wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Chełm

Zdrowie pod kontrolą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2007, 18:34

Chełmski sanepid zakwalifikował już siedem obiektów, w których będą kolonie. W dwóch kolejnych trwają kontrole.

- Wszystkie wizytowane przez nas placówki otrzymały pozytywną ocenę - mówi Elżbieta Kuryk, kierownik sekcji nadzoru przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.
Skontrolowano już Stanicę Harcerską w Starosielu w gminie Dubienka i ośrodek w Puszczy w gm. Żmudź oraz stadninę koni w Natalinie koło Chełma, gdzie organizowany będzie obóz rekreacyjno-profilaktyczny. Cztery obiekty otrzymały zgodę na organizowanie półkolonii. Są to szkoły w Czerniejowie, Siedliszczu i Bezku oraz Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. W trakcie kwalifikacji jest klub Chaesemus oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu.

Około 30 dzieci od poniedziałku będzie odpoczywało na półkoloniach zorganizowanych w Chełmie przez Stowarzyszenie "O uśmiech dziecka”. - Na co dzień żywimy ponad 150 osób i nigdy nie przytrafiło się nam nic przykrego - mówi Małgorzata Kwiecińska, dyrektor Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, który udostępnia bazę lokalową. - Nie boimy się żadnych zatruć. Posiłki przygotowywane są w naprawdę higienicznych warunkach, przez panie, które mają wszystkie aktualne badania.
Sanepid kontroluje jednak nie tylko stan sanitarny, ale również techniczny placówki. Chodzi o to, by odpoczywające w nich dzieci i młodzież nie były narażone na żadne niebezpieczeństwa.
Kuryk zapowiada, że kontrole będą kontynuowane. - To, że już byliśmy w jakiejś placówce wcale nie oznacza, że nie odwiedzimy jej jeszcze raz. Organizatorzy, którzy nie będą przestrzegać zasad muszą mieć świadomość grożących im sankcji. Za uchybienia można zapłacić mandat, a rażące naruszenie przepisów sanitarnych skutkować może nawet zamknięciem placówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!