Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 lutego 2011 r.
20:17
Edytuj ten wpis

Wyszedł warunkowo po 20-latach i znów brutalnie zgwałcił

0 28 A A
Ryszard C. za kratkami spędził 20 lat. Na wolność wyszedł dwa lata temu. (Archiwum)
Ryszard C. za kratkami spędził 20 lat. Na wolność wyszedł dwa lata temu. (Archiwum)

Mężczyzna zwabił młodą lubliniankę do budynku na peryferiach Krasnegostawu. Tam maltretował ją przez kilka godzin. Kobieta cudem przeżyła. To nie pierwsza ofiara tego kryminalisty. Poprzednią najpierw zgwałcił, potem udusił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
52-letni Ryszard C. z Krasnegostawu został zatrzymany następnego dnia po napadzie. – Usłyszał zarzut wielokrotnego zgwałcenia. Przyznał się – mówi Andrzej Stasieczek, prokurator rejonowy w Krasnymstawie.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Trafił też na badania psychiatryczne do Warszawy. Tuż po zatrzymaniu sugerował bowiem śledczym, że może popełnić samobójstwo.

Swoją ofiarę gwałciciel znalazł dzięki ogłoszeniu w gazecie. 25-latka z Lublina, mężatka, matka 9-miesięcznego dziecka, dała anons, że szuka pracy jako kelnerka na weselach. Zgłosił się Ryszard C. Powiedział, że wydaje za mąż córkę i szuka pomocy podczas przyjęcia.

W sobotę, 22 stycznia, lubliniankę przywiózł do Krasnegostawu jej mąż. Przy jednym z supermarketów 25-latka przesiadła się do auta Ryszarda C. Ten po drodze stwierdził, że musi wstąpić do domu, aby się przebrać. Potem mieli pojechać do lokalu weselnego. Nigdy tam nie dotarli. Ryszard C. wywiózł kobietę na peryferie miasta.

W budynku, w którym koczował pod nieobecność swojego kuzyna, skuł ręce kobiety kajdankami, związał jej nogi taśmą i rzucił na łóżko. Przez wiele godzin brutalnie gwałcił. Po wszystkim kazał ofierze wysłać SMS-a do męża, żeby po nią przyjechał i czekał przy supermarkecie. Podwiózł tam swoją ofiarę i odjechał.

Policjanci zatrzymali Ryszarda C. następnego dnia. – Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności – informuje prokurator Stasieczek.

Dwa lata temu Ryszard C. warunkowo wyszedł z więzienia. W połowie lat 80. zamordował 29-letnią mieszkankę Krasnegostawu. Najpierw ją zgwałcił, potem udusił sznurem. Otrzymał najwyższy wówczas wymiar kary – 25 lat więzienia. Na wolność wyszedł po 20. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Zamościu.


– Ten przypadek jest kolejnym potwierdzeniem słabości polskiego systemu resocjalizacji – mówi Ireneusz Siudem, psycholog z UMCS. – Często gwałciciele po odsiedzeniu wyroku za gwałt wychodzą na wolność i znowu gwałcą.

Zdaniem Iwony Przewor z Katolickiego Stowarzyszenia Agape, które prowadzi w Lublinie Ośrodek Pomocy Ofiarom Przestępstw, gdyby praca resocjalizacyjna z przestępcami była prowadzona skutecznie, nie dochodziłoby do tylu przestępstw.

– Tylko w ub. roku przez nasze stowarzyszenie przewinęło się ok. 900 ofiar różnego rodzaju przestępstw, także z użyciem przemocy czy na tle seksualnym. W skali Lublina to bardzo dużo – podkreśla Iwona Przewor.

Dodaje, że światełkiem w tunelu jest zmiana przepisów z ub. roku. – W przypadku zawieszenia kary lub wcześniejszego zwolnienia, sprawca może zostać zobowiązany do uczestnictwa w programie korekcyjnym – kończy Przewor.

Gwałciciele atakują

• W ub. tygodniu 36-letni Artur P. z Chełma usłyszał zarzut zgwałcenia młodej kobiety z Rejowca Fabrycznego, którą poznał na portalu randkowym. Po kilku spotkaniach umówił się z nią w mieszkaniu w Chełmie. Tam zaczął bić kobietę, a następnie ją zgwałcił. Jednocześnie do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie gwałtu, którego ten sam mężczyzna miał dopuścić się w ub. roku.

• W styczniu do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie 35-latka z Zamościa. Mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie 21-letniej Ukrainki. W połowie czerwca ub. roku w jednej z podzamojskich miejscowości zaczepił idącą kobietę i zwabił ją do samochodu, proponując podwiezienie.

Udostępnij na Facebook

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 17 marca 2011 o 12:33
Może specjalnie go wypuścili w nadziei, że nie wróci... żywy...
Avatar
aga / 16 lutego 2011 o 23:46
Znam tego zboczenca jak bylam mala to u mnie na klatce schodowej zgwalcil i udusil 29 letnia dziewczyne zale zycie balam sie wejsc do kladki schodowej!!!Na krzeslo elektryczne z tym zboczencem!!!
Avatar
tom / 16 lutego 2011 o 16:05
Ja znam tego faceta czesto przejezdzałem obok jego działki ale nie wydawał sie na takiego zwyrodnialca. Na posesji zawsze cisza i spokój ale niewiadomo było co sie w domu dzieje. Na forum pisza zeby wykastrowac go ale to nic nie da bo on i tak był impotentem. Na krzesło najlepiej po co mamy utrzymywac w wiezieniach takich ludzi??
Avatar
maria / 13 lutego 2011 o 23:37
To proste : młodzi ludzie potrzebowali pieniędzy, chcieli zarobić, być może nie mieli pracy.
Staruch ( 52 lata ) dobrze sobie wykombinował. Ja uważam że 25 latka nie mogła tego przewidzieć. Ja sama nie przypuszczałabym że ktoś może być aż tak podły!
Avatar
kiler / 9 lutego 2011 o 22:28
[font="Arial"][/font][size="3"][/size][left][/left]
pełne odosobnienie w kamieniołomach i seks z krokodylem
Avatar
qfel / 9 lutego 2011 o 20:02
Cóż za nieodpowiedzialność i niesamowita głupota: mąż sam ją podwiózł, żona przesiadłą się do samochodu obcego faceta i z nim odjechała. Sorry, ale to normalnie dziecięca naiwność i ufność... Nie nazwę tego mocniej a należałoby. Ja nigdy nie wsiadłabym i nie pojechała nie wiadomo gdzie z obcym facetem, zresztą mąż też na to by nie pozwolił.
Avatar
lolo / 9 lutego 2011 o 09:06
[quote name='irena' timestamp='1297161626' post='434825']
gratulacje dla sędziego,który podjął decyzję o zwolnieniu,szafujemy wyrokami więzienia,przetrzymujemy za bzdety,a prawdziwych złoczyńców zwalniamy pod byle pretekstem
[/quote]
ciekawe co to za kurator nadzorował tego gościa po warunkowym zwolnieniu, i czy nadzór był taki jak powinien być. Porażka, ale jakie państwo taka władza i vice versa.
Avatar
GOROL / 8 lutego 2011 o 19:03
[quote name='GDH' timestamp='1297150630' post='434758']
nie ma boga jest MOTÓR!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
NASTEPNY ZBOCZENIEC
Avatar
gosc / 8 lutego 2011 o 14:28
Za jadra i na latarnie niech wyje z bolu
Avatar
jacek / 8 lutego 2011 o 13:01
kara smierci-z braku kata bezwarunkowe dozywocie.bronmy naszych

kobiet przed wynaturzonymi zwyrodnialcami.
Avatar
Anna / 17 marca 2011 o 12:33
Może specjalnie go wypuścili w nadziei, że nie wróci... żywy...
Avatar
aga / 16 lutego 2011 o 23:46
Znam tego zboczenca jak bylam mala to u mnie na klatce schodowej zgwalcil i udusil 29 letnia dziewczyne zale zycie balam sie wejsc do kladki schodowej!!!Na krzeslo elektryczne z tym zboczencem!!!
Avatar
tom / 16 lutego 2011 o 16:05
Ja znam tego faceta czesto przejezdzałem obok jego działki ale nie wydawał sie na takiego zwyrodnialca. Na posesji zawsze cisza i spokój ale niewiadomo było co sie w domu dzieje. Na forum pisza zeby wykastrowac go ale to nic nie da bo on i tak był impotentem. Na krzesło najlepiej po co mamy utrzymywac w wiezieniach takich ludzi??
Avatar
maria / 13 lutego 2011 o 23:37
To proste : młodzi ludzie potrzebowali pieniędzy, chcieli zarobić, być może nie mieli pracy.
Staruch ( 52 lata ) dobrze sobie wykombinował. Ja uważam że 25 latka nie mogła tego przewidzieć. Ja sama nie przypuszczałabym że ktoś może być aż tak podły!
Avatar
kiler / 9 lutego 2011 o 22:28
[font="Arial"][/font][size="3"][/size][left][/left]
pełne odosobnienie w kamieniołomach i seks z krokodylem
Avatar
qfel / 9 lutego 2011 o 20:02
Cóż za nieodpowiedzialność i niesamowita głupota: mąż sam ją podwiózł, żona przesiadłą się do samochodu obcego faceta i z nim odjechała. Sorry, ale to normalnie dziecięca naiwność i ufność... Nie nazwę tego mocniej a należałoby. Ja nigdy nie wsiadłabym i nie pojechała nie wiadomo gdzie z obcym facetem, zresztą mąż też na to by nie pozwolił.
Avatar
lolo / 9 lutego 2011 o 09:06
[quote name='irena' timestamp='1297161626' post='434825']
gratulacje dla sędziego,który podjął decyzję o zwolnieniu,szafujemy wyrokami więzienia,przetrzymujemy za bzdety,a prawdziwych złoczyńców zwalniamy pod byle pretekstem
[/quote]
ciekawe co to za kurator nadzorował tego gościa po warunkowym zwolnieniu, i czy nadzór był taki jak powinien być. Porażka, ale jakie państwo taka władza i vice versa.
Avatar
GOROL / 8 lutego 2011 o 19:03
[quote name='GDH' timestamp='1297150630' post='434758']
nie ma boga jest MOTÓR!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
NASTEPNY ZBOCZENIEC
Avatar
gosc / 8 lutego 2011 o 14:28
Za jadra i na latarnie niech wyje z bolu
Avatar
jacek / 8 lutego 2011 o 13:01
kara smierci-z braku kata bezwarunkowe dozywocie.bronmy naszych

kobiet przed wynaturzonymi zwyrodnialcami.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra