niedziela, 25 lutego 2018 r.

Chełm

Zagłosuj na projekt, pomóż biednym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2007, 15:20

O tym, czy chełmska organizacja otrzyma dofinansowanie, zdecyduje opinia publiczna. Głosowanie już trwa. Do wzięcia jest 50 tys. zł.

Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny rywalizuje o grant z czterema innymi organizacjami.

"Rodzina - rodzinie” to tytuł programu, z jakim SOWR wystartowało do konkursu. Szanse na zdobycie 50 tys. zł grantu są bardzo duże. Stowarzyszenie wraz z czterema innymi organizacjami znalazło się w ścisłym finale.
- W głosowaniu musimy pokonać przynajmniej jedną z nich - mówi Leszek Siwiec, prezes Stowarzyszenia. - Wierzymy, że się nam uda. Mimo, że rywalizujemy z takimi miastami jak Warszawa, Poznań, Kielce i Gorzów Wielkopolski.
Pomysł na zgłoszenie projektu do walki o grant zrodził się nagle. - Dowiedzieliśmy się, że jest taka możliwość i od razu zaczęliśmy działać - mówi Siwiec. - Była burza mózgów, mnożenie pomysłów i żmudne przekładanie ich na język projektu. Najważniejsze, że się udało.
Niewiele brakowało, a wyróżniony projekt w ogóle by nie trafił do konkursu. - Dostarczyłem go dosłownie na 5 minut przed końcowym terminem - wspomina Siwiec.
Jeśli chełmska organizacja wywalczy fundusze to na finansową pomoc może liczyć dziesięć rodzin. Pomysłodawcy zaplanowali już wyjazdy całych rodzin, piesze wycieczki, czy inne formy aktywności fizycznej. Podsumowaniem projektu będą Otwarte Dni Integracji Rodzinnej. Wtedy zostanie zorganizowana impreza plenerowa i seminarium.
Celem kampanii społecznej "Warto być za” jest wsparcie obywateli, którzy z powodu ubóstwa nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Jest to już druga edycja akcji i trzeci projekt przygotowany przez SOWR, który ma duże szanse na realizację.
Aby wesprzeć projekt chełmskiego stowarzyszenia należy wziąć udział w sondzie internetowej. Głosować (tylko jeden raz) można na stronie www.warto.eu. Głosy można oddawać do 30 listopada.

SOWR

Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny powstało 3 kwietnia 2004 roku. Jego misją jest zmniejszenie skutków nadużywania alkoholu i przeciwdziałanie patologiom społecznym. SOWR rozdziela także produkty pochodzące z banku żywności i organizuje spotkania terapeutyczne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!