środa, 21 marca 2018 r.

Chełm

Wreszcie ktoś ruszył głową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2005, 21:39

Bezrobotni, którym nie należy się zasiłek, nie muszą już każdego miesiąca meldować się w urzędach pracy, aby podpisywać listę.

Do tej pory przepisy wymagały comiesięcznego składania oświadczenia o przychodach. Teraz takiego obowiązku już nie ma. Nie znaczy to jednak, że teraz bezrobotni w ogóle nie muszą pokazywać się w urzędzie.
– Urząd pracy będzie co jakiś czas zapraszał takie osoby, proponując im oferty pracy, udział w szkoleniach, warsztatach czy spotkaniach z doradcą zawodowym – mówi Danuta Cichowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. – Chodzi o to, aby skupić się na aktywizacji tych ludzi a nie ich pilnowaniu.
Choć kontrole się skończą, będą restrykcje w przypadku, gdy poszukujący pracy będzie unikał spotkania z urzędnikami. Jeśli nie stawi się na wezwanie PUP może nawet zostać skreślony z listy bezrobotnych na trzy miesiące. Wyjazd poza miejsce zamieszkania na ponad miesiąc może skutkować tym samym. Wyjechać można, ale na krócej, pod warunkiem, że zgłosi się to wcześniej w urzędzie.
Nowe przepisy dotyczą osób bez prawa do zasiłku, a więc najliczniejszej grupy bezrobotnych. Należy do niej m.in. pani Marzena z Rejowca. – Jak dla mnie to świetny pomysł – mówi. – Denerwowało mnie, że muszę jeździć do urzędu tylko po to, żeby potwierdzać, że ciągle nie mam za co żyć. Teraz przynajmniej wiem, że jak mnie wezwą, to mają mi coś do zaproponowania. Nie będę musiała tracić pieniędzy na dojazd, no i czasu, który mogłabym poświęcić na szukanie pracy.
Tylko w Chełmie, bezrobotni bez zasiłku stanowią 90 procent wszystkich zainteresowanych. To ponad 10,8 tysiąca osób, które nie będą musiały co miesiąc jeździć do urzędu i tracić czasu w kolejkach. – Miejmy nadzieję, że teraz kolejki będą ustawiały się tylko do biur pośrednictwa pracy – żartuje Cichowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!