Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 lutego 2015 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Włodawa: Narkotyki, żółw i grochówka. Wizyta w więzieniu

Autor: Zdjęcie autora (bar)
2 4 A A

Około 50 wybranych osób skorzystało wczoraj z możliwości zwiedzenia Zakładu Karnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Goście spędzili za murami i kratami ponad dwie godziny. Zostali zapoznani z działalnością resocjalizacyjną i historią ZK. Mieli też okazję obejrzeć prace artystyczne wykonane przez osadzonych oraz zwiedzić typową celę.

Nie zabrakło też niespodzianek. W pewnym momencie wśród zwiedzających pojawił się owczarek niemiecki o imieniu Nesa. Sprawnie wszystkich obwąchał - jak się później okazało - w poszukiwaniu narkotyków. Na szczęście tym razem goście byli "czyści”, co nie oznacza, że narkotyków w pomieszczeniu nie było. Nesa znalazła je za kaloryferem.

Duże wrażenie na gościach zrobiła także zaaranżowana przez funkcjonariuszy interwencja wobec agresywnego więźnia. Strażnicy wykorzystali specjalny szyk zwany żółwiem. Ubrany w więzienny strój pozorant nie miał z nimi żadnych szans.

Włodawska placówka to zakład półotwarty. - Nasz zakład karny może przyjąć 507 skazanych - mówi dyrektor ppłk Zbigniew Wysokiński. - Obecnie przebywa u nas 450 osadzonych. Wśród nich są także osoby skazane za najcięższe przestępstwa. Około 200 skazanych pracuje, a 70 spośród nich dostaje za to wynagrodzenie.

W zakładzie funkcjonuje Centrum Kształcenia Ustawicznego. Zainteresowani nauką więźniowie mogą ukończyć liceum i zdać egzamin dojrzałości, bądź zdobyć uprawnienia w takich zawodach jak murarz czy tynkarz.

Na koniec goście skosztowali więziennej grochówki i bigosu. W całym lubelskim okręgu święto Służby Więziennej swoje święto w taki właśnie sposób uczcili jedynie włodawscy funkcjonariusze.
Czytaj więcej o:

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rydzio / 11 lutego 2015 o 11:55

Trzeba przygotowywać obywateli do przyszłej egzystencji. Dziś siedzą oni jutro zamkną Ciebie. Usłuzny prokurator paragraf na Ciebie znajdzie !

Avatar
bombardier / 8 lutego 2015 o 10:08

Dla niektórych był to z pewnością sentymentalny powrót po latach w nieco innej roli... :) A tak serio, tam też żyją ludzie, którzy są tacy jak my. Owszem, nie brakuje degeneratów i zdemoralizowanych do ostatka wykolejeńców ale są też tacy, którym w życiu powinęła się noga. Życie, samo życie.

Zgadza się . Zycie samo życie.Jest takie powiedzenie . Nigdy nie mów nigdy. Bo nie wiadomo co jest na jutro pisane. Znam to z własnego doświadczenia

rozwiń
Avatar
lex / 7 lutego 2015 o 21:44

Dla niektórych był to z pewnością sentymentalny powrót po latach w nieco innej roli...:) A tak serio, tam też żyją ludzie, którzy są tacy jak my. Owszem, nie brakuje degeneratów i zdemoralizowanych do ostatka wykolejeńców ale są też tacy, którym w życiu powinęła się noga. Życie, samo życie.

Avatar
sanatorium / 7 lutego 2015 o 20:41

Byli chętni na zwiedzanie???? Jacy gościni, grochówka ???/ na poczestunek. Dopiero jest tam co zwiedzać???No jak ktoś lubi , szczęk kluczy i krat .

Avatar
rydzio / 11 lutego 2015 o 11:55

Trzeba przygotowywać obywateli do przyszłej egzystencji. Dziś siedzą oni jutro zamkną Ciebie. Usłuzny prokurator paragraf na Ciebie znajdzie !

Avatar
bombardier / 8 lutego 2015 o 10:08

Dla niektórych był to z pewnością sentymentalny powrót po latach w nieco innej roli... :) A tak serio, tam też żyją ludzie, którzy są tacy jak my. Owszem, nie brakuje degeneratów i zdemoralizowanych do ostatka wykolejeńców ale są też tacy, którym w życiu powinęła się noga. Życie, samo życie.

Zgadza się . Zycie samo życie.Jest takie powiedzenie . Nigdy nie mów nigdy. Bo nie wiadomo co jest na jutro pisane. Znam to z własnego doświadczenia

rozwiń
Avatar
lex / 7 lutego 2015 o 21:44

Dla niektórych był to z pewnością sentymentalny powrót po latach w nieco innej roli...:) A tak serio, tam też żyją ludzie, którzy są tacy jak my. Owszem, nie brakuje degeneratów i zdemoralizowanych do ostatka wykolejeńców ale są też tacy, którym w życiu powinęła się noga. Życie, samo życie.

Avatar
sanatorium / 7 lutego 2015 o 20:41

Byli chętni na zwiedzanie???? Jacy gościni, grochówka ???/ na poczestunek. Dopiero jest tam co zwiedzać???No jak ktoś lubi , szczęk kluczy i krat .

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!