wtorek, 30 maja 2017 r.

Chełm

Włodawscy policjanci nauczą kobiety samoobrony

Dodano: 26 grudnia 2010, 15:20

Jak wyrwać się napastnikowi, co z podręcznych rzeczy można wykorzystać do obrony, gdzie uderzyć bandytę, aby cios był najskuteczniejszy. Tego nauczą się uczestniczki trzeciej już edycji zajęć "Bezpieczna kobieta”.

Zajęcia organizuje, podobnie jak w latach ubiegłych Komenda Powiatowa Policji we Włodawie.

Szkolenie adresowane jest tylko do kobiet. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Brały w nich udział włodawianki, ale także kobiety z okolicznych miejscowości.

– Tym razem, z niezależnych od nas przyczyn, musimy zmniejszyć liczbę uczestniczek – mówi Andrzej Wołos, rzecznik włodawskiej policji. – Wynika to z ograniczonych możliwości lokalowych. W zajęciach będą mogły wziąć udział jedynie 24 kobiety. Dlatego trzecią edycję programu w pierwszej kolejności kierujemy do pań, które nie brały udziału w poprzednich szkoleniach.

Pani Elżbieta samoobrony uczyła się podczas pierwszej edycji programu. – Ale trening czyni mistrza – mówi. – Chętnie zapisałabym się jeszcze na zajęcia, ale słyszałam, ze tym razem pierwszeństwo mają panie, które jeszcze w szkoleniu nie brały udziału.

Zajęcia trzeciej edycji będą odbędą się od stycznia do marca. Zapisy już trwają i jak widać po zainteresowaniu, problemów ze skompletowaniem listy uczestniczek, na pewno nie będzie.

– Mamy już 12 kandydatek – mówi Wołos. – Pięć kolejnych jest zapisanych na liście rezerwowej. Ta piątka to panie, które już brały udział w zajęciach.

Organizatorzy zaplanowali w ramach kursu 10 spotkań. Będą prowadzone raz w tygodniu, w piątki, w godzinach 19-20. Miejsce, to hala sportowa Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie przy ul. Szkolnej.

W programie szkolenia znajdą się na pewno zajęcia praktyczne z samoobrony oraz zajęcia teoretyczne, podczas których uczestniczki poznają m.in. wybrane aspekty prawne. Będzie też okazja, aby nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Zajęcia praktyczne, pod okiem doświadczonych instruktorów z włodawskiej komendy, będą trwać 45 minut –tłumaczy Wołos. – Każde poprzedzi 15-minutowa rozgrzewka.

Gdzie sie zgłaszać

Kobiety zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt telefoniczny z KPP we Włodawie, pod numerem 572-72-77. Zapisy prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9-14. Szczegółowych informacji udzielają podkom. Bożena Chomiczewska i asp.szt. Andrzej Wołos.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!