piątek, 19 stycznia 2018 r.

Chełm

Wspólnoty skarżą na miejską spółkę. Prezes: to kampania wyborcza

  Edytuj ten wpis

Porozumienie Chełmskich Wspólnot Mieszkaniowych zarzuca Przedsiębiorstwu Usług Mieszkaniowych finansowe zaległości wobec wspólnot. Zdaniem sygnatariuszy podpisanego niedawno Porozumienia w rachubę wchodzą setki tysięcy złotych.

Porozumienie zwróciło się już do Agaty Fisz, prezydent miasta, aby zmusiła PUM do terminowego rozliczania się ze wspólnotami. Sporne pieniądze mają pochodzić z wpłat dokonywanych przez najemców lokali komunalnych i powinny zasilić konta tych wspólnot. Zdaniem Porozumienia od wielu miesięcy opłaty z tytułu kosztów eksploatacyjnych, mediów i funduszu remontowego trafiają na konta odpowiednich wspólnot z opóźnieniem. Zaległości uniemożliwiają zarządom wspólnot właściwe zarządzanie.

- Zarządy wspólnot i administratorzy wielokrotnie zwracali się do Zarządu PUM jak i władz miasta o rozwiązanie tego problemu - mówi Mariusz Wieliczko, zarządzający wspólnotami na osiedlu Dyrekcja. - Bezskutecznie. Nie możemy dłużej akceptować sytuacji, w której zwykli mieszkańcy - członkowie wspólnot, finansują bliżej nieznane zobowiązania komunalnej spółki.

Podobnego zdania jest także Mariola Raczyńska, zarządzająca Wspólnotą Mieszkaniową "Wiejska 2-18”.

- Zaległości PUM wobec naszej wspólnoty sięgają 11 tys. zł - mówi Raczyńska. - Nie możemy regulować zobowiązań na przykład za wodę czy śmieci wobec innych firm komunalnych. Sytuacja, w jakiej stawia nas PUM staje się dramatyczna.

Marian Tywoniuk, prezes PUM zapewnia, że wiele z podniesionych zarzutów jest nieprawdziwych, a przede wszystkim już nieaktualnych.

- W ostatnich dniach należności w stosunku do zdecydowanej większości wspólnot zostały uregulowane - mówi Tywoniuk. - Dotyczy to także wspólnoty kierowanej przez panią Raczyńską. Wystąpienie Porozumienia ma charakter polityczny i wpisane jest w kampanię wyborczą. Część jego sygnatariuszy wchodzi w skład tego samego komitetu wyborczego, a sam Mariusz Wieliczko jest jego kandydatem na prezydenta Chełma.
  Edytuj ten wpis
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 października 2014 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie prezesie Tywoniuk - czy jak tam pana zwać - jeżeli zaległości były i jak pan sam stwierdził, zostały uregulowane - to nie jest kampania wyborcza. Przez pewiem czas najprawdopodobniej czerpał pan zyski z pieniędzy, które powinien pan przekazać innym (Wspólnotom) - ciekawe co na to Urząd Skarbowy - bo jak myślę od przychodów finansowych nie odprowadził pan podatków

barnaba - kot

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!