środa, 21 lutego 2018 r.

Chełm

Wybraliśmy najgorszych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 czerwca 2007, 21:59

Drogi powiatu chełmskiego, zdaniem naszych Czytelników, są w najgorszym stanie. Na nie właśnie kierowcy wskazywali najczęściej w naszym plebiscycie.

Ich spostrzeżenia potwierdziła też komisja konkursowa.

W trakcie trwania plebiscytu zebraliśmy ponad 30 zgłoszeń od kierowców. Każdą wskazaną przez nich drogą, przejechali członkowie komisji konkursowej. Ostatecznie, aby wyłonić najgorsze drogi, komisja przejechała blisko 300 kilometrów. Wyniki plebiscytu, po raz pierwszy zostały ogłoszone wczoraj, podczas imprezy motoryzacyjnej Chełm Motor Show, organizowanej przez Automobilklub Chełmski. Tym, którzy na imprezie być nie mogli, podajemy wyniki jeszcze raz.
W kategorii dróg wojewódzkich komisja postanowiła "wyróżnić” drogę 812 na odcinku Rejowiec-Sawin oraz drogę 846 na odcinku Małochwiej Duży-Kukawka. W kategorii dróg powiatowych palmę pierwszeństwa przyznano odcinkom: Kumów Plebański-Żmudź, Marynin-Krowica, Bukowa Mała-Bukowa Wielka (wszystkie w powiecie chełmskim) oraz Uhrusk-Łukówek (powiaty chełmski i włodawski). W kategorii dróg gminnych "doceniono” trzy chełmskie ulice: Metalową, Wierzbową i Towarową.

Grzegorz Gorczyca, prezes ACh i członek komisji konkursowej przyznaje, że wyłonienie najgorszych dróg spośród tych zgłoszonych przez kierowców, nie było łatwym zadaniem. W zasadzie wszystkie pozostawiają wiele do życzenia. Choć warto zaznaczyć, że po naszych publikacjach, na niektórych odcinkach już pojawili się drogowcy. Niestety, doraźne remonty nie rozwiązują problemu.

- Nawet laik dojrzy, że albo technologia tzw. remontów cząstkowych jest zła, albo wykonawstwo wyjątkowo niechlujne - mówi Gorczyca. - Notorycznie zdarza się, że nowe dziury powstają tuż obok miejsc niedawno załatanych. W ten sposób te remonty można prowadzić bez końca, ale chyba nie o to chodzi.
Komisja zgodziła się też ze spostrzeżeniami Czytelników, że na niektórych odcinkach dróg znacznie lepiej jechać poboczem niż po resztkach asfaltu. Jednak fatalna nawierzchnia, to nie jedyna bolączka naszych dróg.
- Widać też totalny brak dbałości o właściwe oznakowanie - mówi Gorczyca. - Znaki są zniszczone, źle ustawione, albo w ogóle ich nie ma tam, gdzie być powinny. Brakuje też ostrzeżeń dla kierowców przed miejscami o wyjątkowej ilości dziur na drodze.
Gospodarze wybranych w plebiscycie dróg (starostwie i prezydent Chełma) otrzymają specjalne Anty-Dyplomy. Nie trzeba chyba przypominać, że zwycięstwo w tym plebiscycie nikomu chwały nie przynosi. Mamy jednak nadzieję, że wyróżnieni wezmą sobie tę wstydliwą wygraną do serca i zrobią wszystko, aby następnym razem na takie zwycięstwo nie zasłużyć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!