poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Chełm

Zdrowie pod kontrolą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2007, 18:34

Chełmski sanepid zakwalifikował już siedem obiektów, w których będą kolonie. W dwóch kolejnych trwają kontrole.

- Wszystkie wizytowane przez nas placówki otrzymały pozytywną ocenę - mówi Elżbieta Kuryk, kierownik sekcji nadzoru przeciwepidemicznego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie.
Skontrolowano już Stanicę Harcerską w Starosielu w gminie Dubienka i ośrodek w Puszczy w gm. Żmudź oraz stadninę koni w Natalinie koło Chełma, gdzie organizowany będzie obóz rekreacyjno-profilaktyczny. Cztery obiekty otrzymały zgodę na organizowanie półkolonii. Są to szkoły w Czerniejowie, Siedliszczu i Bezku oraz Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. W trakcie kwalifikacji jest klub Chaesemus oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu.

Około 30 dzieci od poniedziałku będzie odpoczywało na półkoloniach zorganizowanych w Chełmie przez Stowarzyszenie "O uśmiech dziecka”. - Na co dzień żywimy ponad 150 osób i nigdy nie przytrafiło się nam nic przykrego - mówi Małgorzata Kwiecińska, dyrektor Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, który udostępnia bazę lokalową. - Nie boimy się żadnych zatruć. Posiłki przygotowywane są w naprawdę higienicznych warunkach, przez panie, które mają wszystkie aktualne badania.
Sanepid kontroluje jednak nie tylko stan sanitarny, ale również techniczny placówki. Chodzi o to, by odpoczywające w nich dzieci i młodzież nie były narażone na żadne niebezpieczeństwa.
Kuryk zapowiada, że kontrole będą kontynuowane. - To, że już byliśmy w jakiejś placówce wcale nie oznacza, że nie odwiedzimy jej jeszcze raz. Organizatorzy, którzy nie będą przestrzegać zasad muszą mieć świadomość grożących im sankcji. Za uchybienia można zapłacić mandat, a rażące naruszenie przepisów sanitarnych skutkować może nawet zamknięciem placówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!