piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Wyniki Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Ludowej

  Edytuj ten wpis
Autor: sad

W Krasnostawskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej. Jury przyznało nagrody w dwóch konkursach: "Na Sztukę Ludową” oraz Konkursie Poetyckim im. Sabiny Derkaczewskiej pt. "Snuje się nitka życia przez świat”.

Grand Prix w Konkursie na Sztukę Ludową otrzymała Stanisława Mąka z Rożdżałowa. To wyjątkowo wszechstronna artystka realizująca się w malarstwie, rzeźbie, wycinankarstwie i pisankarstwie.

W kategorii malarstwo nagrody i wyróżnienia otrzymali: Stanisław Koguciuk (Pławianice) i Jan Koguciuk (Łukówek). W kategorii malarstwa na szkle: Teresa Nowak (Siennica Nadolna). Wśród rzeźbiarzy nagrodzono Jana Ulanickiego (Dubienka) i Jana Pawłowskiego (Włodawa).

Spośród garncarzy jury doceniło Leszka Kiejdę (Pawłów), a z grona artystów zajmujących się plecionkarstwem: Janinę Bodio (Baraki). Kolejni nagrodzeni to Czesława Seroka z Ostrzycy, Janina Boroś z Krasnegostawu, Maria Jadwiga Majówka z Bukowej Wielkiej, Teresa Bożko z Krasnegostawu i Jadwiga Olech z Ostrzycy (kategoria: plastyka obrzędowa i zdobnicza), Maria Gleń z Krasnegostawu i Danuta Perestaj z Krasnegostawu (wycinankarstwo) oraz Wanda Dudzik z Chełmca i Teresa Pastuszak z Niemienic (haft).

W ostatniej kategorii koronkarstwo, zwyciężyły: Anna Hetmańczuk (Rogatka), Teresa Nowak (Siennica Nadolna), Teresa Bożko (Krasnystaw), Czesława Klusek (Olszanka), Władysława Jabłońska (Kol. Orłów Murowany), Danuta Perestaj (Krasnystaw) oraz Teresa Pastuszak (Niemienice).

W Konkursie Poetyckim im. Sabiny Derkaczewskiej pt. "Snuje się nitka życia przez świat” jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Halinie Graboś, drugą Iwonie Chudobie i Bronisławie Fastowiec, zaś trzecia Czesławie Michańskiej. Wyróżnienia trafiły do Janiny Boroś, Marii Gleń oraz Jadwigi Edyty Lodwich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!