niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Włodawa: Mieszkańcy bronią swojego sądu. 700 podpisów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2012, 10:37
Autor: sad, ias

 (Archiwum)
(Archiwum)

Przeciwko planom likwidacji sądów rejonowych i utworzenia w ich miejsce wydziałów zamiejscowych protestują nie tylko samorządowcy. Pomysł nie podoba się także mieszkańcom. Wczoraj we Włodawie pod protestem w tej sprawie podpisało się około 700 osób.

Gdyby reorganizacja sądów została wprowadzona w planowanej formie Włodawa miałaby podlegać sądowi w... Lubartowie. Takiej sytuacji nie wyobrażają sobie mieszkańcy tego miasta. Dlatego aktywnie wzięli udział w proteście. W ciągu zaledwie kilku godzin pod petycją przeciwko likwidacji włodawskiego sądu podpisało się 700 osób.

Autorzy protestu podkreślają, że sytuacja Włodawy jest szczególna, a za przeniesieniem sądu do Lubartowa nie przemawiają żadne argumenty ani organizacyjne, ani historyczne, ani strukturalne.

Podobnego zdania są władze miasta. Według burmistrza Jerzego Września planowane w ministerialnym projekcie oszczędności w funkcjonowaniu sądu są iluzoryczne, a proponowane zmiany mogą nawet przynieść wzrost kosztów.

Włodawscy samorządowcy nie rozumieją, dlaczego sąd z Włodawy miałby zostać przeniesiony do Lubartowa, a nie odwrotnie, skoro obydwa są podobne. Powołują się przy tym na dane pochodzące z sądów: apelacyjnego i okręgowego w Lublinie, z których wynika, że do końca listopada ubiegłego roku siedmiu sędziów we Włodawie prowadziło ponad 12 tysięcy spraw, natomiast 10 sędziów w Lubartowie zajmowało się około 14 tysiącami postępowań.

Podobne protesty, jak ten we Włodawie są lub będą jeszcze organizowane także w innych miastach, których dotyczy ta sprawa, czyli: Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Krasnymstawie, Łukowie, Opolu Lubelskim i Rykach.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Chełmianin N
Coach Outlet Online
tobi
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (25 stycznia 2012 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='tobi' timestamp='1326655981' post='583940']
Minister Gowin,który nie wie co zrobić jak usprawnić pracę ministerstwa to likwiduje sądy i po temacie.Przecież to nie on będzie jeździł do Lubartowa.Tak się rozwja lubelszczyzna!!!
[/quote]
Gdzie ta Twoja lubelszczyzna jest niedouczony człowieku poczytaj co inni myślą o Tobie Tobi.RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Rozwiń
Coach Outlet Online
Coach Outlet Online (16 stycznia 2012 o 05:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Anything [url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Online[/url]happen[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet Store[/url] any[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Online[/url]our life[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet[/url]full[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam][/url]The [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory[/url]of life[url=http://www.coachoutletstores-online.net/][spam] Store[/url]in our [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam][/url], we[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Online[/url]control [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Online[/url]and[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet Online[/url]mishappening. [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet[/url]thing, which[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store Online[/url]controlled, [url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Stores Online[/url]of[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory[/url]and[url=http://www.coachoutletsstoreonlines.ca/]Coach Outlet Store Online[/url] cash.
[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Outlet[/url] loans[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf[/url]taken[url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]salary[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Factory Outlet[/url]to meet[url=http://www.coachfactorystores-online.net/]Coach Factory Store Online[/url] credit [url=http://www.coachfactorysoutletsonline.com/]Coach Factory Store[/url]and[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Online Outlet[/url]cash, [url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store[/url]are[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet[/url]to [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet Store Online[/url] Due[url=http://www.coachsfactory-outlets.net/]Coach Factory Outlet[/url]uncertainties[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Factory Outlet Online[/url]life[url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/]Coach Outlet[/url]loans[url=http://www.coachfactory-storeonlines.net/]Coach Factory Store Online[/url]getting[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Outlet Store Online[/url]and[url=http://www.burberryscarfs-2012.com/]Burberry Scarf Outlet[/url]popular [url=http://www.coachoutletstoresonline-us.com/][spam] Store[/url]by[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/][spam][/url]These loans[url=http://www.coachoutletstores-online.net/]Coach Store Online[/url]the[url=http://www.coachfactory-outlet-online.net/]Coach Outlet[/url]with a variety of post-dated check loans etc.
Rozwiń
tobi
tobi (15 stycznia 2012 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Minister Gowin,który nie wie co zrobić jak usprawnić pracę ministerstwa to likwiduje sądy i po temacie.Przecież to nie on będzie jeździł do Lubartowa.Tak się rozwja lubelszczyzna!!!
Rozwiń
Gość
Gość (15 stycznia 2012 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu nie chodzi o pieniądze, to jest po prostu degradacja miast i wciąganie tych miast w orbitę innych powiązań, zależności i przynależności.Za tym pójdą inne zmiany,wszystko na to wskazuje,że w miarę skonsolidowane ze sobą miasta wokół siebie na historycznym terenie zostaną uzależnione na rzecz innych odległych miast.Przypomnę,że historia czasami się powtarza,włączcie analityczne myślenie.
Rozwiń
Lola
Lola (15 stycznia 2012 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do czego to dochodzi... Ten kraj schodzi na psy. Nie ma co się łudzić, politycy mają wszystko w du**e, chodzi im tylko o to, aby mieć jak najwięcej zer na koncie... Imbecylizm i brak przyszłościowego myślenia. Niedługo pogrążą nas wszystkich.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!