niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Chełm

Włodawa. Wróci Poleskie Lato z Folklorem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2015, 12:45

Rozmowa z Lucyną Lipińską, nowym dyrektorem Włodawskiego Domu Kultury.

• Co pani zdaniem zadecydowało o awansie?
- Myślę, że burmistrz docenił moje doświadczenie. W WDK pracuję od ponad ćwierćwiecza, ostatnie 20 lat na stanowisku kierownika administracji. Przez cały ten czas wykorzystywane było też moje przygotowanie plastyczne. Do mnie należała oprawa sztandarowej imprezy WDK, jaką przez lata było Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem. Znam naszą placówkę od podszewki ze wszystkimi jej mankamentami i atutami.

• Te mankamenty to…
- W ostatnich latach największą bolączką było niedofinansowanie. Nowy burmistrz obiecuje, że to się zmieni. Co prawda budżet mamy skromny, ale możemy liczyć na dotacje do konkretnych przedsięwzięć. Po dwóch latach przerwy chcemy reaktywować Poleskie Lato z Folklorem. Włodawianie przywiązali się do tej imprezy i wciąż się o nią upominają.

• A jakie są atuty?
- Naszym kapitałem jest życzliwość obecnych władz i przywiązanie mieszkańców do naszej placówki. Miłym dowodem tych sympatii był gest ks. Stanisława Dadasa, który na przegląd kapel folkowych przyjechał samochodem pełnym pączków dla uczestników. Wiele sobie też obiecuję po współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. W takich ośrodkach jak Włodawa musimy się wzajemnie wspierać i współpracować.

• A co pani, jako dyrektorowi spędza sen z oczu?
- W ubiegłym roku została wyremontowana część naszych pomieszczeń. Teraz kolej na od lat nie naprawiany dach. To kosztowne przedsięwzięcie, ale przecież nie może się nam i naszym gościom lać woda na głowy. Marzy mi się też cyfryzacja kina. Obawiam się jednak, że będziemy musieli wstrzymać się z tym do przyszłego roku.

• Do tej pory kulturalną wizytówką Włodawy poza Poleskim Latem z Folklorem jest Festiwal Trzech Kultur. Ma pani pomysł na kolejną imprezę wychodząca poza miejskie opłotki?
- Aż się prosi o wykorzystanie nasze przygraniczne położenie. Jednym z pomysłów jest nasz przegląd kolęd i szczodrywek, w którym udział biorą także zespoły z Ukrainy i Białorusi. Oglądamy się także na Dni Dobrosąsiedztwa w Zbereżu. W tym roku pontonowy most na Bugu ma być tam otwarty znacznie dłużej niż przez weekend. Dla animatorów kultury to spore wyzwanie.
  Edytuj ten wpis
włodawiak
lula
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

włodawiak
włodawiak (21 lutego 2015 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A co mi po Poleskim Latem z Folklorem które jest raz w roku,  jak dalej Kino nie działa ! Ile to juz miesięcy nic nie grają! ( za poprzedniego dyrektora, tzn, przedostatniego to kino jeszcze działało) Włodawa to miasto biednych ludzi których nie  stać na wyjazdy do Lublina do kina . Kolejna widzę pani na stołku która ma wyższe aspiracje a realia gdzieś poszły na bok. Proponuję zejść na ziemię i wziąć się za to co mieszkańcy chcieli by by było we Włodawie a nie Pani jakieś fanaberie!!!

Rozwiń
lula
lula (21 lutego 2015 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobrze byłoby,zrobić porządek

w OKunince, która nie cieszy się dobrą opinią,

poprzednia Rada uradziła

że cisza nocna jest od 23-ej!

a dyskoteki "dudnią" do 4-ej-5-ej nad ranem

o wypoczynku nie ma mowy,

może nowa Rada zastosuje przepisy prawa

i wreszcie można będzie nad jez.Białe pojechać i wypocząć.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!