niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Władze Chełma i radni spierają się, na co wydać zaoszczędzone pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2010, 17:10

Działacze Automobilklubu Chełmskiego obruszyli się, że radni opozycji nie godzą się, aby oszczędności powstałe po przetargach, przeznaczyć na remonty dróg. Popierają za to prezydent, która właśnie na ten cel chce pieniądze wydać.

Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu przypomina, że stan dróg ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stawką jest życie i zdrowie podróżnych. W tym kontekście stawia retoryczne pytanie, czy na tych wartościach można oszczędzać?

– Jazda po ulicach Jagiellońskiej, Batorego, I Pułku Szwoleżerów, Trubakowskiej, Rejowieckiej i wielu innych, szczególnie dla kierowców jednośladów, stanowi ogromne zagrożenie – mówi Gorczyca. – Warto także dodać, że podróżowanie po dobrych drogach, to wolniejsze zużywanie opon i zawieszenia samochodów. Dzięki temu w kieszeniach chełmian pozostaje więcej pieniędzy.

Mariusz Kowalczuk, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej podkreśla, że wraz ze swoimi kolegami nie jest przeciwny inwestycjom w mieście. Nie zgadza się natomiast, aby pieniądze były wykorzystywane poza plecami rady. Tym bardziej, że zgodnie z porozumieniem, jakie jeszcze w marcu szefowie klubów PiS i PO zawarli z Agatą Fisz, miały one zmniejszyć zadłużenie miasta.

– Nie trzymamy się kurczowo tego porozumienia – zapewnia Kowalczyk. – Chodzi nam natomiast o to, aby prezydent z nami rozmawiała i przekonywała nas do swoich planów inwestycyjnych. Według naszych szacunków, w mieście jest 95 ulic wymagających remontu. Tymczasem prezydent w roku wyborczym skupia się na tych najbardziej widocznych. Czy nie pachnie to polityką?

Również Mirosław Czech, który przewodniczy Klubowi Radnych Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza kompromisu. – Przy tak szeroko zakrojonych inwestycjach, jak na przykład przebudowa ul. Lubelskiej zawsze mogą pojawić się nieprzewidziane trudności – mówi Czech. – Nie odżegnujemy się, by dla ich rozwiązania prezydent mogła skorzystać z zaoszczędzonych pieniędzy. Najpierw jednak powinna nas do tego przekonać.

Gorczyca jest przekonany, że zdecydowana większość mieszkańców poprze wszelkie decyzje, które przełożą się na poprawę jakości chełmskich dróg. A skoro tak, to radnym nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanować ich wolę.

– W przeciwnym wypadku rozważymy przeprowadzenie wymierzonej przeciwko radzie kampanii negatywnej – mówi prezes dodając, że on i jego koledzy mają wiele pomysłów i źródeł finansowania takich działań. A radnych, którzy sprzeciwili się wydawaniu pieniędzy z oszczędności na drogi, nazywa nieodpowiedzialnymi, zarzucając, że "obce jest im bezpieczeństwo na drogach i interes mieszkańców”.

Dla Dziennika

Agata Fisz, prezydent Chełma
– Ja i moi współpracownicy jesteśmy po to, aby służyć mieszkańcom i reagować na ich potrzeby. Ostatnio wiele wniosków z ich strony dotyczyło właśnie remontów ulic. Jestem przekonana, że przy dobrej woli wszystkich radnych jest możliwość, aby nadal łatać dziury w jezdniach i jednocześnie skutecznie kontrolować stan finansów publicznych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chełmianin
niko
loczek
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chełmianin
chełmianin (23 sierpnia 2010 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Pan prezes automobilktubu zapomniał, że na drodze publicznej motorowej prowadzi sie w kasku.
Rozwiń
niko
niko (22 sierpnia 2010 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uderz w stół a Gorczyca się odezwie...
Rozwiń
loczek
loczek (21 sierpnia 2010 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy w dzisiejszych czasach wszystko gra? Myślę, że jest zdecydowanie gorzej. A kto krzyczał "Romek do wora - wór do jeziora"? To ci którzy go teraz wychwalają. Teraz Romek Edukator występuje w roli eksperta od wszystkiego szczególnie w tvn. Jaką absurdalną rzecz trzeba zrobić, żeby zwrócić uwagę na arogancję, obłudę i brak kultury tuskowej ekipy. Przy tak wazeliniarskich mediach żadna krytyka się nie przebije.
Rozwiń
Grzesiek Gorczyca
Grzesiek Gorczyca (20 sierpnia 2010 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& Właśnie to!!
Rozwiń
Grzesiek Gorczyca
Grzesiek Gorczyca (20 sierpnia 2010 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam!
Zazwyczaj nie biorę udziału w tego typu słownych przepychankach, gdyż internet jest to medium w którym jak się niektórym wydaje można każdego bezkarnie, anonimowo opluć bez żadnych konsekwencji. Tym razem zmobilizowany przez moje niezawodne koleżeństwo postanowiłem dać odpowiedź moim krytykantom z nadzieją, że może coś zrozumieją.
1. niko - bardzo żałuję, ale jak piszesz "Agatka" nie jest moją koleżanką! Dla mnie jest to prezydent mojego miasta. Piszesz też " Panie Groczyca, ludzi trzeba szanować! A Pan ich straszy. A może by się tak Pan zainteresował, jakie są argumenty, a nie wykonywał polecenia... Wobec tego mam prośbę, podaj te argumenty i określ czym tak straszę radnych! Polecenia to wykonuję tylko wydawane przez żonę i to nie zawsze!!
2. Grzegorz załóż się - jeśli udowodnisz mi (a to przecież żaden problem!!), że cztery lata temu startowałem w wyborach to daję Ci swój samochód (a bardzo go lubię!), pałac kultury w Warszawie, zamek w Malborku, browar Jagiełły w Pokrówce i szalet na ul. Sybiraków. Jeśli jednak nie startowałem to tylko sprostuj to info!!
3. Prostak - nie chcę być złośliwy, ale Twój nick jest jak najbardziej adekwatny. Bardzo żałuję, że nie zrozumiałeś tego happeningu. Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj http://www.automobilklub.chelm.pl/index.php?subaction=showfull&id=1173628711&archive=&start_from=&ucat=& TRWAM mocny w wierze, że w końcu zrozumiesz!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!