sobota, 24 marca 2018 r.

Chełm

Na trzy tygodnie przed wyborami sprawdziliśmy, kogo chełmianie widzieliby w roli gospodarza miasta w następnej kadencji. Pomogli nam w tym studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy na kilka dni wcielili się w rolę ankieterów.

Ankietowani mieli do wyboru kilka odpowiedzi. Mogli wskazać konkretnego kandydata wybierając między Agatą Fisz, Józefem Górnym, Krzysztofem Grabczukiem, Lucyną Kozaczuk, Waldemarem Kuśmierzem i Ireneuszem Wojtaszakiem. Mogli też zadeklarować, że nie odpowiada im żaden z powyższych kandydatów, że nie mają zdania lub, że w ogóle nie zamierzają głosować. Duża, bo przekraczająca 15 procent grupa, nie jest jeszcze zdecydowana, na kogo odda swój głos. Jej poparcie może przydać się szczególnie kandydatom, którzy w naszej ankiecie plasują się na drugiej i trzeciej pozycji. Można więc spodziewać się, że kampania, przez wszystkich zapowiadana jako spokojna, skieruje się właśnie do tej grupy.
Z osób które zdecydowały się na kogo będą głosowały, najwięcej osób popiera wspomnianego już Krzysztofa Grabczuka (Razem dla Chełma). Wyniki ankiety wskazują, że w ścisłej czołówce znalazłaby się także Agata Fisz (Postaw na Chełm) i Waldemar Kuśmierz (Prawo i Sprawiedliwość). Za nimi kolejno Ireneusz Wojtaszak (Liga Polskich Rodzin), Lucyna Kozaczuk (Samoobrona) i Józef Górny (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Jak się okazuje, prawie jedna czwarta ankietowanych chełmian nie zamierza w wyborach brać udziału.
Zwraca uwagę fakt, że Grabczuk wygrywa w trzech okręgach wyborczych. Tylko w okręgu obejmującym osiedla: Cementowni, Górna i Dolna Dyrekcja, nasi ankieterzy uzyskali wynik remisowy. Grabczuk i Fisz zdobyli tutaj nieco ponad 35 proc. głosów. Z kolei w okręgu, w którym głosować będą mieszkańcy osiedli Działki i Kościuszki ani jeden głos nie padł na Górnego, Kozaczuk, Kuśmierza i Wojtaszaka. W tym okręgu Grabczuk zostałby prezydentem już po pierwszej turze wyborów. Podobnie w okręgu Śródmieście, Rejowiecka. W tym przypadku duże straty poniosła Agata Fisz, która przegrała nie tylko z Grabczukiem, ale także z Waldemarem Kuśmierzem.
(rys)
W jutrzejszym wydaniu Dziennika zaprezenetujemy reakcje kandydatów na wyniki naszej ankiety.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!