wtorek, 20 lutego 2018 r.

Chełm

Za chodzenie po knajdach dostaną pieniadze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 marca 2008, 18:50

Członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od tego miesiąca za przeprowadzenie jednej kontroli dostaną 40 złotych.

Na pomysł płacenia honorarium członkom komisji wpadli urzędnicy z Wydziału Spraw Społecznych. Ich zdaniem, praca kontrolerów jest warta 20 zł w ciągu dnia i 40 zł w nocy. Będą także dostawać honorarium za każde posiedzenie komisji. 76 zł brutto. W miesiącu spotykać się będą cztery razy. Pomysł wzbudził wiele kontrowersji lecz ostatecznie został przyjęty. Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych, siedmiu wstrzymało się od głosu.

Komisja liczy dwunastu członków. - Kontrolują oni miejsca, gdzie sprzedawany jest alkohol - mówi Danuta Cichowicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm. - Odwiedzają te lokale i sklepy, w przypadku których zachodzi podejrzenie, że rozpija się tam nieletnich. Informacje o tym dostajemy przede wszystkim od mieszkańców miasta.

Kontrolerzy chodzą po cywilnemu. W lokalach, które odwiedzają, zachowują się jak zwykli klienci. Dopiero wówczas, gdy zauważą nieprawidłowości, mają prawo zażądać od właściciela stosownych pozwoleń na sprzedaż alkoholu.

Właściciele lokali, gdzie respektowane jest prawo i alkohol nie jest sprzedawany osobom nieletnim, nie mają się czego obawiać. - Nie ma mowy, aby ktoś nieletni kupił u mnie piwo czy drinka - mówi Ireneusz Tchórzewski, właściciel pubu "Pod Paragrafem”. - Zawsze sprawdzam dokument tożsamości osobom młodo wyglądającym. Jeżeli nie ma 18 lat alkoholu nie dostanie. Proponuję im sok czy wodę mineralną.

W tym roku odbyło się kilkanaście kontroli. Nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Czym zajmuje się komisja

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiniuje wydawanie pozwoleń na sprzedaż alkoholu. Pomaga także osobom uzależnionym, kierując je na leczenie lub do instytucji zajmujących się pomocą terapeutyczną. Na działalność komisji przeznaczono w tym roku 80 tys. zł. Ale zdaniem Cichowicz wydana kwota nie przekroczy 26 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!