wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Wiosną ruszy budowa Galerii Chełmskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 sierpnia 2009, 20:19

Galeria Chełm może wystąpić już o pozwolenie na budowę handlowego centrum. W Dzienniku Urzędowym ukazała się właśnie uchwała Rady Miasta o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego terenu między ulicami Rejowiecką i Lubelską.

– Praktycznie już we wrześniu będziemy mogli wystąpić o pozwolenie na budowę naszego centrum – mówi Artur Dziewa, prezes Spółki "Galeria Chełmska”. – Nie będziemy się z tym jednak spieszyć. Nie tyle ze względów formalnych, co praktycznych. Nie zakończyliśmy jeszcze rozmów z przedstawicielami sieci handlowej Real. Dopiero kiedy umowa zostanie podpisana, niemiecki partner wyartykułuje warunki dotyczące projektu budynku, który przyjdzie mu zagospodarować. Nie można bowiem występować o pozwolenie na budowę, nie mając gotowego projektu architektonicznego i technicznego.

Inicjatorem budowy centrum jest spółka Wilk. W upatrzonym kwartale pomiędzy ulicami Rejowiecką, Lubelską i Poprzeczną zaczęła skupować działki. Z czasem pałeczkę przejęła Galeria Chełmska. Wspólnymi siłami spółki nabyły ponad 40 parceli. Razem złożyły się na atrakcyjny teren o powierzchni 5 ha.

Koncepcja Galerii Chełmskiej zaproponowana przez architektów z łódzkiego biura projektowego oparta jest na podziale na dwie strefy handlowe. Pierwsza połączy kameralne pasaże sklepów galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe ze spożywczym hipermarketem. Drugą na swój hipermarket zarezerwowała francuska Castorama.

Łączna powierzchnia obu hipermarketów to 16 tys. mkw., a całkowita powierzchnia najmu to 32 tys. mkw. Zmotoryzowani klienci będą mieli do dyspozycji parking na 700 samochodów.

Dziewa szacuje, że na placu budowy będzie zaangażowanych około 400 osób. – Po podpisaniu umowy z Realem projektanci będą potrzebowali jeszcze dwóch–trzech miesięcy na uporanie się z dokumentacją – mówi. – Wszystkie uzgodnienia związane z wydaniem pozwolenia na budowę zajmą kolejne dwa miesiące. Wierzę, że budowa ruszy wiosną przyszłego roku i zakończy się może już jesienią 2011, a najpóźniej wiosną 2012 r. Ze względów komercyjnych takie galerie otwiera się bowiem wiosną, lub jesienią.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Dami
Adrian
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 listopada 2009 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Boże, co na to biedni kupcy, niech ich szlag trafi,..........może. Nie przyjmować ich do ochrony galerii, chyba że na zewnątrz z miotłą przy pasie.
Rozwiń
Dami
Dami (18 sierpnia 2009 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najważniejsze że się coś wreszcie dzieje
Rozwiń
Adrian
Adrian (18 sierpnia 2009 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
,,takie komercje otwiera sie wiosna lub jesienia'' jakoś Lublin Plaze nawet z powodzią otworzyli w lecie i jakos do dzis jest tam duzo klientow )
Rozwiń
gregor
gregor (18 sierpnia 2009 o 08:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak za poprzedniej rady to dopiero były inwestycje np. taka piękna ul. Szpakowa czy też wspaniałe rondo przy PWSZ
Rozwiń
zXC
zXC (18 sierpnia 2009 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lolo napisał:
"...zarobić na nakrątkach do butelek..."Nie nakręcaj się tak człowieku, lepiej popraw ortografię.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!