wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Wizz Air przyleciał do chełmskiej uczelni

Dodano: 5 grudnia 2016, 07:07
Autor: bar

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kolejny rok z rzędu dobrze poradziła sobie z problemem niżu demograficznego. A do tego nawiązuje współpracę z liniami lotniczymi.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2016/2017. Z dokumentu wynika, że w kategorii „Uczelnie publiczne najczęściej wybierane przez kandydatów” spośród 36 państwowych wyższych szkół zawodowych PWSZ w Chełmie uplasowała się na drugim miejscu. W ministerialnej informacji została wymieniona jako jedyna uczelnia z Lubelszczyzny.

W przypadku PWSZ największą i rosnącą popularnością wśród kandydatów cieszyły się kierunki techniczne z mechaniką i budową maszyn. Kolejnymi kierunkami były pielęgniarstwo i stosunki międzynarodowe.

– Tak wysoką lokatę w rankingu ministerstwa traktujemy jako potwierdzenie słuszności naszych działań związanych z doborem kierunków – mówi dr Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. – Te kierunki i specjalizacje staraliśmy się tak skonfigurować, by absolwenci nie mieli problemu ze znalezieniem pracy, a jedynie problem z wyborem spośród ubiegających się o nich pracodawców.

Rektor podkreśla, że kierowana przez niego uczelnia poza kształceniem wszelkimi sposobami rozwija także współpracę z pracodawcami. Przykładem było spotkanie studentów specjalności lotniczych PWSZ z przedstawicielami węgierskiego przewoźnika firmy Wizz Air jako przyszłego pracodawcy dla absolwentów posiadających licencje lotnicze. Studenci mieli okazję wysłuchania czynnych pilotów oraz przedstawicieli działu rekrutacji linii Wizz Air. Poznali proces rekrutacji, stawiane kandydatom wymagania, specyfikę pracy w kokpicie Airbusa oraz współczesne narzędzia pracy w zawodzie.

Użytkownik niezarejestrowany
Chełmianin N
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 20:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tupolew wylądował i desant do lasu w***ył.tam stado zajęcy i jeden wielki jeleń z rogami większymi od siebie to rektor tej wspaniałej uczelni prezentował swe poroże z protektorką i kubusiem puchatkiem.a za górami lasami stała sobie chatka a w niej same dziwy .babciu babciu to na pewno nie była chatka tylko dom publiczny wtrącił wnuczek .dobranoc pa redaktorku po piwie
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (5 grudnia 2016 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 BAR BREDZI!!!! Pismak gazetowy bar z Dziennika Wschodniego do dnia dzisiejszego nie uleczył urojonej głowy, gdyż nie odróżnia Lubelszczyzny od lubelskiego i dalej gazetowy z nienawiści nazwami mataczy. PWSZ z Chełma, tępy do Lubelszczyzny zalicza, bo bar z Dziennika Wschodniego ma fisia-bzika, i dlatego tępa głowina obraża mądrego ludzika.                 >>>>>>>>>>>> Chełm!! Chełmska Ziemia, a nie lubelska ziemia, a tępak wciska, iż Chełm na Lubelszczyźnie jest, no i człeczek już wie, że bar tępakiem jest fest? Morał: głowina prawdy historycznej nie uznaje, brednie wmawia, bo jej roztropności nie staje!! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 11:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To pięknie że w Chełmie istnieje uczelnia o takim prestiżu ale to w dużej mierze zasługa ludzi ją tworzących
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 10:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wylądowali airbusem na lotnisku w Depułtyczach ;)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!