piątek, 26 maja 2017 r.

Chełm

Z angielskim za pan brat


d Znajomość języków obcych, co najmniej w stopniu podstawowym, w obecnych czasach jest wręcz konieczna. Uczą się ich nie tylko dzieci i młodzież, ale coraz częściej również dorośli. Najpopularniejsze wśród chełmian są kursy języka angielskiego i niemieckiego.

Funkcjonująca już od ośmiu lat Szkoła Języka Angielskiego "Consensus” oferuje wszystkie poziomy nauczania oraz różnorodność metod i technik. Za roczny kurs zapłacić trzeba 1200 zł, w tym 200 zł wpisowego. Pozostałą kwotę można wpłacać ratami. W nauce języków specjalizuje się również Towarzystwo Językowe. Przy metodycznej współpracy z Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych prowadzi kursy nauki języka angielskiego i niemieckiego.
- W ubiegłym roku prowadziliśmy tylko trzy grupy angielskie - powiedziała Małgorzata Mazur, sekretarz kolegium. - W tym roku chętnych do nauki języków jest znacznie więcej. Utworzyliśmy siedem grup angielskich i trzy niemieckie.
Kursy organizowane są dla różnych grup wiekowych i na wszystkich poziomach nauczania. Wysoki poziom zajęć gwarantuje wyspecjalizowana kadra, np. zajęcia z konwersacji prowadzą obcokrajowcy. Roczny kurs obejmujący 120 godzin kosztuje 1000-1200 zł, w zależności od poziomu nauczania.
- Opanowanie języka w dużym stopniu zależy od pracy kursanta - mówi M. Mazur. - Nawet najlepszy lektor nic nie zdziała, jeżeli ktoś nie będzie chciał z nim współpracować.
Najwięcej osób uczęszcza na zajęcia do Szkoły Języków Obcych EMPIK. Można się tu nauczyć angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i francuskiego. Najpopularniejsze są oczywiście dwa pierwsze kursy. Chociaż ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się również włoski i hiszpański.
- Kształcimy na wszystkich poziomach - powiedziała Alicja Krzywicka, dyrektor szkoły. - Są dzieci w wieku siedmiu lat, ale również osoby dorosłe. Wielu uczy się z nami już od kilku sezonów.
Za 70 godzinny kurs dla najmłodszych zapłacić trzeba 567 zł. 891 zł kosztuje kurs 110-godzinny, zaś 1170 zł kurs 130-godzinny. Szkoła prowadzi również kursy przygotowujące do matury (100 godz. - 882 zł) i certyfikatów (120 godz. - 1176 zł). Jednak - jak zapewnia dyrektor Krzywicka - rzeczywiste opłaty są dużo mniejsze. Dzięki stosowanym rabatom kurs dla dzieci kosztować może 441 zł.
Na kursy językowe zaprasza również Chełmski i Młodzieżowy Dom Kultury. W ChDK np. nauka kosztuje 120 zł za kwartał.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24