czwartek, 22 lutego 2018 r.

Chełm

Zespół Szkół w Stołpiu: Rodzice domagają się zmiany dyrektora

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lutego 2015, 07:45

Nauczyciele z Zespołu Szkół w Stołpiu i rodzice uczniów nie wyobrażają sobie dalszej współpracy z szefową placówki. W konflikt zaangażowane są władze gminy, kuratorium, prokuratura a nawet rzecznik praw dziecka. Dyrektorka czuje się ofiarą

- Pani Hanna Elak kieruje naszą szkołą od pięciu lat - mówi jedna z nauczycielek. - Zaimponowała nam przebojowością i sprawnością. Od początku była wymagająca, ale my pracy się nie boimy. Z czasem zaczęło się okazywać, że dyrektor buduje szkołę na pokaz, a nie placówkę, której pierwszym zadaniem jest nauczanie w jak najlepszej atmosferze.

Atmosfera zaczęła stawać się nie do zniesienia, kiedy jeden z uczniów usłyszał od dyrektorki, że jest "adoptowany, mieszka w piwnicy bez światła, a więc nie ma warunków do nauki, nie uczy się, bo roznosi ulotki”. Roztrzęsiony uciekł ze szkoły i w domu zasłabł. Rodzina musiała wezwać lekarza.

Po tym incydencie matka chłopca (zarazem pracownik szkoły) poinformowała szefową o zamiarze złożenia w tej sprawie skargi. W efekcie dyrektorka zabroniła jej wstępu do swojego gabinetu i nakazała kontaktowanie się jedynie drogą pisemną. Kobieta poczuła się zlekceważona i zdecydowała się na powiadomienie prokuratury o historii z synem.

Podczas styczniowego spotkania rodziców z Hanną Elak posypały się kolejne skargi na jej postępowanie. Jeden z uczniów miał usłyszeć: W głowie burdel, w zeszycie burdel, i w burdelu skończysz. Z kolei jedna z nauczycielek zapamiętała, jak Elak zwróciła uczniom uwagę, że jak będą niszczyć szkolne mienie, to: będą się uczyć w burdelu. Podobnych zwrotów dyrektorka miała używać więcej. Zostały udokumentowane w skargach rodziców i protokołach ze szkolnych zebrań.

- W całej 20-letniej karierze nauczycielskiej nigdy takimi słowami nie odezwałam się do dziecka - zapewnia Hanna Elak. - Nie obrażałam uczniów. Jeśli teraz coś podobnego mi się zarzuca, to jest to tylko słowo przeciwko słowu. Ze spokojem czekam na wyniki postępowań wyjaśniających. Czuję się ofiarą. I to w sytuacji, kiedy zaściankową szkołę udało mi się wyprowadzić na wizerunkową placówkę.

Rodzice i nauczyciele mają żal do wójta gminy Chełm, że nie reagował na skargi. W końcu wystosowali do niego list otwarty, podpisany w ich imieniu przez Monikę Pietrzak, przewodniczącą rady rodziców.

"Do napisania tego listu zmusiła nas Pańska bezczynność i lekceważąca postawa wobec sygnalizowanych przez nas od kilku tygodni problemów związanych z funkcjonowaniem ZS w Stołpiu" - czytamy w liście. "Problemy te dotyczą osoby Hanny Elak”. Autorzy zadali też wójtowi pytanie, jak długo muszą jeszcze czekać, aby w szkole zapanował spokój, a dzieci bez stresu przekraczały próg szkoły.

Monika Pietrzak została wybrana na przewodniczącą rady gdy w szkole już wrzało. Nie ukrywa, że intencją rodziców będzie doprowadzenie do odwołania dyrektorki. Jednak wszyscy zaangażowani w sprawę czekają, że zrobi to wójt.

- Dyrektora szkoły może odwołać Rada Gminy - podkreśla Wiesław Kociuba. - Ze swojej strony zrobiłem wszystko, co do mnie należało. Przekazałem skargi przewodniczącemu rady. Rozpatruje je specjalnie powołana komisja. Z kolei skargi wiążące się z nadzorem pedagogicznym trafiły do kuratora oświaty. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki postępowań.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła dyrektor konflikt stołpie
Gość
Gość
Gość
(862) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2016 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektorka uniewinniona. Prawda wyjdzie na jaw. Kozina bój się
Rozwiń
Gość
Gość (25 września 2015 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wreszcie prawda wychodzi na jaw ... niedługo się dowiemy kto tak kłamał w Stołpiu i wywołał aferę. Niespełnione grono i rodzice - wszyscy składali fałszywe zeznania i obrażali panią dyr hahahah no jasne, dlatego nie może teraz znaleźć pracy:)
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2015 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wreszcie prawda wychodzi na jaw ... niedługo się dowiemy kto tak kłamał w Stołpiu i wywołał aferę. Niespełnione grono i rodzice - wszyscy składali fałszywe zeznania i obrażali panią dyr
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2015 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To prawda...
Rozwiń
jjj
jjj (28 lipca 2015 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Seks w wielkim kamieniu... szulce jj. i cislooo t. w roli glôwnej. Zdrady.pl

Geriatria55
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (862)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!