poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Chełm

Zaglądają na podwórka

  Edytuj ten wpis
Autor: MONIKA MOJSYM

Akcja "Czyste miasto - wspólna sprawa” przynosi pożądane efekty. Mieszkańcy Chełma zaczęli sprzątać swoje posesje.

Taki skutek odniosły kontrole przeprowadzane przez urzędników, strażników miejskich i pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie. To element prowadzonej od ponad trzech tygodni akcji "Czyste miasto - wspólna sprawa”. Do tej pory kontrolerzy sprawdzili ponad 400 posesji. Skontrolowali m.in. całe śródmieście. Teraz ich odwiedzin mogą się spodziewać mieszkańcy osiedli Rejowiecka i Cementowni. - Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - cieszy się Henryk Gołębiowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta Chełm. - MPGK przez zaledwie kilka dni podpisał rekordową ilość umów na wywóz śmieci. Podobnie jest z opłatą podatku za posiadanie psa. Po naszych kontrolach zapłaciło go ponad osiemdziesiąt osób. Tymczasem do tej pory było tylko kilka takich wpłat w miesiącu.
Kontrolerzy jak na razie nie ukarali nikogo za nieprzestrzeganie porządku na posesjach. Jednak ponad setka osób musi złożyć w Urzędzie Miasta wyjaśnienia i uregulować zaległości. - Zależy nam, żeby informować mieszkańców miasta o ich obowiązkach, a nie ich karać - przyznaje Gołębiowski. - Akcja ma przede wszystkim charakter informacyjny.
Większość mieszkańców popiera tę inicjatywę. - Moje podwórko sprawdzali na samym początku. Wszystko wypadło pomyślnie - nie kryje zadowolenia Janina Nadolska. - Uważam, że takie akcje są bardzo potrzebne. Od razu widać, że ludzie wzięli się do roboty i sprzątają swoje posesje
Po sprawdzeniu działki właściciel dostaje od kontrolerów specjalny folder, z którego może się dowiedzieć, jak postępować z odpadami. Komisja podpowiada również, co zrobić ze starym sprzętem agd i gdzie można wyrzucać gruz i zużyte opony.
-
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!