wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Chełm

Z angielskim za pan brat

  Edytuj ten wpis

d Znajomość języków obcych, co najmniej w stopniu podstawowym, w obecnych czasach jest wręcz konieczna. Uczą się ich nie tylko dzieci i młodzież, ale coraz częściej również dorośli. Najpopularniejsze wśród chełmian są kursy języka angielskiego i niemieckiego.

Funkcjonująca już od ośmiu lat Szkoła Języka Angielskiego "Consensus” oferuje wszystkie poziomy nauczania oraz różnorodność metod i technik. Za roczny kurs zapłacić trzeba 1200 zł, w tym 200 zł wpisowego. Pozostałą kwotę można wpłacać ratami. W nauce języków specjalizuje się również Towarzystwo Językowe. Przy metodycznej współpracy z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych prowadzi kursy nauki języka angielskiego i niemieckiego.
- W ubiegłym roku prowadziliśmy tylko trzy grupy angielskie - powiedziała Małgorzata Mazur, sekretarz kolegium. - W tym roku chętnych do nauki języków jest znacznie więcej. Utworzyliśmy siedem grup angielskich i trzy niemieckie.
Kursy organizowane są dla różnych grup wiekowych i na wszystkich poziomach nauczania. Wysoki poziom zajęć gwarantuje wyspecjalizowana kadra, np. zajęcia z konwersacji prowadzą obcokrajowcy. Roczny kurs obejmujący 120 godzin kosztuje 1000-1200 zł, w zależności od poziomu nauczania.
- Opanowanie języka w dużym stopniu zależy od pracy kursanta - mówi M. Mazur. - Nawet najlepszy lektor nic nie zdziała, jeżeli ktoś nie będzie chciał z nim współpracować.
Najwięcej osób uczęszcza na zajęcia do Szkoły Języków Obcych EMPIK. Można się tu nauczyć angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Najpopularniejsze są oczywiście dwa pierwsze kursy. Chociaż ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się również włoski i hiszpański.
- Kształcimy na wszystkich poziomach - powiedziała Alicja Krzywicka, dyrektor szkoły. - Są dzieci w wieku siedmiu lat, ale również osoby dorosłe. Wielu uczy się z nami już od kilku sezonów.
Za 70 godzinny kurs dla najmłodszych zapłacić trzeba 567 zł. 891 zł kosztuje kurs 110-godzinny, zaś 1170 zł kurs 130-godzinny. Szkoła prowadzi również kursy przygotowujące do matury (100 godz. - 882 zł) i certyfikatów (120 godz. - 1176 zł). Jednak - jak zapewnia dyrektor Krzywicka - rzeczywiste opłaty są dużo mniejsze. Dzięki stosowanym rabatom kurs dla dzieci kosztować może 441 zł.
Na kursy językowe zaprasza również Chełmski i Młodzieżowy Dom Kultury. W ChDK np. nauka kosztuje 120 zł za kwartał.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!