Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

28 listopada 2014 r.
10:14
Edytuj ten wpis

Wybory w Chełmie. Agata Fisz kontra Grzegorz Raniewicz

2 18 A A

W II turze wyborów na prezydenta Chełma spotkają się Agata Fisz i Grzegorz Raniewicz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozmowa z Agatą Fisz, starającą się o reelekcję prezydent Chełma

• Co z perspektywy ostatnich czterech lat zrobiłaby pani lepiej?
- Niedosyt w liczbie realizowanych inwestycji jest zawsze, chciałoby się więcej. Ale jeśli spojrzymy na to z perspektywy kilkunastu lat, to postęp jest już wyraźnie dostrzegalny. W Chełmie pozyskiwaliśmy środki z różnych źródeł. Biblioteka, bul-war, Chełmski Dom Kultury, to tylko część projektów zrealizowanych z udziałem funduszy unijnych w ramach RPO. Niektóre miasta pozyskiwały więcej środków na kosztowniejsze inwestycje. Na ile jednak te były potrzebne samym mieszkańcom?

• Wielu chełmian już wyjechało z miasta za pracą, bądź zrobi to, jeśli miejski rynek pracy się nie zmieni. Jak ich zatrzymać?
- Niestety są to tendencje ogólnopolskie. Ale oczywiście powinniśmy się starać ułatwiać mieszkańcom znalezienie pracy w swoim mieście. Dlatego utworzyliśmy strefę ekonomiczną i mamy liczne sygnały od firm zainteresowanych ulokowaniem w niej swoich inwestycji. Przygotowujemy się też do rewolucyjnych wręcz przedsięwzięć związanych z ożywieniem gospodarczym Chełma. Kontynuacja tych działań może przełożyć się na co najmniej 1000 nowych miejsc pracy.

• Filarami chełmskiej gospodarki są miejskie spółki. Czy ich sprywatyzowanie nie wyszło by miastu na dobre?
- Zdecydowanie nie. Prywatne spółki miałyby jeden cel - zarabiać więcej i więcej, co ostatecznie odczuliby mieszkańcy. Nie wspominam już o masowych zwolnieniach pracowników i możliwym zlecaniu pewnych usług firmom z poza Chełma. Oznaczałoby to wyprowadzenie z miasta kolejnych miejsc pracy, a na to na pewno nie będzie mojej zgody.

• Będzie w mieście aquapark?
- W najbliższych dniach powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Zgodnie z życzeniem mieszkańców, w Chełmie powstanie pierwszy w województwie park wodny.
Rozmowa z posłem RP Grzegorzem Raniewiczem, kandydatem PO na prezydenta Chełma

• Co w ciągu ostatnich czterech lat zrobiłby pan lepiej od prezydent Agaty Fisz?
- Postawiłbym większy nacisk na pozyskiwanie środków unijnych. Miasto wśród innych ośrodków Lubelszczyzny, licząc na jednego mieszkańca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymało ich najmniej. Kolejnym moim priorytetem byłoby pozyskiwanie miejsc pracy. Mieszkańcom potrzeba chleba, a nie igrzysk. Skupił bym się także na poprawie jakości edukacji. Pod tym względem w porównaniu z Zamościem, czy Białą Podlaską wypadamy bardzo słabo.

• Głód miejsc pracy to bolączka wszystkich samorządów. Ma pan na to swój pomysł?
- Należy dozbrajać teren naszej podstrefy ekonomicznej. Jednocześnie stawiałbym na jakość gospodarczej promocji. Jako przedsiębiorca zdaję sobie sprawę, że inwestorów trzeba pozyskiwać atrakcyjnymi ofertami. Tą zasadą kierowali się gospodarze Lublina i przyniosło im to znakomite rezultaty. Uważam, że powinniśmy pójść za ich przykładem, tym bardziej, że jak zapewnił mnie prezydent Lublina Krzysztof Żuk gotowi są podzielić się z nami swoim doświadczeniem. Mało tego, lubelscy samorządowy w ramach wspólnych przedsięwzięć oferują nam współpracę w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

• Słyszy się opinie, że miejskie spółki przejadają miejskie pieniądze, których później brakuje na udziały własne w unijnych projektach…
- Te spółki są ważnym elementem chełmskiej gospodarki. Natomiast należy poprawić w nich jakość zarządzania. Te spółki nie mogą być też przechowalniami dla osób, bez których mogą się obejść.

• Chełmian podzieliła sztandarowa idea dotychczasowej ekipy, jaką jest budowa aquaparku. Widziałby pan ten obiekt w chełmskim krajobrazie?
- Należy drobiazgowo przeanalizować związany z tą inwestycją biznesplan. Ja w swoim programie skupiłem się na budowie 25-metrowych basenów przy II LO i SP nr 7. W Ministerstwie Sportu są na to pieniądze. Na aquaparki nie.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 20:15

Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.

Ilekroć przejeżdżam gładką jak stół Rejowiecką, Rampą Brzeską czy wiaduktem na Alei Przyjaźni przychodzi mi do głowy dziwna myśl "baby do garów" :lol:  Czy Wy też tak macie?

Avatar
radna Viola / 3 grudnia 2014 o 13:39

Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.

Tak,tak,komuno wróćććććććććć !!!  tęskno ci ?

Avatar
wyborca / 3 grudnia 2014 o 13:20
Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 11:21

:D a kiedy sprzatanko bo dośc juz tych gęb na słupach i banerach. :D  :D  :D  :D  :D 

Avatar
bw / 28 listopada 2014 o 21:35

W odpowiedzi na podstawione pytania:

1. Nie zrobiłem nic

2. Nie zrobiłem nic

3. Nie zrobiłem nic

Swoja aktywność mam zamiar skoncentrować teraz na mieście Chełm.

Problem polega na tym, że nic już więcej nie zrobicie i wiecie o tym. Będziecie po prostu trwać i czekać na lepsze czasy - taka pragmatyka rządzących. Szansą dla miasta mogło być koalicyjne PSL. Ale nie było. 8 lat wystarczy. 

Problem polega na tym, że nic już więcej nie zrobicie i wiecie o tym. Będziecie po prostu trwać i czekać na lepsze czasy - taka pragmatyka rządzących. Szansą dla miasta mogło być koalicyjne PSL. Ale nie było. 8 lat wystarczy. 

rozwiń
Avatar
Grzesiek / 28 listopada 2014 o 21:22

W odpowiedzi na podstawione pytania:

1. Nie zrobiłem nic

2. Nie zrobiłem nic

3. Nie zrobiłem nic

Swoja aktywność mam zamiar skoncentrować teraz na mieście Chełm.

Avatar
bw / 28 listopada 2014 o 20:19

1. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Miasta Chełm w tym samym okresie prezydentem Chełma był Krzysztof Grabczuk ???
2. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego w czasie gdy Platforma współrządziła ???
3. Co Grzegorz Raniewicz zrobił w czasie ponad 7 lat gdy jest Posłem z ramienia Platformy, która w tym samym czasie nieprzerwanie sprawuje władzę ???

Wyborco, może nie zauważyłeś ale wybieramy prezydenta miasta a nie posła. Te wybory będą za rok. To inna perspektywa szans na rozwój miasta. W tym wyborze nie ma idealnego kandydata ale powinniśmy się kierować raczej bezwzględnym pragmatyzmem wyborczym i widzieć przyszłe 4 lata, zamiast żyć dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Idźmy masowo na wybory. Jeżeli frekwencja będzie niska, to szansa na zmiany jest znikoma. Jeżeli zostanie obecna ekipa to kolejne 4 lata będą podobne do ostatnich 8. Czasy są takie, że ważniejsze jest kto z kim będzie chciał rozmawiać w najbliższym czasie ostrej walki politycznej, a nie kto jak wygląda. Interesujący się życiem politycznym wiedzą o co chodzi. Mieszkańcy Chełma ugrajmy na tym coś dla siebie! 

Wyborco, może nie zauważyłeś ale wybieramy prezydenta miasta a nie posła. Te wybory będą za rok. To inna perspektywa szans na rozwój miasta. W tym wyborze nie ma idealnego kandydata ale powinniśmy się kierować raczej bezwzględnym pragmatyzmem wyborczym i widzieć przyszłe 4 lata, zamiast żyć dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Idźmy masowo na wybory. Jeżeli frekwencja będzie niska, to szansa na zmiany jest znikoma. Jeżeli zostanie obecna ekipa to kolejne 4 lata będą podobne do ostatnich 8. Czasy są takie, że ważniejsze jest k... rozwiń

Avatar
Wyborca / 28 listopada 2014 o 19:12

1. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Miasta Chełm w tym samym okresie prezydentem Chełma był Krzysztof Grabczuk ???
2. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego w czasie gdy Platforma współrządziła ???
3. Co Grzegorz Raniewicz zrobił w czasie ponad 7 lat gdy jest Posłem z ramienia Platformy, która w tym samym czasie nieprzerwanie sprawuje władzę ???

Avatar
"Drukarz" / 28 listopada 2014 o 17:34

jeszcze niedawno głosowałem na A.F. z czysto pragmatycznego powodu, którym było uwalenie PiS maniaków. Teraz jest konkretny kontrkandydat i to On otrzyma mój skromny glos... Nie dlatego, że nie lubię kobiet, ale z przekonania o potrzebie koniecznych w naszym mieście zmian.

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 16:59

Jaki gospodarz takie ulice. Rządy Agaty to dla Rejowieckiej i Rampy Brzeskiej czas stracony. A dla wiaduktu na Alei Przyjaźni chyba to już schyłek życia. 

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 20:15

Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.

Ilekroć przejeżdżam gładką jak stół Rejowiecką, Rampą Brzeską czy wiaduktem na Alei Przyjaźni przychodzi mi do głowy dziwna myśl "baby do garów" :lol:  Czy Wy też tak macie?

Avatar
radna Viola / 3 grudnia 2014 o 13:39

Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.

Tak,tak,komuno wróćććććććććć !!!  tęskno ci ?

Avatar
wyborca / 3 grudnia 2014 o 13:20
Pani Prezydent, wszystkiego najlepszego Pani życzę z okazji ponownego objęcia urzędu, wszelkiej pomyślności i mniej chamskich oponentów. Niech żyje lewica.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 11:21

:D a kiedy sprzatanko bo dośc juz tych gęb na słupach i banerach. :D  :D  :D  :D  :D 

Avatar
bw / 28 listopada 2014 o 21:35

W odpowiedzi na podstawione pytania:

1. Nie zrobiłem nic

2. Nie zrobiłem nic

3. Nie zrobiłem nic

Swoja aktywność mam zamiar skoncentrować teraz na mieście Chełm.

Problem polega na tym, że nic już więcej nie zrobicie i wiecie o tym. Będziecie po prostu trwać i czekać na lepsze czasy - taka pragmatyka rządzących. Szansą dla miasta mogło być koalicyjne PSL. Ale nie było. 8 lat wystarczy. 

Problem polega na tym, że nic już więcej nie zrobicie i wiecie o tym. Będziecie po prostu trwać i czekać na lepsze czasy - taka pragmatyka rządzących. Szansą dla miasta mogło być koalicyjne PSL. Ale nie było. 8 lat wystarczy. 

rozwiń
Avatar
Grzesiek / 28 listopada 2014 o 21:22

W odpowiedzi na podstawione pytania:

1. Nie zrobiłem nic

2. Nie zrobiłem nic

3. Nie zrobiłem nic

Swoja aktywność mam zamiar skoncentrować teraz na mieście Chełm.

Avatar
bw / 28 listopada 2014 o 20:19

1. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Miasta Chełm w tym samym okresie prezydentem Chełma był Krzysztof Grabczuk ???
2. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego w czasie gdy Platforma współrządziła ???
3. Co Grzegorz Raniewicz zrobił w czasie ponad 7 lat gdy jest Posłem z ramienia Platformy, która w tym samym czasie nieprzerwanie sprawuje władzę ???

Wyborco, może nie zauważyłeś ale wybieramy prezydenta miasta a nie posła. Te wybory będą za rok. To inna perspektywa szans na rozwój miasta. W tym wyborze nie ma idealnego kandydata ale powinniśmy się kierować raczej bezwzględnym pragmatyzmem wyborczym i widzieć przyszłe 4 lata, zamiast żyć dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Idźmy masowo na wybory. Jeżeli frekwencja będzie niska, to szansa na zmiany jest znikoma. Jeżeli zostanie obecna ekipa to kolejne 4 lata będą podobne do ostatnich 8. Czasy są takie, że ważniejsze jest kto z kim będzie chciał rozmawiać w najbliższym czasie ostrej walki politycznej, a nie kto jak wygląda. Interesujący się życiem politycznym wiedzą o co chodzi. Mieszkańcy Chełma ugrajmy na tym coś dla siebie! 

Wyborco, może nie zauważyłeś ale wybieramy prezydenta miasta a nie posła. Te wybory będą za rok. To inna perspektywa szans na rozwój miasta. W tym wyborze nie ma idealnego kandydata ale powinniśmy się kierować raczej bezwzględnym pragmatyzmem wyborczym i widzieć przyszłe 4 lata, zamiast żyć dotychczasowymi przyzwyczajeniami. Idźmy masowo na wybory. Jeżeli frekwencja będzie niska, to szansa na zmiany jest znikoma. Jeżeli zostanie obecna ekipa to kolejne 4 lata będą podobne do ostatnich 8. Czasy są takie, że ważniejsze jest k... rozwiń

Avatar
Wyborca / 28 listopada 2014 o 19:12

1. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Miasta Chełm w tym samym okresie prezydentem Chełma był Krzysztof Grabczuk ???
2. Co Grzegorz Raniewicz zrobił gdy był radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego w czasie gdy Platforma współrządziła ???
3. Co Grzegorz Raniewicz zrobił w czasie ponad 7 lat gdy jest Posłem z ramienia Platformy, która w tym samym czasie nieprzerwanie sprawuje władzę ???

Avatar
"Drukarz" / 28 listopada 2014 o 17:34

jeszcze niedawno głosowałem na A.F. z czysto pragmatycznego powodu, którym było uwalenie PiS maniaków. Teraz jest konkretny kontrkandydat i to On otrzyma mój skromny glos... Nie dlatego, że nie lubię kobiet, ale z przekonania o potrzebie koniecznych w naszym mieście zmian.

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 16:59

Jaki gospodarz takie ulice. Rządy Agaty to dla Rejowieckiej i Rampy Brzeskiej czas stracony. A dla wiaduktu na Alei Przyjaźni chyba to już schyłek życia. 

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 1 0

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 0 2

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 0

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 1

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 8

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 47 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!