środa, 24 stycznia 2018 r.

Chełm

Wzmacniają garnizony na wschodzie. Chełm szykuje się na przyjęcie wojska

Dodano: 4 sierpnia 2015, 08:45

Część terenu jednostki wojskowej przy ul. Lubelskiej został ogrodzony solidnym, betonowym płotem. Robotnicy uwijają się także wokół od lat opuszczonego budynku koszarowego po dawnej wojskowej szkole kucharzy. Najprawdopodobniej to efekt złożonej w Chełmie przez ministra obrony narodowej obietnicy, że garnizony położone na wschodzie Polski zostaną wzmocnione, doinwestowane i doposażone.

– Konkretne decyzje co do tworzenia nowych lub wzmacniania dotychczasowych jednostek wojskowych jeszcze nie zostały podjęte – mówi jednak ppłk Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. – Niemniej MON przeznaczył już ponad 100 mln zł na inwestycje w garnizonach ulokowanych od Elbląga po Rzeszów. Te pieniądze mają być wydane jeszcze w tym roku. Chodzi o to, aby te jednostki były przygotowane na przyjęcie nowych kadr i sprzętu.

Ppłk Goławski podkreśla, że rekrutacja będzie wymagała czasu. Do wschodnich garnizonów zostaną skierowani absolwenci szkół oficerskich i podoficerskich oraz szeregowi, najlepiej z miejscowych środowisk.

Dowodem na umacnianie się wojska w Chełmie jest również to, że Oddział Regionalny Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Lublinie chce wznieść w Chełmie przy ul. Lubelskiej budynek mieszkalny. Przewidziano w nim 32 lokale, które oddane byłyby do użytku w 2017 r.

– Z naszej strony, tak jak do tej pory, nadal służymy wojsku wszelką pomocą – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Jesteśmy żywo zainteresowani wzmocnieniem chełmskiego garnizonu. Nowe kadry przyjmiemy z otwartymi rękami.

Wizytując chełmski garnizon w listopadzie 2014 r. minister Tomasz Siemoniak przypomniał, że do tej pory 80 proc. jednostek wojskowych bazuje na zachodzie kraju. Stwierdził, że bez względu na okoliczności polityczne, środek ciężkości należy przesunąć na wschód, gdyż jest to częścią planu poprawy bezpieczeństwa państwa.

Czytaj więcej o: Chełm wojsko
Gość
Gość
jon
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 sierpnia 2015 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam pytanie czy 30 mieszkań zwiększy nasza obronność w Polsce
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2015 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam gdzie zaczyna się wojsko, tam kończy się logika
Rozwiń
jon
jon (4 sierpnia 2015 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ulokowanie KUL na terenie dawnej jednostki wojskowej na Majdanku było niezwykle śmiałym posunięciem .

zmienia ono zasadniczo cały układ sił w regionie ...

Rozwiń
chichot historii
chichot historii (4 sierpnia 2015 o 20:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak byl przyjaciel na wschodzie to co 30 km byla jednostka na granicy,albo niedaleko.Obecnie przyjaciel na zachodzie i wszystkie jednostki na zachodzie,już lenin mówił trzeba uczyć się języka wroga=wówczas uczono rosyjskiego obecnie angielskkiego?.chichot losu?

Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2015 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wojsko odgradza się od społeczeństwa bo sié go boi, niedługo usłyszymy że policja także pogrubia mury w komisariatach i robi otwory strzelnicze w ścianach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!