wtorek, 20 marca 2018 r.

Chełm

Wysepka zamiast zatoczki powstanie koło szkoły nr 5

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2012, 20:10

Eksperci na miejscu zastanawiali się, jak usprawnić organizację ruchu w pobliżu szkoły ( Jacek Barcz
Eksperci na miejscu zastanawiali się, jak usprawnić organizację ruchu w pobliżu szkoły ( Jacek Barcz

Specjaliści od ruchu drogowego wiedzą już, co zrobić, aby przed godz. 8 przy "piątce” nie tworzyły się korki. W miejscu, gdzie jest mieszcząca kilka samochodów zatoczka, ma powstać wysepka. Kierowcy będą się przy niej zatrzymywali tylko na moment, aby dziecko wysiadło z samochodu.

Taki pomysł w trakcie wizji lokalnej wspólnie wypracowali Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Tomasz Błaziak, szef chełmskiej drogówki, Józef Kendzierawski, dyrektor Wydziału Infrastruktury UM oraz jego podwładny Wojciech Piech. Ich projekt jest już w opracowaniu.

– Wysepka przed szkołą ma uporządkować ruch przed "piątką” – mówi Tomasik. – Przede wszystkim wyznaczy wjazd i wyjazd z terenu szkoły. Kiedy projekt będzie gotowy, dowiemy się też, ile to będzie kosztowało. Pieniądze na urządzenie wysepki i odpowiednie oznakowanie na pewno się znajdą.

Tomasik podkreśla, że wysepka nie będzie miała znaczenia dla organizacji ruchu na ulicach Słowackiego i Starościńskiej. Kiedy zostanie zbudowana, kierowcy nadal będą jeździli jak do tej pory. Zainteresuje za to kierowców podwożących bądź zabierających dzieci ze szkoły.

Zdaniem uczestników wizji lokalnej, wąskim gardłem dla ruchu samochodów jest także wjazd na szkolny parking. Należałoby dokończyć poszerzanie drogi wewnętrznej, obniżyć studzienkę i poprawić nawierzchnię. Wtedy samochody miałyby miejsce, żeby zwrócić i się wyminąć. Dopóki to nie nastąpi, kierowcy w szczycie nadal będą tam zajeżdżać sobie drogę i się blokować.

– Jestem otwarta na mądre rozwiązania – mówi Ewa Jakubowicz-Machajska, dyrektor szkoły. – Chętnie też włączę się wszelkie przedsięwzięcia, których efektem może być poprawa bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu przy naszej placówce. Oczekuję też, że uczestnicy wizji lokalnej skontaktują się ze mną i postarają się przekonać mnie do swojego pomysłu.

Jakubowicz-Machajska docenia, że od kiedy "DW” zajął się problemem korków tworzących się przy szkole i wynikających z takiego stanu rzeczy zagrożeń, rano codziennie przed "piątką” czuwa patrol Straży Miejskiej. Już sama obecność strażników dyscyplinuje kierowców.

Ze swojej strony pracownicy szkoły już w ubiegłym roku, aby usprawnić ruch, zaczęli usuwać wyznaczające drogę wewnętrzną wysokie krawężniki. Poszerzono także wjazd na przyszkolny parking.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
grzesiek
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

grzesiek
grzesiek (30 marca 2012 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczekuję też, że uczestnicy wizji lokalnej skontaktują się ze mną i postarają się przekonać mnie do swojego pomysłu.

Nie za bardzo się pani dyrektor ego rozbuchało?? Może Tusk ma z nią też skonsultować projekt reformy emerytalnej??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!