nadzoru ale na pewno ktoś powinien za to odpowiadać i powinno się to zmienić. A nie bezproblemowo mowić że więźniowie sobie uciekają.Nic dziwnego że uciekają jak praktycznie mają bramy otwarte i tylko idiota na ich miejscu by nie próbował. NIech jeszcze wypuszczą morderców bo dobrze się sprawują to juz wgl będzie szczyt. 

Teraz to ten potwór (bo nie nazwę gwałciciela człowiekiem) może być dosłownie wszędzie.

Zanim go znajdą moze ucierpieć kolejna dziewczyna. To jest nie odpowiedzialne, nie bespieczne i chore. NIe wiem kto wymyślił wypuszczać wgl więźniów bez nadzoru ale na pewno ktoś powinien za to odpowiadać i powinno się to zmienić. A nie bezproblemowo mowić że więźniowie sobie uciekają.Nic dziwnego że uciekają jak praktycznie mają bramy otwarte i tylko idiota na ich miejscu by nie próbował. NIech jeszcze wypuszczą morderców bo dobrze się sprawują to juz wgl będzie szczyt. 

Teraz to ten potwór (bo nie nazwę gwałciciela człowieki... rozwiń

Avatar
As / 7 czerwca 2014 o 20:02

Autor tego artykułu narobił trochę literówek!!!!!!!

Avatar
Aleandro / 7 czerwca 2014 o 15:34

Pozdrawiam ostatni akapit :D

Avatar
Tomek / 7 czerwca 2014 o 15:30

Ks Waldemar przygotowywał mnie do komunii

Avatar
Gość / 7 czerwca 2014 o 14:42

Teraz się bronią a pedofil lata na wolności...

Avatar
Sąd Ostateczny.... / 7 czerwca 2014 o 14:42

Ja pier***e skazany za przestępstwa sexualne i odbywał prace bez opiekuna, no za to powinien ktoś beknąć, ku*** śmiech to poco ich zamykać jak wykonują prace bez dozoru, otworzyć więzienia niech wychodzą kiedy chcą i robią co chcą.... ku*** prawo poje***e, powinien w dybach zapier***ać 24/24.

Avatar
krzycho / 7 czerwca 2014 o 14:40

skazany za brutalne gwałty pracuje bez nadzoru.brawo.ciekawy jestem czy ktoś za to poniesie odpowiedzialność.

Avatar
gall anonim / 7 czerwca 2014 o 14:33

może jedno i drugie hahaha

Avatar
Stefan Wons / 7 czerwca 2014 o 13:58

ło kurwa mojego starego szujamo :D

Avatar
kk / 8 czerwca 2014 o 09:01

Ten więzień został zatrzymany wczoraj. Macie opuśnione informacje...

Avatar
xxx / 8 czerwca 2014 o 08:52

Zanim go znajdą moze ucierpieć kolejna dziewczyna. To jest nie odpowiedzialne, nie bespieczne i chore. NIe wiem kto wymyślił wypuszczać wgl więźniów bez nadzoru ale na pewno ktoś powinien za to odpowiadać i powinno się to zmienić. A nie bezproblemowo mowić że więźniowie sobie uciekają.Nic dziwnego że uciekają jak praktycznie mają bramy otwarte i tylko idiota na ich miejscu by nie próbował. NIech jeszcze wypuszczą morderców bo dobrze się sprawują to juz wgl będzie szczyt. 

Teraz to ten potwór (bo nie nazwę gwałciciela człowiekiem) może być dosłownie wszędzie.

Zanim go znajdą moze ucierpieć kolejna dziewczyna. To jest nie odpowiedzialne, nie bespieczne i chore. NIe wiem kto wymyślił wypuszczać wgl więźniów bez nadzoru ale na pewno ktoś powinien za to odpowiadać i powinno się to zmienić. A nie bezproblemowo mowić że więźniowie sobie uciekają.Nic dziwnego że uciekają jak praktycznie mają bramy otwarte i tylko idiota na ich miejscu by nie próbował. NIech jeszcze wypuszczą morderców bo dobrze się sprawują to juz wgl będzie szczyt. 

Teraz to ten potwór (bo nie nazwę gwałciciela człowieki... rozwiń

Avatar
As / 7 czerwca 2014 o 20:02

Autor tego artykułu narobił trochę literówek!!!!!!!

Avatar
Aleandro / 7 czerwca 2014 o 15:34

Pozdrawiam ostatni akapit :D

Avatar
Tomek / 7 czerwca 2014 o 15:30

Ks Waldemar przygotowywał mnie do komunii

Avatar
Gość / 7 czerwca 2014 o 14:42

Teraz się bronią a pedofil lata na wolności...

Avatar
Sąd Ostateczny.... / 7 czerwca 2014 o 14:42

Ja pier***e skazany za przestępstwa sexualne i odbywał prace bez opiekuna, no za to powinien ktoś beknąć, ku*** śmiech to poco ich zamykać jak wykonują prace bez dozoru, otworzyć więzienia niech wychodzą kiedy chcą i robią co chcą.... ku*** prawo poje***e, powinien w dybach zapier***ać 24/24.

Avatar
krzycho / 7 czerwca 2014 o 14:40

skazany za brutalne gwałty pracuje bez nadzoru.brawo.ciekawy jestem czy ktoś za to poniesie odpowiedzialność.

Avatar
gall anonim / 7 czerwca 2014 o 14:33

może jedno i drugie hahaha

Avatar
Stefan Wons / 7 czerwca 2014 o 13:58

ło kurwa mojego starego szujamo :D

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!