sobota, 17 marca 2018 r.

Chełm

Zdążyć przed rakiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2006, 20:00

Od dzisiaj Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie rozpoczyna realizację programu wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy. Sfinansuje je Lubelski Odział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Bezpłatną mammografię wykonać mogą kobiety w wieku 50-69 lat zamieszkałe na terenie miasta i powiatu chełmskiego. Z kolei zaproszenie na badania cytologiczne skierowane jest do kobiet w wieku 25-59 lat. Każda z pań, u której wykryte zostaną zmiany skierowana zostanie na dalsze badania diagnostyczne, a w razie konieczności zapewnioną ma również darmową opiekę medyczną w tym USG i badania histopatologiczne.
Panie, które chcą wykonać mammografię powinny zarejestrować się w Ośrodku Jakości i Promocji Zdrowia SP WSS, tel. 565-36-22 w godz. 9-12. Przyjmowane będą kobiety, które nie miały wykonywanych takich badań w ciągu ostatnich dwóch lat oraz są ubezpieczone.
Podobne warunki postawione zostały zainteresowanym badaniami cytologicznymi. W ich przypadku czas od ostatniego udziału w programie profilaktycznym nie powinien być krótszy niż trzy lata. Badania wykonać można od poniedziałku do piątku w godz. 8-11 w Poradni Położniczo-Ginekologicznej oraz w ostatnia sobotę stycznia w godz. 10-12 w Położniczo-Ginekologicznej Izbie Przyjęć. (szer)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!