poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Wszystkich Świętych: Ruszasz w drogę? Patrz na znaki

  Edytuj ten wpis

W Chełmie od dziś będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu w okolicach nekropolii

W związku z Wszystkimi Świętymi w mieście nie zostanie zamknięta żadna ulica. Ale i tak kierowcy nie będą mieli łatwo. Będzie większy ruch, a przy drogach pojawią się nowe znaki. Policjanci apelują o ostrożność.

Pośpiech, ignorowanie przepisów, jazda na pamięć i nieuwaga pieszych. To, zdaniem policjantów, główne przyczyny wypadków, do których dochodzi w okresie Święta Zmarłych. Funkcjonariusze podczas akcji "Znicz” będą starali się pomóc kierowcom bezpiecznie dojechać na groby bliskich i równie bezpiecznie wrócić do domu. Będą też zwracali uwagę na to, czy kierowcy stosują się do zmienionej organizacji ruchu.

– W Chełmie takie zmiany zostały wprowadzone w sobotę. Będą obowiązywały aż do wtorku, 3 listopada, do godz. 8 – mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Jakich niespodzianek można się spodziewać? Najwięcej w okolicach cmentarza komunalnego. Na ul. Mościckiego – odcinek od al. 3 Maja do ul. Rejtana – będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Natomiast na ul. Wojsławickiej, na odcinku od ul. Wolności do al. 3 Maja, nie będzie można parkować wzdłuż jezdni. W pobliżu cmentarza zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca do parkowania.

Z kolei w okolicach cmentarza przy ul. Lubelskiej, na odcinku od al. Armii Krajowej (od świateł) do ul. Orląt Lwowskich, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. Warto pamiętać, że ten zakaz obejmuje także chodniki.

– Policjantów w mieście będzie wpierała Żandarmeria Wojskowa i Straż Miejska. A jeśli będzie taka potrzeba, policjanci na newralgicznych skrzyżowaniach będą kierowali ruchem – mówi Tomasz Błaziak, naczelnik chełmskiej drogówki. – Poza miastem, będziemy zwracali szczególną uwagę na to, co dzieje się na krajowej dwunastce i drodze 812. Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zrezygnowanie z alkoholu. Taryfy ulgowej nie będzie.

Inne miejscowości

Powiat włodawski (30 października do 2 listopada)

– we Włodawie, na ul. Lubelskiej – od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego w kierunku granicy państwa do skrzyżowania z ul. Modrzewskiego – po prawej stronie tej ulicy ( od strony cmentarza) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania, ale z wyłączeniem pobocza. – W miejscowościach Wytyczno, Uhrusk, Dołhobrody, a także pomiędzy Starym Brusem a Lubieniem w obydwu kierunkach ruchu ustawione zostaną znaki "inne niebezpieczeństwa”, a po stronie przeciwnej do cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania

Powiat krasnostawski (30 października do 2 listopada)

– Krasnystaw: na ul. Poniatowskiego i Cmentarnej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od ul. Mickiewicza do ul. Okrzei.

– W Gorzkowie, Krupem, Surhowie i Płonce będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po stronie przeciwnej do cmentarza i znak. Ustawione zostaną też znaki "inne niebezpieczeństwa”.

Nekropolia w sieci

Teraz bez trudu można odnaleźć groby osób pochowanych na cmentarzu przy ul. Mościckiego w Chełmie. Zarządca nekropolii, którym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, udostępnił specjalną wyszukiwarkę. Można ją znaleźć na stronie www.zmarli.eu. Wystarczy tylko wpisać nazwisko zmarłego, którego grobu szukamy. W bazie danych znajdują się również daty urodzenia i śmierci oraz mapa, na której są pokazane wszystkie sektory cmentarza. (moj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
cedet
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cedet
cedet (1 listopada 2009 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze byłoby, gdyby policjanci kierujący ruchem wiedzieli co robią. Np. dzisiaj około 9 na skrzyżowaniu Męczenników Majdanka i Doświadczalnej policjant chyba dopiero uczył się kierować ruchem. W pewnym momencie wpadł w taką panikę, że wyleciał mu radiotelefon.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!