piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Zbudują kopalnię w pow. chełmskim. Będzie 2 tys. miejsc pracy. "Węgiel wysokiej jakości"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2014, 21:30

Kopalnia w powiecie chełmskim zatrudni ok. 2 tys. osób i odprowadzi rocznie ok. 150 mln zł podatków

- Mamy do czynienia z wysokiej jakości węglem - potwierdził w Rejowcu Fabrycznym Janusz Jakimowicz, prezes polskiej spółki PD Co., która za australijskie pieniądze chce wybudować w powiecie chełmskim kopalnię. Spotkał się z miejscowymi radnymi i zapewnił ich, że kierowana przez niego firma nie zmarnowała pieniędzy i czasu na badania miejscowych złóż węgla kamiennego.

- Jego zasoby szacujemy na 1,6 mld ton. Do tej pory zdążyliśmy udokumentować 160 mln ton zasobów wydobywalnych i jest nadzieja na kolejnych 150 mln ton - powiedział Jakimowicz.

Dla burmistrza Rejowca Fabrycznego Stanisława Bodysa najważniejsze jest to, że gospodarcze oddziaływanie kopalni obejmie cały region, w tym i jego miasto. - Dlatego staramy się być dla PD Co. dobrym partnerem. Wiążemy z tą spółką olbrzymie nadzieje, przede wszystkim na miejsca pracy - mówi Bodys.

Prezes Jakimowicz odpowiada, że kiedy rozpocznie się budowa kopalni pracę znajdzie około 1,7 tys. osób. Z kolei szacunkowo w gotowej kopalni ma pracować blisko 2 tys. osób. Ponadto jest regułą, że jedno stanowisko górnicze przekłada się na 4-5 stanowisk okołogórniczych.

Co więcej - wraz z budową kopalni mają ruszyć również prace przy korytarzu transportowym do istniejącej już linii kolejowej oraz przy budowie zakładu przeróbki węgla. Władze Rejowca Fabrycznego liczą, że zakład ten powstanie w ich mieście, a przynajmniej w obrębie tworzonej wspólnie z gminami Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze podstrefy ekonomicznej podległej Mielcowi.

- Skoncentrowaliśmy się na rejonie, w którym nasz projekt jest wykonalny - dodaje Jakimowicz. - Mamy australijskie korzenie, ale przestaliśmy być postrzegani w tym rejonie jako obcy. Działamy nie wywołując ani konfliktów, ani sporów. A jeśli nawet wyrządzamy szkody, to je naprawiamy. Społeczna akceptacja jest warunkiem naszego sukcesu.

Specjaliści z PD Co. wyliczyli już, że pracująca kopalnia będzie odprowadzała rocznie około 150 mln zł podatków. Tymczasem przewidywane nakłady inwestycyjne w pierwszej fazie funkcjonowania kopalni to 2,5 mld zł. Z kolei projekt rocznego wydobycia został określony na poziomie 6-7 mln ton.

W połowie 2015 r. skończy się posiadana przez spółkę koncesja na rozpoznanie złóż. Prezes Jakimowicz ma nadzieję, że niemal "na styk” spółce uda się uzyskać koncesję wydobywczą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Chełm kopalnia
Użytkownik niezarejestrowany
obserwator życia .-myslacy
bialas
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 stycznia 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak pracę dostaną Ukraińcy!
Rozwiń
obserwator życia .-myslacy
obserwator życia .-myslacy (19 listopada 2014 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1Dlaczego nie Polska firma oto pytanie2 ?Dlaczego nie siedziba w Chełmie lub Lublinie planowanej Kopalni 3,Dlaczego w regionie 25 procent podatku nie zostaie w regionie lub na terenie kopalni tak jak to robią w USA

Rozwiń
bialas
bialas (17 listopada 2014 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

takie zycię niestety ; / Pijany facet Mariusz N. Potrącił 5 Nastolatków ! 2 dziewczyny nie zyją 2 chłopaków ciężko rannych.  1 dziewczyna uszła z tego bez zadrapania

Rozwiń
emjot
emjot (13 listopada 2014 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta firma z Australii za niewiele lat okaze sie rosyjska Patrz RWE  dostarczajaca prad do stolicy

Rozwiń
baja na dobranoc
baja na dobranoc (12 listopada 2014 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Baju baju siedzi kot na jaju a kocica na desce ;opowiedzieć Ci jesce?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!