Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 lipca 2009 r.
16:52
Edytuj ten wpis

Zbiorowy gwałt na 16-latce nad Jeziorem Białym - śledztwo trwa

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 19 A A

Choć minęły już dwa tygodnie od chwili, gdy 16-latka z Chełma zgłosiła na policji, że została zgwałcona, dotąd nikomu w tej sprawie nie postawiono zarzutów. Sprawę prowadzi włodawska prokuratura, bo do gwałtu doszło w Okunince nad Jeziorem Białym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nastolatka, o tym, że została skrzywdzona, zawiadomiła chełmską policję w połowie lipca. Wskazała też trzech mężczyzn, którzy mieli ją zgwałcić.

– Przyjęliśmy zgłoszenie i od razu przekazaliśmy je do włodawskiej prokuratury – informuje Aneta Wira-Kokłowska, rzecznik chełmskiej policji.

Prokuratura we Włodawie wszczęła śledztwo, ale o toczącym się postępowaniu mówi zdawkowo.

– Na tę chwilę mogę powiedzieć jedynie, że prokuratura podjęła kroki w kierunku przedstawienia zarzutów – mówi Marcin Siwiec, zastępca prokuratora rejonowego we Włodawie.

Komu? Tego prokurator nie zdradza. Podobnie jak żadnych okoliczności zdarzenia.

– Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie mogę ujawniać szczegółów – mówi. – Dodam jedynie, że dotąd nikt jeszcze nie został też przesłuchany w charakterze podejrzanego.

W czym tkwi problem, skoro dziewczyna wskazała domniemanych sprawców? Tego prokurator Siwiec także nie zdradza. Zastrzega, że postawienia zarzutów można spodziewać się nie wcześniej niż w połowie sierpnia.

Do gwałtu miało dojść w nocy z 11 na 12 lipca. 16-latka wraz ze starszymi koleżankami spędzała weekend w Okunince. Tam miała spotkać swoich przyszłych oprawców.

Trzech młodych mężczyzn spędziło z dziewczętami wieczór. Potem, gdy 16-latka poszła spać do swojego pokoju, udali się za nią i kolejno gwałcili.

Prokuratura nie potwierdza ani nie zaprzecza, że zdarzenie miało taki przebieg. Zdradza jedynie, że prowadzi śledztwo z artykułu 197 paragraf 3, który mówi o gwałcie zbiorowym.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 25 listopada 2009 o 20:21
Różne w obecnym czasie dzieją się rzeczy. Panowie! Niedługo to już nie będzie można spojrzeć na dziewczynę czy kobietę, a już przypadkiem nie trącić w jakimś wąskim przejściu, bo o molestowanie wzrokowe cię oskarży. To jest obłędne co się porobiło. Ostatnio czytałem o trzynastolatkach, które umawiają się przez internet z chłopakami, aby ich później oskarżyć o gwałt. A robią to tylko dlatego aby sobie alibi wynaleźć dla późnego powrotu do domu. tak było z dziewczyną, która o "gwałcie" powiedziała matce, ta poleciła jej umówić się z domniemanym gwałcicielem, a jak przyszedł biedak to te już czekały z Policją. To jest chore. Nie twierdzę, że nad Białym nie doszło do przestępstwa, ale organy ścigania powinne podchodzić ostrożnie do takich zgłoszeń.
Różne w obecnym czasie dzieją się rzeczy. Panowie! Niedługo to już nie będzie można spojrzeć na dziewczynę czy kobietę, a już przypadkiem nie trącić w jakimś wąskim przejściu, bo o molestowanie wzrokowe cię oskarży. To jest obłędne co się porobiło. Ostatnio czytałem o trzynastolatkach, które umawiają się przez internet z chłopakami, aby ich później oskarżyć o gwałt. A robią to tylko dlatego aby sobie alibi wynaleźć dla późnego powrotu do domu. tak było z dziewczyną, która o "gwałcie" powiedziała matce, ta poleciła jej umówić si... rozwiń
Avatar
kostka / 25 listopada 2009 o 18:57
misiaa napisał:
ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty....


Wracaj do GALERII

To że nie jest pełnoletnia nie oznacza że kilku dewiantów może z nią robić co tylko ich chore, tolerancyjne umysły podpowiadają.

Nawet jeśli dziewczyna miała by ochotę na numerek ale w miedzyczsie zmieniła zdanie to przecież nie tłumaczy gwałtu...chyba że jest się małpą


Wracaj do GALERII

To że nie jest pełnoletnia nie oznacza że kilku dewiantów może z nią robić co tylko ich chore, tolerancyjne umysły podpowiadają.

Nawet jeśli dziewczyna miała by ochotę na numerek ale w miedzyczsie zmieniła zdanie to przecież nie tłumaczy gwałtu...chyba że jest się małpą rozwiń
Avatar
misiaa / 29 lipca 2009 o 17:11
bodzio napisał:
nikogo nie przesluchali jako oskarżonego bo sprawa nie jest jasna.Faceci stawiali,towarzystwo dobrze się bawilo,malolata też się nieźle napila
myślala że za friko.Bylo wiadomo o co chodzi a jak przyszlo co do czego to d... dać nie chciala.Może to i gwalt a może wyegzekwowanie
należności. A kto ją tam wiedzial że to ma 16 lat,w domu powinna siedzieć a nie z facetami wóde walić.Cnotką nie byla to pewne.

ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty....

ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty.... rozwiń
Avatar
-2lublinianin / 28 lipca 2009 o 18:45
Prokuratury i Policja województwa lubelskiego oraz... niestety sądy to jedna wielka klika. Nie mają oni nic wspólnego ani z "wymiarem sprawiedliwości" ani ze ściganiem przestępców, ani z uczciwością w prowadzeniu śledztw i dochodzeń - układ!
Avatar
zygmund III Waza / 28 lipca 2009 o 14:46
Przeciez Okuninka latem to najbezpieczniejsze miejsce w Europie. Tysiace bogatych Polakow zalicza kolejno tysiace atrakcji tego pieknego miejsca a czuwa nad tym wszystkim kilku specjalnie szkolnych policjantow ktorzy z wody i z powietrza obserwuja 24 godziny na dobe zeby sie nikomu nic zlego nie stalo.

P.S.
Kto zgadnie ilu policjantow przypada nad Bialym na jednego wakacjusza? Bo z moich rachunkow wyszlo ze 0.07

a tak w ogole to dlaczego tyle ludzi wali nad Biale przeciez tam od lat jest totalny syf a sa w okolicy naprawde inne spokojne miejsca godne uwagi
Avatar
Obiektywna / 28 lipca 2009 o 10:39
[quote name='Chłop Polski' date='28.07.2009, 09:14:00' post='154001']
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinno mi być żal tej dziewczyny ale tak nie jest -przecież tak bardzo chciała być
dorosła,a wśród dorosłych takie zdarzenia od dawien dawna miały miejsca.Na tym przykładzie widać,że czasami lepiej być dzieckiem i posłuchać
rodziców.
[/quote

Święta racja. Gdzie są teraz ci dorośli politykierzy, którzy przeciwko ministrowi oświaty wytoczyli najbardziej niehumanitarną broń - dzieci i młodzież. Teraz ta sama broń niszczy te dzieci i młodzież. Mundurki - NIE, bo małolata musi przecież pokazać to i owo, szacunek - NIE, bo niszczy się niezależność i godność młodych ludzi, bo będą mówić "przepraszam, dziękuję...", patriotyzm i tradycja -NIE, bo będziemy "zaściankiem Europy" a to wstyd. Tego NIE można pisać dużo więcej. I tylko dzieci żal, bo zrobiono z nich zbyt szybko młodzież, z młodzieży pseudo dorosłych, bo co tu dużo mówić, nie radzi sobie z dorosłością. A dorośli, no właśnie, dorośli, rodzice w wielu przypadkach zachowują się jak dzieci. A zniwo tego zamieszania w naturalnej kolei rzeczy jest tragiczne - dla wszystkich.
[quote name='Chłop Polski' date='28.07.2009, 09:14:00' post='154001']
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką syt... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 28 lipca 2009 o 09:14
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinno mi być żal tej dziewczyny ale tak nie jest -przecież tak bardzo chciała być
dorosła,a wśród dorosłych takie zdarzenia od dawien dawna miały miejsca.Na tym przykładzie widać,że czasami lepiej być dzieckiem i posłuchać
rodziców.
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinn... rozwiń
Avatar
www / 28 lipca 2009 o 08:08
Skorumpowana polska policja i prokuratura. Dziewczyno(ko) ( inna sprawa gdzie drwa rąbią tam....) nie ma masz szans. Bo jak można skazać w Polsce oprwcę jak jest kumplem naszych kumpli. Nie masz szans.
Avatar
Obywatel / 28 lipca 2009 o 07:39
W sytuacji kiedy zaufanie do organow ciagle rosnie to albo ktos probuje sabotowac opinie publiczna albo wypowiedz publiczna premiera z dnia 22 lipca...
Agencji Zubrzyckiego trzeba konicznie sprawe zlecic - pokazal przeciez w Wa-wie, ze POtrafi byc skuteczniejszy od policji i to w sytuacji kiedy do interwencji nie mial prawa!!!
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:32
a dlaczego nikt z Was nie zakłada że tak naprawdę było? ??? Dziwicie mnie. Gdyby to była dziewczyna która ma 24 lata, to mogę się założyć ze inaczej byście pisali.
Avatar
~gość~ / 25 listopada 2009 o 20:21
Różne w obecnym czasie dzieją się rzeczy. Panowie! Niedługo to już nie będzie można spojrzeć na dziewczynę czy kobietę, a już przypadkiem nie trącić w jakimś wąskim przejściu, bo o molestowanie wzrokowe cię oskarży. To jest obłędne co się porobiło. Ostatnio czytałem o trzynastolatkach, które umawiają się przez internet z chłopakami, aby ich później oskarżyć o gwałt. A robią to tylko dlatego aby sobie alibi wynaleźć dla późnego powrotu do domu. tak było z dziewczyną, która o "gwałcie" powiedziała matce, ta poleciła jej umówić się z domniemanym gwałcicielem, a jak przyszedł biedak to te już czekały z Policją. To jest chore. Nie twierdzę, że nad Białym nie doszło do przestępstwa, ale organy ścigania powinne podchodzić ostrożnie do takich zgłoszeń.
Różne w obecnym czasie dzieją się rzeczy. Panowie! Niedługo to już nie będzie można spojrzeć na dziewczynę czy kobietę, a już przypadkiem nie trącić w jakimś wąskim przejściu, bo o molestowanie wzrokowe cię oskarży. To jest obłędne co się porobiło. Ostatnio czytałem o trzynastolatkach, które umawiają się przez internet z chłopakami, aby ich później oskarżyć o gwałt. A robią to tylko dlatego aby sobie alibi wynaleźć dla późnego powrotu do domu. tak było z dziewczyną, która o "gwałcie" powiedziała matce, ta poleciła jej umówić si... rozwiń
Avatar
kostka / 25 listopada 2009 o 18:57
misiaa napisał:
ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty....


Wracaj do GALERII

To że nie jest pełnoletnia nie oznacza że kilku dewiantów może z nią robić co tylko ich chore, tolerancyjne umysły podpowiadają.

Nawet jeśli dziewczyna miała by ochotę na numerek ale w miedzyczsie zmieniła zdanie to przecież nie tłumaczy gwałtu...chyba że jest się małpą


Wracaj do GALERII

To że nie jest pełnoletnia nie oznacza że kilku dewiantów może z nią robić co tylko ich chore, tolerancyjne umysły podpowiadają.

Nawet jeśli dziewczyna miała by ochotę na numerek ale w miedzyczsie zmieniła zdanie to przecież nie tłumaczy gwałtu...chyba że jest się małpą rozwiń
Avatar
misiaa / 29 lipca 2009 o 17:11
bodzio napisał:
nikogo nie przesluchali jako oskarżonego bo sprawa nie jest jasna.Faceci stawiali,towarzystwo dobrze się bawilo,malolata też się nieźle napila
myślala że za friko.Bylo wiadomo o co chodzi a jak przyszlo co do czego to d... dać nie chciala.Może to i gwalt a może wyegzekwowanie
należności. A kto ją tam wiedzial że to ma 16 lat,w domu powinna siedzieć a nie z facetami wóde walić.Cnotką nie byla to pewne.

ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty....

ha i tu się z Tobą zgodzę masz racje gdzie się włoczy takie gówniary to w domu niech siedzą albo z mamusiami niech jeżdzą to nie pierwszy taki przypadek że dziewczyna się najebała a potem problemy i rzekome gwałty.... rozwiń
Avatar
-2lublinianin / 28 lipca 2009 o 18:45
Prokuratury i Policja województwa lubelskiego oraz... niestety sądy to jedna wielka klika. Nie mają oni nic wspólnego ani z "wymiarem sprawiedliwości" ani ze ściganiem przestępców, ani z uczciwością w prowadzeniu śledztw i dochodzeń - układ!
Avatar
zygmund III Waza / 28 lipca 2009 o 14:46
Przeciez Okuninka latem to najbezpieczniejsze miejsce w Europie. Tysiace bogatych Polakow zalicza kolejno tysiace atrakcji tego pieknego miejsca a czuwa nad tym wszystkim kilku specjalnie szkolnych policjantow ktorzy z wody i z powietrza obserwuja 24 godziny na dobe zeby sie nikomu nic zlego nie stalo.

P.S.
Kto zgadnie ilu policjantow przypada nad Bialym na jednego wakacjusza? Bo z moich rachunkow wyszlo ze 0.07

a tak w ogole to dlaczego tyle ludzi wali nad Biale przeciez tam od lat jest totalny syf a sa w okolicy naprawde inne spokojne miejsca godne uwagi
Avatar
Obiektywna / 28 lipca 2009 o 10:39
[quote name='Chłop Polski' date='28.07.2009, 09:14:00' post='154001']
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinno mi być żal tej dziewczyny ale tak nie jest -przecież tak bardzo chciała być
dorosła,a wśród dorosłych takie zdarzenia od dawien dawna miały miejsca.Na tym przykładzie widać,że czasami lepiej być dzieckiem i posłuchać
rodziców.
[/quote

Święta racja. Gdzie są teraz ci dorośli politykierzy, którzy przeciwko ministrowi oświaty wytoczyli najbardziej niehumanitarną broń - dzieci i młodzież. Teraz ta sama broń niszczy te dzieci i młodzież. Mundurki - NIE, bo małolata musi przecież pokazać to i owo, szacunek - NIE, bo niszczy się niezależność i godność młodych ludzi, bo będą mówić "przepraszam, dziękuję...", patriotyzm i tradycja -NIE, bo będziemy "zaściankiem Europy" a to wstyd. Tego NIE można pisać dużo więcej. I tylko dzieci żal, bo zrobiono z nich zbyt szybko młodzież, z młodzieży pseudo dorosłych, bo co tu dużo mówić, nie radzi sobie z dorosłością. A dorośli, no właśnie, dorośli, rodzice w wielu przypadkach zachowują się jak dzieci. A zniwo tego zamieszania w naturalnej kolei rzeczy jest tragiczne - dla wszystkich.
[quote name='Chłop Polski' date='28.07.2009, 09:14:00' post='154001']
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką syt... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 28 lipca 2009 o 09:14
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinno mi być żal tej dziewczyny ale tak nie jest -przecież tak bardzo chciała być
dorosła,a wśród dorosłych takie zdarzenia od dawien dawna miały miejsca.Na tym przykładzie widać,że czasami lepiej być dzieckiem i posłuchać
rodziców.
Jak się urodzi dziecko,(o ile go nie "wyskrobią") to zostanie pobrane DNA i będzie wiadomo kto gwałcił.....Małolaty czy nie takiej chcieliście Polski ,kiedy
wrzeszczelicie pod MEN-em "GIERTYCHA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"?.Więc je macie i teraz obowiązuje"RÓBTA CO CHCETA"-też nie odpowiada?
-To są właśnie cechy młodości,że dość często nie wie się czego się chce-tylko gdzie są ci którzy popierali taką sytuację?-zostawili dziecko samemu sobie i pewnie dalej rozmyślają nad następnymi eksperymentami?Powinn... rozwiń
Avatar
www / 28 lipca 2009 o 08:08
Skorumpowana polska policja i prokuratura. Dziewczyno(ko) ( inna sprawa gdzie drwa rąbią tam....) nie ma masz szans. Bo jak można skazać w Polsce oprwcę jak jest kumplem naszych kumpli. Nie masz szans.
Avatar
Obywatel / 28 lipca 2009 o 07:39
W sytuacji kiedy zaufanie do organow ciagle rosnie to albo ktos probuje sabotowac opinie publiczna albo wypowiedz publiczna premiera z dnia 22 lipca...
Agencji Zubrzyckiego trzeba konicznie sprawe zlecic - pokazal przeciez w Wa-wie, ze POtrafi byc skuteczniejszy od policji i to w sytuacji kiedy do interwencji nie mial prawa!!!
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:32
a dlaczego nikt z Was nie zakłada że tak naprawdę było? ??? Dziwicie mnie. Gdyby to była dziewczyna która ma 24 lata, to mogę się założyć ze inaczej byście pisali.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19

Lubelskie: Okaleczone zwłoki znaleziono w lesie, w pobliżu drogi krajowej nr 19 10 1

Śledczy ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało odnaleziono w lesie, niedaleko Radzynia Podlaskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że został zamordowany.

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek?

Lublin: Narasta konflikt w szpitalu przy ul. Staszica. Będzie protest pielęgniarek? 5 5

Pielęgniarki ze szpitala przy Staszica gotowe są strajkować, jeśli dyrekcja nie zgodzi się na podwyżki. W ramach protestu już 170 osób poszło na zwolnienia lekarskie.

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim

Urlop ojcowski staje się modny. Korzysta coraz więcej mężczyzn w woj. lubelskim 0 0

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na skorzystanie z urlopów ojcowskich. W woj. lubelskim skorzystało z niego w zeszłym roku już 7,8 tys. ojców. To o jedną piątą więcej niż w roku 2016.

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej

Lublin: Mama u fryzjera, trzylatka wybrała się na spacer po galerii handlowej 8 1

W sobotę przed południem dyżurny II komisariatu policji w Lublinie odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia trzyletniego dziecka.

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie

Nieudany początek sezonu na Słonecznym Wrotkowie 1 6

Nie można zaliczyć do udanych tegorocznego otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim, gdzie sezon zaczął się w sobotę.

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie

Nowa atrakcja dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach w Lublinie 0 0

Działa już hala do jazdy na wrotkach i rolkach otwarta w miejscu lodowiska przy Al. Zygmuntowskich. W piątek była darmowa i tego dnia odwiedziło ją 250 osób.

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Kolumbia 0:3 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 14 10

O godzinie 20 reprezentacja Polski w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią i jeśli chce zachować szansę na wyjście z grupy musi wygrać

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej

Po roku wyciągnęli wnioski. Podsumowanie zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Sezon 2017/2018 przeszedł do historii. Awans po bardzo zaciętym boju wywalczyła Huczwa Tyszowce, która zostawiła w pokonanym polu Unię Hrubieszów i inny zespół z aspiracjami do awansu – Victorię Łukową Chmielek

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu
2 lipca 2018, 15:00

Zamość: Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu 1 0

Od 2 lipca w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego będzie prezentowana wystawa Judith Aizen pt. „Zdjęcia ze starego, zniszczonego albumu. 1900-1942”.

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane
Zdjęcia
galeria
film

Dla wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców. Nagrody „Lubelski Wzór 2018” przyznane 0 0

W tym roku statuetki Lubelski Wzór 2018, honorujące wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z woj. lubelskiego, otrzymała drukarnia Petit oraz Kolektyw kilku.com. Organizatorzy przyznali także nagrodę specjalną, która trafiła do Bartłomieja Pniewskiego za 50-lecie pracy twórczej.

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis

Mundial 2018. Japonia - Senegal 2:2. Honda ratuje remis 1 0

Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu Japonia zremisowała z Senegalem 2:2. Co prawda to zespół z Afryki dwa razy wychodził w tym starciu na prowadzenie, ale bliżej wygranej był zespół z Azji, który stworzył więcej sytuacji pod bramką rywala

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli

Ostry zgrzyt pomiędzy wojewodą i prezydentem Lublina. Poszło o pieniądze dla nauczycieli 14 31

„Ohydną insynuację i manipulację” zarzucił wojewoda prezydentowi Lublina. Tak zareagował na list rozesłany do szkół przez prezydenta z okazji zakończenia roku szkolnego. Wojewodę oburzyły słowa dotyczące dodatków motywacyjnych dla nauczycieli.

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski

Bez laktozy i GMO. Nowe produkty od OSM Piaski 0 1

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach wychodzi naprzeciw trendom i oczekiwaniom klientów. Do sprzedaży wprowadziła kefir i jogurt bez laktozy. Spółdzielnia zbiera również oświadczenia od dostawców, że ich krowy nie są żywione paszami genetycznie modyfikowanymi.

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia]
galeria

Mila na start w Lublinie. 270 osób na mecie [zdjęcia] 30 3

270 osób zameldowało się na mecie niedzielnego biegu Mila na start w Lublinie.

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym

Chełm: Będą zmiany na placu Dworcowym 3 0

Już niedługo ruszy zapowiadana przez ratusz przebudowa pl. Dworcowego w Chełmie. W tym celu zaktualizowano techniczny projekt jego zagospodarowania. Miasto wydało też pozwolenie na budowę i przygotowuje przetarg na wykonawstwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.