niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Za mało parkingów w Chełmie? Gdzie można zbudować nowe?

Dodano: 24 sierpnia 2016, 18:32
Autor: bar

(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Eugeniusz Wilkowski zwrócił uwagę na niedostatek parkingów w mieście. Jego zdaniem można by je urządzić m.in. na tyłach tzw. Gmachu, czyli siedziby Starostwa Powiatowego i delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Radny wskazał teren obecnych ogrodów działkowych oraz przy niezagospodarowanej części ul. Batorego.

Do obu tych propozycji sceptycznie odniósł się Józef Górny, zastępca prezydenta Chełma. – Ogrody działkowe chronione są ustawami o rodzinnych i pracowniczych ogrodach działkowych – tłumaczy Górny. – A jeśli chodzi o teren przy ul. Batorego, to uchwałą radnych została ona przekazana Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Gdybyśmy na mocy kolejnej uchwały podjęli próbę odebrania tej nieruchomości uczelnia z powodzeniem mogłaby taką uchwałę zaskarżyć u wojewody.

Górny zapowiada, że podczas pierwszej powakacyjnej sesji zadaniem radnych będzie przegłosowanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego w odniesieniu właśnie do rejonu ul. Batorego. Na tą sesję zaproszeni zostaną przedstawiciele PWSZ, którzy mają przedstawić radnym plany zagospodarowania działki. Z dotychczasowych doniesień wynika, że ma tam stanąć klinika będąca bazą dla kształcenia medycznego, które PWSZ zamierza wprowadzić do programu studiów.

Czytaj więcej o: Chełm parkingi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 września 2016 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście że parking wielopoziomowy I to nie tylko przy gmachu, a co z urzędem miasta???? tam jest problem. W Chełmie generalnie jest brak miejsc do parkowania. Parkometry na pewno poleprzyły by przepustowość ale miasto broni się przed tym rozwiązaniem. Kolejny problem to parkownie na starówce, co to jest za wynalzek karta wjazdu dla ludzi którzy nie mieszkają na starówce??? kolesie z urzędu??? duże miasta starają się ułatwić życie swoim mieszkańcom, natomiast chełm robi wszystko żęby to życie było trudniejsze, bo nie decydować jest łatwiej.
Rozwiń
Gość
Gość (28 sierpnia 2016 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszyscy myślimy "płasko". Najbardziej logicznym, przy założeniu - braku możliwości powiększenia dostępnej przestrzeni, wydaje się budowa parkingu wielopoziomowego. I tutaj moja propozycja miejsca, z prawej strony budynku ( od ulicy Stephensona ). Mariusz. Myślenie nie boli trzeba tylko chcieć. A nie chcieć to gorzej niż nie móc.
Rozwiń
Gość
Gość (26 sierpnia 2016 o 08:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak porobić stanowiska parkingowe po skosie - w miejscu zewnętrznych chodników - a nie jak teraz wzdłuż nich. Są przecież zaraz za pasem zieleni następne drugie chodniki. Zawsze to więcej samochodów by się zmieściło.
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zachowując część zieleni przed gmachem, można tam urządzić kilkadziesiąt miejsc parkingowych. A swoją drogą dlaczego do tej pory budynek (gmach) nie jset własnością miasta? Czy ktokolwiek podjął sie sprawy zmiany właścielela i dlaczego do tej pory nic z tego nie wyszło. To śmieszne, by np.starostwo płaciło czynsz za pomieszczenia Urzędowi Wojewódzkiemu w Lublinie.
Rozwiń
Gość
Gość (25 sierpnia 2016 o 06:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gmach byłby dawno własnoscia starostwa za rządów Rychliczka ale Zając\ PWSZ\ oraz Jaworski \PO\ i Fisz \Komunici\ również zapragnęli być właścicielem i ówczesny wojewoda Tokarska wstrzymała decyzję o przekazaniu placu i budynku.Wilkowski jako starosta nie zrobił nic aby gmach pozyskać a teraz głupio pyta o parkingi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!