piątek, 23 lutego 2018 r.

Chełm

Wypożyczalnia do zamknięcia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2008, 07:46

Do dyrekcji Chełmskiej Biblioteki Publicznej trafiło już postanowienie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego miasta Chełm.

Nakazuje on wstrzymać użytkowanie wypożyczalni. Na zastosowanie się do zalecenia placówka ma tydzień.

Po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy okazało się, że pomieszczenie, w którym mieści się wypożyczalnia, nie spełnia norm. Dokładnie chodzi o sufit, który jest na wysokości 2,2 m zamiast na 3,3 m. PIP zawiadomiła o tym fakcie nadzór budowlany, a ten przeprowadził własną kontrolę, która, co nie dziwi, wykazała to samo.

Gdy rozmawialiśmy we wtorek z Anną Radosławską, dyrektorem biblioteki, decyzja nadzoru w sprawie problematycznego pomieszczenia nie była jeszcze znana. Ale już jest.

- Otrzymałam postanowienie, w którym nakazuje się wstrzymanie użytkowania wypożyczalni w terminie 7 dni - mówi Radosławska. - Co teraz? Mamy możliwość złożenia zażalenia na to postanowienie do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego w Lublinie. Zamierzamy to niezwłocznie zrobić. Oczywiście, nie będziemy dyskutować z faktami. A fakt jest taki, że według przepisów rzeczywiście sufit w wypożyczalni jest za nisko. Zamierzamy jednak poprosić o więcej czasu na rozwiązanie tego problemu.

W środę, dyrektor ChPB przedstawiła prezydent Agacie Fisz i wiceprezydentowi Stanisławowi Mościckiemu koncepcje wyjścia z tej trudnej sytuacji, m.in. przeniesienia wypożyczalni do innego pomieszczenia. Wśród propozycji jest także przywrócenie, zawieszonych na czas wakacji, kursów bibliobusu.

Prawdopodobnie problemy lokalowe nie będą jedynymi, z jakimi zmierzy się placówka. Kontrola nadzoru budowlanego wykazała także, że podczas przenoszenia wypożyczalni z Chełmskiego Domu Kultury na ul. Partyzantów, nie zgłoszono zmiany sposobu użytkowania lokalu. Wypożyczalnię umieszczono bowiem w pomieszczeniu przeznaczonym na magazyn.
(sad)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bibliotekarz2
biblotekarz
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bibliotekarz2
bibliotekarz2 (6 lipca 2008 o 01:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mylisz się, drogi bibliotekarzu. Tę czytelnię urządzono za I. kadencji tow. Małka - b.dyr. biblioteki. za II kadencji ją całkowicie przeniósł z WDK.
Rozwiń
biblotekarz
biblotekarz (3 lipca 2008 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta czytelnię uruchomiono za czasów prezytentury Karzysia Grabczuka.Urzadzili ją specjalisci od bibliotekarstwa Małowski i Miskur . Miskur pracuje teraz w Urzędzie Marszałka Grabczuka.To oni naruszyli prawo lokując tam czytelnię.Powinni ponieśc za to konsekwencje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!