poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Chełm

Żołnierze wybudują nowy most

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2009, 08:03

Rozebrany na polecenie inspektora nadzoru budowlanego most na Włodawce zostanie odbudowany. Tego zadania podjęli się żołnierze z dęblińskiej twierdzy. Dzięki nim miasto zaoszczędzi kilka milionów złotych.

- Ze swojej strony mamy zapewnić jedynie dokumentację i materiały budowlane - mówi Jacek Żurawski, sekretarz miasta. - Oczywiście zakwaterujemy też żołnierzy, zaopatrzymy w paliwo i zapewnimy im wyżywienie.

Budowa mostu, jaki znowu ma spiąć oba brzegi Włodawki to wydatek rzędu kilku milionów złotych. Dzięki pomocy wojska koszty miasta nie powinny przekroczyć 300 tys. zł. Za zgodą ministra obrony narodowej Sztab Generalny wyznaczył do tego zadania żołnierzy I Batalionu Drogowego-Mostowego.

- Dla żołnierzy będzie to dodatkowe szkolenie w warunkach naturalnych - mówi ppłk Sławomir Lewandowski, rzecznik prasowy Wojsk Lądowych. - Wojsko wykonuje wiele takich prac. Zazwyczaj warunkiem jest dobra współpraca samorządów z jednostkami MON.

Akurat ten warunek włodawianie idealnie spełniają. To właśnie w ich mieście formowała się stacjonująca teraz w Kazuniu II Warszawska (obecnie Mazowiecka) Brygada Saperów. Miasto i jego mieszkańcy utrzymują z tą jednostką żywe kontakty. Tym razem będą mieli okazję nawiązać współpracę z dęblńskim batalionem.

- W ubiegłym roku wybudowaliśmy most pod Kozienicami - mówi por. Tomasz Długi. - W tym roku postawimy mosty we Włodawie i Puchaczowie. Ten we Włodawie będzie drewniany, na stalowych dźwigarach. Szeroka na 6 m konstrukcja ma mieć nośność do 20 t.

Dokumentacja mostu niedługo będzie gotowa. Dzięki temu już w maju, a najpóźniej w czerwcu żołnierze będą mogli wziąć się do roboty. Obiecują, że ze wszystkim uporają się w miesiąc. Na ręce życzliwie będą im patrzeć miejscowi wędkarze i właściciele położonych po drugiej stronie Włodawki działek ogrodowych. Aby się do nich dostać, bądź rozłożyć się z wędkami nad Bugiem, musieli oni korzystać z mostu w oddalonym od Włodawy Orchówku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
skalpel
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

skalpel
skalpel (14 stycznia 2009 o 14:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
eee koty zbudujcie jeszcze z rozpędu jeden na bystrzycy i estakadę nad Głęboka.Odmaszerowac-macie czas do końca roku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!