piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Z MOPR zniknęło 210 tys. zł. Dlatego urzędniczka rzuciła się pod pociąg?

Dodano: 13 marca 2018, 07:58

Z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie wyprowadzono około 210 tys. zł. Prokuratura bada, czy ze sprawą może mieć związek urzędniczka, która targnęła się na życie

– Sprawa dotyczy przywłaszczenia mienia znacznej wartości na szkodę MOPR – mówi Bogusław Lechocki z chełmskiego Zamiejscowego Ośrodka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Doszło do tego w latach 2011-18 r. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Lechocki podkreśla, że na obecnym etapie śledztwo prowadzone jest w sprawie. Nie można jeszcze określić osoby, lub osób mających związek z tym przestępstwem. Tymczasem nieprawidłowości w finansach MOPR wyszły na jaw, kiedy korzystającą z urlopu pracownicę na co dzień zajmującą się wypłacaniem świadczeń zastąpiła koleżanka.

Kiedy dopatrzyła się niedoboru pieniędzy, zadzwoniła do kobiety, która mogła być za to odpowiedzialna. Tamta zapewniła ją, że kiedy wróci z urlopu, to wszystko ureguluje. Niedługo po tym rzuciła się pod pociąg.

Zawiadomienie o tym, że z MOPR zostały wyprowadzone pieniądze, złożył Waldemar Kozioł, dyrektor ośrodka. W samej sprawie kilkuletniego wyprowadzania pieniędzy z ośrodka nie chciał się wypowiadać. – To, co się stało, to dla nas ogromne nieszczęście – mówi Kozioł. – Odeszła nasza koleżanka. Nic nie może być dostatecznym powodem, aby odbierać sobie życie. Trudno nam się po tym otrząsnąć.

Dlaczego przez siedem lat kolejne kontrole nie wykazały, że z MOPR wypływają pieniądze? Być może wyjaśni to i śledztwo, i kontrola, którą po ostatnich wydarzeniach w MOPR zarządziły władze Chełma.

Czytaj więcej o: Chełm pieniądze MOPR
Zwykły robol
Gallo
Ewa
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zwykły robol
Zwykły robol (6 dni temu o 18:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najniższa krajowa to wg Ciebie niezła pensyjka? 
Rozwiń
Gallo
Gallo (15 marca 2018 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zasada jest jedna, powszechna i niepodważalna: w kontroli ma wyjść nic. no może kilka ***relnych zaleceń, dla picu.
Rozwiń
Ewa
Ewa (14 marca 2018 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najpierw trzeba przetrzepać dobrze Urząd Miasta . Tam też jest ciekawie.
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sie pytam,kto kontroluje finanse w Chełmie???przez tyle lat nie skontrolowali finansów tej instytucji??prokurator powinien postawić zarzuty nie dopełnienia obowiązków.
Rozwiń
gość
gość (14 marca 2018 o 01:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
MOPRy i GOPSy to dojne krowy dla pracowników tych instytucji.nic się nie zmieniło od lat-kradli,kradną i będą kraść!!!
 A może jedna osoba odpowiadała, a jakaś grupka sobie podreperowywała pensyjki? Jak to się wydało, to ta, co miała odpowiedzieć za proceder osobiście, to się załamała i targnęła na życie? Znam przypadki, gdzie zatrudniano jakąś osobę i w ogóle nie dawano zakresu czynności, ani nie przyuczano co ta osoba ma robić, a na jej konto inne "się dorabiały". Jak ta osoba się zorientowała w czym rzecz, to wolała sama się zwolnić, bo przypadkiem zobaczyła, że pali się w c.o. dokumentami. Wcześniej ją poraziło, że starsi stażem pracownicy namawiali ją na branie łapówek, a jak odmówiła, to wyszło, że inni brali, że niby jej oddadzą.To jej powiedziała jedna osoba, że dała, a sprawa nie została załatwiona,a takich osób było więcej.I co taka osoba może zrobić, jak ma przeciw sobie całą klikę? W innym miejscu "obławiania" młodą osobę zatrudniono też "na ofiarę", bo miała być sekretarką, a potem po pół roku chciano zrobić ją dyr. administracyjnym.Jak raz udało jej się zobaczyć fuksem kartoteki, to aż zmartwiała, bo gołym okiem było widać, że 3/4 stanu faktycznie nie ma, a ogólne lelum polelum sprzyjało, że każdy kradł co mógł, nawet główna księgowa i się z tym wcale nie kryła. Uciekła stamtąd, ale zapłaciła długim bezrobociem, bez zasiłku żadnego. W tym przypadku też coś było może na rzeczy,a za tym przemawia to, że to trwało tyle lat i nikt nic nie wiedział i się nie orientował? Nieprawdopodobne. Czasem ktoś nie może się zwolnić, bo ma rodzinę, weźmie jakiś kredyt hipoteczny, i jest po prostu w matni. Ale najlepiej winę zwalić na nieżyjącą, bo już nie może nikogo wydać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!