piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Chełm

Wola Uhruska: Zbudują halę sportową

Dodano: 14 stycznia 2012, 11:27
Autor: sad

 (sxc)
(sxc)

W tym tygodniu zarząd województwa podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania na budowę hali sportowej w Woli Uhruskiej. W gminie powstanie obiekt za ponad 5 mln 800 tys. zł.

Gmina ubiegała się o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i chętnych było więcej niż pieniędzy. Wniosek Woli Uhruskiej, chociaż zdobył 83 punkty na 100 możliwych, trafił na listę rezerwową.

– Na szczęście pojawiły się oszczędności związane z przetargami, a także pieniądze z innych źródeł. Dzięki temu udało mi się przekonać pozostałych członków zarządu województwa, aby jednak dofinansować budowę hali w Woli Uhruskiej – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabczuk.

– Przemawiał za tym przede wszystkim fakt, że w gminie nie ma tego typu obiektu, nie bez znaczenia był także upór samorządowców, którzy nie szczędzili wysiłków, aby sprawę doprowadzić do szczęśliwego finału.

–Wszyscy cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia – dodaje wójt Woli Uhruskiej Jan Łukasik. – Hala powstanie nieopodal gimnazjum i Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w pobliżu nowoczesnego boiska typu Orlik.

Dofinansowanie z RPO wyniesie ponad 4,6 mln zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!