niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Włodawa. Radni nie chcą 8 mln zł unijnej dotacji. Burmistrz zaskoczony

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2014, 21:00

- Nie chcemy 8 milionów złotych na projekt "Stara Kaflarnia - uznała większość miejskich radnych we Włodawie. Odrzucają dotację twierdząc, że tak chcą mieszkańcy miasta. Czy to prawdziwy powód?

O unijne środki na swój projekt zagospodarowana Starej Kaflarni i sąsiadujących terenów samorząd Włodawy zabiegał od lat. Chodziło o stworzenie kulturalnego i rekreacyjnego zaplecza miasta. Najpierw miasto dostało za mało pieniędzy (4,9 mln zł). Potem, gdy suma była wystarczająca (8 mln zł), radni nie zgodzili się na przyjęcie unijnego dofinansowania. - Przyjęcie dotacji wymaga zgody rady - mówi Jerzy Wrzesień, burmistrz Włodawy. - Byłem przekonany, że to tylko formalność. Tymczasem, ku mojemu zaskoczeniu rada dotację odrzuciła. I to w sytuacji, kiedy wszystkie ośrodki w kraju zapamiętale walczą o unijne pieniądze. To radni zdecydowali o wpisaniu projektu do Strategii Rozwoju Miasta na lata 2009-2015. Wniosek o dofinansowanie został złożony w 2010 r. Wtedy nikt nie protestował. Dlaczego radni zmienili zdanie? Podczas ostatniego, poniedziałkowego głosowania siedmiu radnych było za przyjęciem dotacji, a ośmiu przeciw. Wśród nich znalazł się Tomasz Korzeniewski, przewodniczący rady, który wcześniej był "za”. - Głosując przeciw kierowałem się opinią mieszkańców, którzy moim zdaniem nie popierają tego projektu - mówi Korzeniewski. - Z kolegami radnymi uznaliśmy też, że przenoszenia kulturalnego centrum na obrzeża miasta nie jest uzasadnione. Poza tym w mieście są ważniejsze potrzeby niż te, które miałaby spełnić "Stara Kaflarnia”. Ten projekt tylko dodatkowo zadłużyłby miasto.

Według burmistrza, miasto nie powinno rezygnować. Dlatego jeszcze raz będzie prosił o zwołanie nadzwyczajnej sesji. - Zbyt wiele mamy do stracenia. Tak duża dotacja już się nie powtórzy - tłumaczy Wrzesień. Poniedziałkowym obradom przysłuchiwała się grupa lokalnych przedsiębiorców. Ich zdaniem przystąpienie miasta do projektu to także szansa dla nich i ich pracowników na pozyskanie nowych zleceń. Chociaż ze swoją argumentacją próbowali włączyć się do dyskusji, to nie zostali dopuszczeni do głosu. Całe zamieszanie jeden z urzędników włodawskiego magistratu komentuje tak: - W radzie jest zbyt dużo chętnych do zajęcia fotela burmistrza. Jeśli Wrześniowi uda się przeforsować ten projekt, to jego pozycja wśród naszych wyborców znacznie się umocni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Włodawa Jerzy Wrzesień
Ola
jan
Nina
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ola
Ola (7 kwietnia 2014 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Radni myślą, że turystów się przyciągnie nowym chodnikiem pzy warzywniaku pewnie....

Rozwiń
jan
jan (18 marca 2014 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

sa wazniejsze sprawy ni blichara i lagwy w tym miescie

Rozwiń
Nina
Nina (18 marca 2014 o 22:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Burmistrz jest beznadziejny 

Rozwiń
bobaas
bobaas (18 marca 2014 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiem, czy przez radnych przemawiał rozsądek czy gra polityczna, ale postąpili właściwie. Jaki sens jest zadłużać miasto bzdurnym projektem, który potem będzie podatkową kulą u nogi?

Rozwiń
Katarzyna Kowalik
Katarzyna Kowalik (18 marca 2014 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW W SPRAWIE PRZYSPIESZENIA BUDOWY CAŁEGO ODCINKA DROGI S19!

petycjeonline.com/s_19

Zapraszamy!!

Lubelskie Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich

elsis.pl

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!