czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Zatrudnienie czeka w magistracie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2001, 18:23
Autor: (aba)

Już 58 osób skorzystało z propozycji chełmskiego samorządu i podjęło pracę w miejskich firmach. Należności finansowe wobec pracownika i pracodawcy reguluje magistrat.

Miasto o najwyższej w regionie stopie bezrobocia (blisko 20 proc.) chwyta się każdego sposobu na poprawienie bytu ludzi pozostających bez zajęcia. Dlatego w rezerwie celowej przeznaczonej w tegorocznym budżecie Chełma na przeciwdziałanie bezrobociu, 150 tys. zł zarezerwowało na to właśnie przedsięwzięcie. Adresowane jest ono przede wszystkim do osób, które stałego zajęcia nie mają więcej niż rok. Bezrobotni kierowani są do miejskich spółek, instytucji i urzędów. Pracują m.in. w szkołach, przedszkolach, muzeum, bibliotece, przy robotach drogowych lub remontach budynków komunalnych. Mają zagwarantowane zatrudnienie, a więc i pracę przez okres trzech miesięcy. W tym czasie miasto wypłaca im najniższą pensję (760 zł brutto), opłaca ZUS oraz składkę na fundusz pracy.
- Liczymy na to, że przynajmniej niektórzy nawiążą kontakty umożliwiające podjęcie działalności gospodarczej na własny rachunek - mówi Teresa Wolik-Dubaj, rzecznik prasowy chełmskiego samorządu. - Być może niektórzy pracodawcy zechcą przedłużyć umowy o pracę.
Pomysłodawcy z chełmskiego Ratusza zapowiadają - wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy - kontynuowanie tego przedsięwzięcia w przyszłym roku. Pierwszym "kontraktowym” pracownikom samorządu umowy skończą się 31 grudnia. Ich zawodowa przyszłość pokaże, czy propozycja władz miasta przyniosła efekty, czy też jest to tylko przedwyborcza iluzja.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!