Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 września 2011 r.
12:21
Edytuj ten wpis

Włodawa: Bankomat wypłacił fałszywe pieniądze? "Kserówki zamiast banknotów"

Autor: Zdjęcie autora bar
0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Mężczyzna wypłacił z jednego z włodawskich bankomatów 500 zł. Twierdzi, że dwa z pięciu 100-złotowych banknotów to prymitywnie skopiowane na xero fałszywki. Sprawę zgłosił na policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
31-latek 12 września wypłacił z bankomatu we Włodawie 500 złotych. W czwartek - jak twierdzi - zorientował się, że część pieniędzy to banknoty podrobione.

– Mężczyzna zgłosił się do nas i pokazał nam podejrzane banknoty – mówi Daniel Eustrat, rzecznik włodawskiej policji. – Sprawdziliśmy, że rzeczywiście wskazanego dnia wypłacił właśnie 500 zł. Na obecnym etapie 31-latek traktowany jest jako poszkodowany.

Policjanci prowadzą postępowanie i współpracują z bankiem, którego bankomat miał wypłacić fałszywki. W samym banku także zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.

Poszkodowany poza powiadomieniem policji złożył także reklamację w banku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 16:20
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pieniadze, a z jakiego to banku??? DLACZEGO O TYM NIE PISZĄ???!!! MAMY PRAWO O TYM WIEDZIEC!!! Niz tzymac konto u zlodziejskiego banku!!! Taka Polska.
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pienia... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 16:20
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pieniadze, a z jakiego to banku??? DLACZEGO O TYM NIE PISZĄ???!!! MAMY PRAWO O TYM WIEDZIEC!!! Niz tzymac konto u zlodziejskiego banku!!! Taka Polska.
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pienia... rozwiń
Avatar
pip / 16 września 2011 o 14:11
BZDURA!

każdy bankomat ma czujnik, który rozpoznaje autentyczność banknotu- w przypadku 100 zł jest to m.in analiza magnetyczna- sprawdza czy w banknocie jest zaszyta metalowa nić

Pan chyba niezły cwaniak jest
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 14:00
[quote name='Romek' timestamp='1316173775' post='534082']
Dobry sposób na kryzys. Po prostu dodrukować pieniędzy i wydać je ludziom.
[/quote]


Ciekawe kiedy napiszą o kolejnych poszkodowanych?
Avatar
Romek / 16 września 2011 o 13:49
Dobry sposób na kryzys. Po prostu dodrukować pieniędzy i wydać je ludziom.
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 13:41
[quote name='m' timestamp='1316171181' post='534060']
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
[/quote]


A czy uważasz, ze ktoś by ryzykował więzienie za dwieście złotych? Nie sądzę aby taki przypadek był jednostkowy, jeżeli już rzeczywiście pracownicy w jakiś dziwny sposób podkładaliby fałszywe banknoty to takich wypłat fałszywkami byłoby znacznie więcej.
Za tak niską kwotę nie opłaca się ryzykować więc albo za jakiś czas zgłoszą się kolejne oszukane osoby albo jest to wymysł tego pana który nie wiedział jak się pozbyć fałszywych pieniędzy.
[quote name='m' timestamp='1316171181' post='534060']
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
[/quote]


A czy uważasz, ze ktoś by ryzykował więzienie za dwieście złotych? Nie sądzę aby taki przypadek był jednostkowy, jeżeli już rzeczywiście pracownicy w jakiś dziwny sposób podkładaliby fałszywe banknoty to takich wypłat fałszywkami byłoby znacznie więcej.
Za tak niską kwotę nie opłaca się ryzyko... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 13:29
Nie wydaje mi się aby ktoś z pracowników podmienił pieniądze które dostał w zaplombowanym pojemniku, już szybciej ten czlowiek próbuje oszukać bank.
Avatar
m / 16 września 2011 o 13:06
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 12:50
Bardzo dziwna sprawa. A moze to gościu chce naciągnąć bank na kasę bo znalazł się w posiadaniu fałszywych banknotów i nie wie co z nimi teraz zrobić a tak wymyślił, ze spróbuje akcji z bankomatem? Pracownicy banku nie zauważyli fałszywek a on tak? Fachowiec.
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 16:20
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pieniadze, a z jakiego to banku??? DLACZEGO O TYM NIE PISZĄ???!!! MAMY PRAWO O TYM WIEDZIEC!!! Niz tzymac konto u zlodziejskiego banku!!! Taka Polska.
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pienia... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 16:20
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pieniadze, a z jakiego to banku??? DLACZEGO O TYM NIE PISZĄ???!!! MAMY PRAWO O TYM WIEDZIEC!!! Niz tzymac konto u zlodziejskiego banku!!! Taka Polska.
gosciu mogl zrobic to tak:

dostal od kogos lub w jakis sposob go ktos dal falszywki pozniej zorientowal sie ze posiada nieprawdziwe pieniadze potem nic nie mogl zrobic albo nie mogl znalezc tego ktory mu dal falszywki wiec dal sobie spokoj i wpadl na cwany pomysl aby z jego konta wyciagnac z bankomatu prawdziwe pieniadze 500zl i prawdziwe albo juz wydal albo gdzies sobie schowal i tylko podmienił ze zamiast przyznac sie ze wyplacil prawdziwe a nie dawac falszywki policjantom bo myslal ze moze uda sie odzyskac mu prawdziwe pienia... rozwiń
Avatar
pip / 16 września 2011 o 14:11
BZDURA!

każdy bankomat ma czujnik, który rozpoznaje autentyczność banknotu- w przypadku 100 zł jest to m.in analiza magnetyczna- sprawdza czy w banknocie jest zaszyta metalowa nić

Pan chyba niezły cwaniak jest
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 14:00
[quote name='Romek' timestamp='1316173775' post='534082']
Dobry sposób na kryzys. Po prostu dodrukować pieniędzy i wydać je ludziom.
[/quote]


Ciekawe kiedy napiszą o kolejnych poszkodowanych?
Avatar
Romek / 16 września 2011 o 13:49
Dobry sposób na kryzys. Po prostu dodrukować pieniędzy i wydać je ludziom.
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 13:41
[quote name='m' timestamp='1316171181' post='534060']
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
[/quote]


A czy uważasz, ze ktoś by ryzykował więzienie za dwieście złotych? Nie sądzę aby taki przypadek był jednostkowy, jeżeli już rzeczywiście pracownicy w jakiś dziwny sposób podkładaliby fałszywe banknoty to takich wypłat fałszywkami byłoby znacznie więcej.
Za tak niską kwotę nie opłaca się ryzykować więc albo za jakiś czas zgłoszą się kolejne oszukane osoby albo jest to wymysł tego pana który nie wiedział jak się pozbyć fałszywych pieniędzy.
[quote name='m' timestamp='1316171181' post='534060']
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
[/quote]


A czy uważasz, ze ktoś by ryzykował więzienie za dwieście złotych? Nie sądzę aby taki przypadek był jednostkowy, jeżeli już rzeczywiście pracownicy w jakiś dziwny sposób podkładaliby fałszywe banknoty to takich wypłat fałszywkami byłoby znacznie więcej.
Za tak niską kwotę nie opłaca się ryzyko... rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 13:29
Nie wydaje mi się aby ktoś z pracowników podmienił pieniądze które dostał w zaplombowanym pojemniku, już szybciej ten czlowiek próbuje oszukać bank.
Avatar
m / 16 września 2011 o 13:06
a skąd wiesz, że dostawcy gotówki do bankomatów nie podmienili papierków-ilość się zgadzała, tylko jakość nie bardzo jakoś....
Avatar
Gość / 16 września 2011 o 12:50
Bardzo dziwna sprawa. A moze to gościu chce naciągnąć bank na kasę bo znalazł się w posiadaniu fałszywych banknotów i nie wie co z nimi teraz zrobić a tak wymyślił, ze spróbuje akcji z bankomatem? Pracownicy banku nie zauważyli fałszywek a on tak? Fachowiec.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!