wtorek, 23 maja 2017 r.

Chełm

Zamiast węgla

Dodano: 10 września 2001, 21:08
Autor: (aba)

Pomoc finansową ze strony Lokalnej Akcji na rzecz Środowiska Ziemi Chełmskiej otrzymali ci chełmianie, którzy zdecydowali się zastąpić ogrzewanie węglowe olejowym lub gazowym albo zlikwidowali szamba i przyłączyli się do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Z pomocy tej skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców miasta. To efekt programu działań proekologicznych wdrażanego przez Wydział Ochrony Środowiska UM i wspomnianą wyżej akcję. Zgodnie z jego założeniami dofinansowanie w wysokości 400 zł mogły otrzymać osoby, które zdecydowały się na zmianę technologii ogrzewania, a 200 zł ci, którzy ucywilizowali odprowadzanie ścieków. Kwota dofinansowania to ok. 10 proc. całkowitych kosztów inwestycji.
Propozycja spotkała się z zainteresowaniem chełmian. W pierwszej grupie z dofinansowania skorzystało 19 osób, w drugiej - 16. Zdaniem Mirosława Mysiaka, dyrektora WOŚ UM osiągnięte efekty ekologiczne oraz liczba chętnych do skorzystania z tej oferty przemawiają za kontynuowaniem programu także w roku przyszłym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24