Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 sierpnia 2010 r.
17:10
Edytuj ten wpis

Władze Chełma i radni spierają się, na co wydać zaoszczędzone pieniądze

0 17 A A

Działacze Automobilklubu Chełmskiego obruszyli się, że radni opozycji nie godzą się, aby oszczędności powstałe po przetargach, przeznaczyć na remonty dróg. Popierają za to prezydent, która właśnie na ten cel chce pieniądze wydać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu przypomina, że stan dróg ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stawką jest życie i zdrowie podróżnych. W tym kontekście stawia retoryczne pytanie, czy na tych wartościach można oszczędzać?

– Jazda po ulicach Jagiellońskiej, Batorego, I Pułku Szwoleżerów, Trubakowskiej, Rejowieckiej i wielu innych, szczególnie dla kierowców jednośladów, stanowi ogromne zagrożenie – mówi Gorczyca. – Warto także dodać, że podróżowanie po dobrych drogach, to wolniejsze zużywanie opon i zawieszenia samochodów. Dzięki temu w kieszeniach chełmian pozostaje więcej pieniędzy.

Mariusz Kowalczuk, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej podkreśla, że wraz ze swoimi kolegami nie jest przeciwny inwestycjom w mieście. Nie zgadza się natomiast, aby pieniądze były wykorzystywane poza plecami rady. Tym bardziej, że zgodnie z porozumieniem, jakie jeszcze w marcu szefowie klubów PiS i PO zawarli z Agatą Fisz, miały one zmniejszyć zadłużenie miasta.

– Nie trzymamy się kurczowo tego porozumienia – zapewnia Kowalczyk. – Chodzi nam natomiast o to, aby prezydent z nami rozmawiała i przekonywała nas do swoich planów inwestycyjnych. Według naszych szacunków, w mieście jest 95 ulic wymagających remontu. Tymczasem prezydent w roku wyborczym skupia się na tych najbardziej widocznych. Czy nie pachnie to polityką?

Również Mirosław Czech, który przewodniczy Klubowi Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza kompromisu. – Przy tak szeroko zakrojonych inwestycjach, jak na przykład przebudowa ul. Lubelskiej zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane trudności – mówi Czech. – Nie odżegnujemy się, by dla ich rozwiązania prezydent mogła skorzystać z zaoszczędzonych pieniędzy. Najpierw jednak powinna nas do tego przekonać.

Gorczyca jest przekonany, że zdecydowana większość mieszkańców poprze wszelkie decyzje, które przełożą się na poprawę jakości chełmskich dróg. A skoro tak, to radnym nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanować ich wolę.

– W przeciwnym wypadku rozważymy przeprowadzenie wymierzonej przeciwko radzie kampanii negatywnej – mówi prezes dodając, że on i jego koledzy mają wiele pomysłów i źródeł finansowania takich działań. A radnych, którzy sprzeciwili się wydawaniu pieniędzy z oszczędności na drogi, nazywa nieodpowiedzialnymi, zarzucając, że "obce jest im bezpieczeństwo na drogach i interes mieszkańców”.

Dla Dziennika

Agata Fisz, prezydent Chełma
– Ja i moi współpracownicy jesteśmy po to, aby służyć mieszkańcom i reagować na ich potrzeby. Ostatnio wiele wniosków z ich strony dotyczyło właśnie remontów ulic. Jestem przekonana, że przy dobrej woli wszystkich radnych jest możliwość, aby nadal łatać dziury w jezdniach i jednocześnie skutecznie kontrolować stan finansów publicznych.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chełmianin / 23 sierpnia 2010 o 10:11
A czy Pan prezes automobilktubu zapomniał, że na drodze publicznej motorowej prowadzi sie w kasku.
Avatar
niko / 22 sierpnia 2010 o 18:46
Uderz w stół a Gorczyca się odezwie...
Avatar
loczek / 21 sierpnia 2010 o 08:58
a czy w dzisiejszych czasach wszystko gra? Myślę, że jest zdecydowanie gorzej. A kto krzyczał "Romek do wora - wór do jeziora"? To ci którzy go teraz wychwalają. Teraz Romek Edukator występuje w roli eksperta od wszystkiego szczególnie w tvn. Jaką absurdalną rzecz trzeba zrobić, żeby zwrócić uwagę na arogancję, obłudę i brak kultury tuskowej ekipy. Przy tak wazeliniarskich mediach żadna krytyka się nie przebije.
Avatar
Grzesiek Gorczyca / 20 sierpnia 2010 o 23:53
http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& Właśnie to!!
Avatar
Grzesiek Gorczyca / 20 sierpnia 2010 o 23:52
Witam!
Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu słownych przepychankach, gdyż internet jest to medium w którym jak się niektórym wydaje można każdego bezkarnie, anonimowo opluć bez żadnych konsekwencji. Tym razem zmobilizowany przez moje niezawodne koleżeństwo postanowiłem dać odpowiedź moim krytykantom z nadzieją, że może coś zrozumieją.
1. niko - bardzo żałuję, ale jak piszesz "Agatka" nie jest moją koleżanką! Dla mnie jest to prezydent mojego miasta. Piszesz też " Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować! A Pan ich straszy. A może by się tak Pan zainteresował, jakie są argumenty, a nie wykonywał polecenia... Wobec tego mam prośbę, podaj te argumenty i określ czym tak straszę radnych! Polecenia to wykonuję tylko wydawane przez żonę i to nie zawsze!!
2. Grzegorz załóż się - jeśli udowodnisz mi (a to przecież żaden problem!!), że cztery lata temu startowałem w wyborach to daję Ci swój samochód (a bardzo go lubię!), pałac kultury w Warszawie, zamek w Malborku, browar Jagiełły w Pokrówce i szalet na ul. Sybiraków. Jeśli jednak nie startowałem to tylko sprostuj to info!!
3. Prostak - nie chcę być złośliwy, ale Twój nick jest jak najbardziej adekwatny. Bardzo żałuję, że nie zrozumiałeś tego happeningu. Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& TRWAM mocny w wierze, że w końcu zrozumiesz!!
Witam!
Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu słownych przepychankach, gdyż internet jest to medium w którym jak się niektórym wydaje można każdego bezkarnie, anonimowo opluć bez żadnych konsekwencji. Tym razem zmobilizowany przez moje niezawodne koleżeństwo postanowiłem dać odpowiedź moim krytykantom z nadzieją, że może coś zrozumieją.
1. niko - bardzo żałuję, ale jak piszesz "Agatka" nie jest moją koleżanką! Dla mnie jest to prezydent mojego miasta. Piszesz też " Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować!... rozwiń
Avatar
Prostak / 20 sierpnia 2010 o 22:22
Panu Gorczycy juz dziekujemy. Skompromitowal sie konkretnie kiedy zabranial topic Marzanne...
Avatar
Grzegorz / 20 sierpnia 2010 o 22:18
Gorczyca to działacz SLD. 4 lata temu startował do Rady Miasta z list SLD na szczęście mu sie nie udało. Teraz pod szyldem Automobilklubu już robi kampanię.
Avatar
niko / 20 sierpnia 2010 o 19:05
Gorczyca, jak jego koleżanka Agatka, tylko staszy radnych. A gdzie był jak Agatka planowała bużet i jak połowę z marniutkich pieniędzy na remonty dróg zabrała na jedno rodno? Remonty są potrzebne jak każdego roku. Zamiast zatrudniać coraz więcej nowych urzędników mogła Agatka przeznaczać coraz więcej pieniędzy na remonty. Ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, by w roku wyborczym przyłożyć radnym opozycji. Gorczyca mówi o ulicy Szwoleżerów, przecież to Fisz stara sie jak może, żeby nie zrobić tej ulicy. Przynajmniej tak to wygląda. Tak więc, trochę uczciwości! A radni nie chcą oszczędzać bo im się tak podoba, ale po to, żeby w przyszłym roku, były pieniądze na służbę zdrowia, oświatę, inwestycje itp. Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować! A Pan ich straszy. A może by się tak Pan zainteresował, jakie są argumenty, a nie wykonywał polecenia...
Gorczyca, jak jego koleżanka Agatka, tylko staszy radnych. A gdzie był jak Agatka planowała bużet i jak połowę z marniutkich pieniędzy na remonty dróg zabrała na jedno rodno? Remonty są potrzebne jak każdego roku. Zamiast zatrudniać coraz więcej nowych urzędników mogła Agatka przeznaczać coraz więcej pieniędzy na remonty. Ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, by w roku wyborczym przyłożyć radnym opozycji. Gorczyca mówi o ulicy Szwoleżerów, przecież to Fisz stara sie jak może, żeby nie zrobić tej ulicy. Przynajmniej tak to wygląda. Tak w... rozwiń
Avatar
miko / 20 sierpnia 2010 o 17:28
A po co nam radni. Szkoda pieniędzy na to towarzystwo.Wybierajmy prezydenta - niech rządzi. Jak źle to wtedy zmiana. A tak nawet jeżeli jest dobry pomysł, to drudzy go nie poprą bo z innej opcji.
Avatar
gs / 20 sierpnia 2010 o 15:23
W zimie zabrać pieniądze na odśnieżanie. W lecie zabrać pieniądze na asfalt> Kto tych Czechów i Bajków wybiera???
Avatar
chełmianin / 23 sierpnia 2010 o 10:11
A czy Pan prezes automobilktubu zapomniał, że na drodze publicznej motorowej prowadzi sie w kasku.
Avatar
niko / 22 sierpnia 2010 o 18:46
Uderz w stół a Gorczyca się odezwie...
Avatar
loczek / 21 sierpnia 2010 o 08:58
a czy w dzisiejszych czasach wszystko gra? Myślę, że jest zdecydowanie gorzej. A kto krzyczał "Romek do wora - wór do jeziora"? To ci którzy go teraz wychwalają. Teraz Romek Edukator występuje w roli eksperta od wszystkiego szczególnie w tvn. Jaką absurdalną rzecz trzeba zrobić, żeby zwrócić uwagę na arogancję, obłudę i brak kultury tuskowej ekipy. Przy tak wazeliniarskich mediach żadna krytyka się nie przebije.
Avatar
Grzesiek Gorczyca / 20 sierpnia 2010 o 23:53
http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& Właśnie to!!
Avatar
Grzesiek Gorczyca / 20 sierpnia 2010 o 23:52
Witam!
Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu słownych przepychankach, gdyż internet jest to medium w którym jak się niektórym wydaje można każdego bezkarnie, anonimowo opluć bez żadnych konsekwencji. Tym razem zmobilizowany przez moje niezawodne koleżeństwo postanowiłem dać odpowiedź moim krytykantom z nadzieją, że może coś zrozumieją.
1. niko - bardzo żałuję, ale jak piszesz "Agatka" nie jest moją koleżanką! Dla mnie jest to prezydent mojego miasta. Piszesz też " Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować! A Pan ich straszy. A może by się tak Pan zainteresował, jakie są argumenty, a nie wykonywał polecenia... Wobec tego mam prośbę, podaj te argumenty i określ czym tak straszę radnych! Polecenia to wykonuję tylko wydawane przez żonę i to nie zawsze!!
2. Grzegorz załóż się - jeśli udowodnisz mi (a to przecież żaden problem!!), że cztery lata temu startowałem w wyborach to daję Ci swój samochód (a bardzo go lubię!), pałac kultury w Warszawie, zamek w Malborku, browar Jagiełły w Pokrówce i szalet na ul. Sybiraków. Jeśli jednak nie startowałem to tylko sprostuj to info!!
3. Prostak - nie chcę być złośliwy, ale Twój nick jest jak najbardziej adekwatny. Bardzo żałuję, że nie zrozumiałeś tego happeningu. Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& TRWAM mocny w wierze, że w końcu zrozumiesz!!
Witam!
Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu słownych przepychankach, gdyż internet jest to medium w którym jak się niektórym wydaje można każdego bezkarnie, anonimowo opluć bez żadnych konsekwencji. Tym razem zmobilizowany przez moje niezawodne koleżeństwo postanowiłem dać odpowiedź moim krytykantom z nadzieją, że może coś zrozumieją.
1. niko - bardzo żałuję, ale jak piszesz "Agatka" nie jest moją koleżanką! Dla mnie jest to prezydent mojego miasta. Piszesz też " Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować!... rozwiń
Avatar
Prostak / 20 sierpnia 2010 o 22:22
Panu Gorczycy juz dziekujemy. Skompromitowal sie konkretnie kiedy zabranial topic Marzanne...
Avatar
Grzegorz / 20 sierpnia 2010 o 22:18
Gorczyca to działacz SLD. 4 lata temu startował do Rady Miasta z list SLD na szczęście mu sie nie udało. Teraz pod szyldem Automobilklubu już robi kampanię.
Avatar
niko / 20 sierpnia 2010 o 19:05
Gorczyca, jak jego koleżanka Agatka, tylko staszy radnych. A gdzie był jak Agatka planowała bużet i jak połowę z marniutkich pieniędzy na remonty dróg zabrała na jedno rodno? Remonty są potrzebne jak każdego roku. Zamiast zatrudniać coraz więcej nowych urzędników mogła Agatka przeznaczać coraz więcej pieniędzy na remonty. Ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, by w roku wyborczym przyłożyć radnym opozycji. Gorczyca mówi o ulicy Szwoleżerów, przecież to Fisz stara sie jak może, żeby nie zrobić tej ulicy. Przynajmniej tak to wygląda. Tak więc, trochę uczciwości! A radni nie chcą oszczędzać bo im się tak podoba, ale po to, żeby w przyszłym roku, były pieniądze na służbę zdrowia, oświatę, inwestycje itp. Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować! A Pan ich straszy. A może by się tak Pan zainteresował, jakie są argumenty, a nie wykonywał polecenia...
Gorczyca, jak jego koleżanka Agatka, tylko staszy radnych. A gdzie był jak Agatka planowała bużet i jak połowę z marniutkich pieniędzy na remonty dróg zabrała na jedno rodno? Remonty są potrzebne jak każdego roku. Zamiast zatrudniać coraz więcej nowych urzędników mogła Agatka przeznaczać coraz więcej pieniędzy na remonty. Ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, by w roku wyborczym przyłożyć radnym opozycji. Gorczyca mówi o ulicy Szwoleżerów, przecież to Fisz stara sie jak może, żeby nie zrobić tej ulicy. Przynajmniej tak to wygląda. Tak w... rozwiń
Avatar
miko / 20 sierpnia 2010 o 17:28
A po co nam radni. Szkoda pieniędzy na to towarzystwo.Wybierajmy prezydenta - niech rządzi. Jak źle to wtedy zmiana. A tak nawet jeżeli jest dobry pomysł, to drudzy go nie poprą bo z innej opcji.
Avatar
gs / 20 sierpnia 2010 o 15:23
W zimie zabrać pieniądze na odśnieżanie. W lecie zabrać pieniądze na asfalt> Kto tych Czechów i Bajków wybiera???
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 8 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 28 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 31 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!