piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Włodawa: Trwają przygotowania do festiwalu

Dodano: 1 lipca 2008, 18:27

Escola Provincial de Danza, Conjunto Folclorico Magisteria - to nazwy zespołów, które przyjadą na Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.

Na festiwalu wystąpią również Idaho Rocky Mountain Express i Ballet Folklorico Guarionex.

Festiwal osiągnął pełnoletność. W tym roku odbędzie się już po raz osiemnasty i będzie trwał od 15 do 20 lipca. Od początku medialnie patronuje mu Dziennik Wschodni. Udział w tegorocznej edycji potwierdziły zespoły z Hiszpanii, Meksyku, Portoryko, Słowacji, Tajwanu oraz USA. Nie zabraknie również grup z Polski.

Nasz kraj reprezentować będzie Zespół tańca Ludowego "Polesie”, który równocześnie wystąpi w roli gospodarza imprezy. Gościnnie wystąpią natomiast zespoły z Węgier i Włoch oraz kapele folkowe m.in. Orkiestra św. Mikołaja.

Występy zespołów podziwiać będą mogli nie tylko mieszkańcy Włodawy i odpoczywający tu turyści. Grupy koncertować będą m.in. w Hańsku i Siedlcach oraz Domu Pomocy Społecznej w Różance. Swoje popisy rozpoczną defiladą ulicami miasta i uroczystym koncertem w muszli przy ul. Klasztornej. Zakończą w sobotę uczestnictwem w nabożeństwie ekumenicznym "msza świata” i pożegnalnym koncertem również w amfiteatrze.

Włodawski festiwal od początku organizowany jest pod auspicjami CIOFF, czyli międzynarodowej organizacji festiwali folklorystycznych i sztuki ludowej. Dlatego organizatorzy muszą zastosować się do obowiązujących w CIOFF przepisów.

Rządzi tu zasada tzw. trzech piątek. W imprezie musi wziąć udział co najmniej pięć zespołów, sam festiwal nie możę trwać krócej niż pięć dni i odbywać się co najmniej raz na pięć lat.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!