sobota, 27 maja 2017 r.

Chełm

Zwiadowcy z ministerstwa

Dodano: 4 stycznia 2002, 20:36
Autor: (bar)

W Chełmie pozostanie garnizon – zapewnił wczoraj gen. bryg. Zygmunt Skuza. Dzień wcześniej po spotkaniu z władzami Lublina miał jedynie oświadczyć, że 3 Brygada Zmechanizowana Legionów zostanie na Lubelszczyźnie.
Generała wraz z grupą wojskowych specjalistów wysłał najpierw do Lublina, a następnie do Chełma minister Szmajdziński. Ich wnioski mają mu ułatwić podjęcie decyzji w sprawie przyszłości 3 Brygady.
Gospodarze spotkania odnieśli wrażenie, że efektem lubelsko-chełmskiej lustracji może być rozwiązanie kompromisowe. Na przykład do Chełma trafią z Lublina jednostki stacjonujące na Majdanku, a na miejscu pozostanie sztab, batalion dowodzenia i orkiestra. Inny przypuszczalny wariant mógłby polegać na kierowaniu z Lublina do Chełma pododdziałów na kilkumiesięczne turnusy ćwiczebne, po których wojsko wracałoby do koszar.
– Wraz ze starostą chełmskim i wójtem gminy Chełm potwierdziliśmy nasze deklaracje, związane z przyjęciem nawet całej 3 Brygady – mówi Henryk Dżaman, prezydent Chełma. – Na przykład zwolnienie chełmskich jednostek wojskowych z podatku od nieruchomości jest już faktem.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!