niedziela, 18 lutego 2018 r.

Chełm

Zwierzę musi mieć kaganiec

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2007, 16:15

Wychodząc z psem na spacer nie zapominajmy o nałożeniu mu kagańca i zabraniu smyczy.

Jeżeli tego nie zrobimy, możemy zapłacić mandat w wysokości 200 zł.

- Byłem w sklepie, gdy usłyszałem przerażający pisk i skowyt - opowiada pan Antoni. - Wyszedłem zobaczyć, co się dzieje. To był makabryczny widok. Wielkie psisko rzuciło się na dużo mniejszego od siebie pieska. Złapał zębami za szyję tego malca i dusił. Próbowaliśmy odciągnąć agresora. Udało się to dopiero jego panu.
Pana Antoniego denerwuje, że właściciel, choć trzymał w ręku kaganiec i smycz, nie założył go psu i puścił zwierzę pomiędzy ludzi. A gdy ktoś z tłumu zasugerował, że trzeba wezwać policję, właściciel, jak gdyby nigdy nic, oddalił się z miejsca zdarzenia. - Zgłoszeń, że psy atakują psy nie mamy wiele - mówi Ryszard Bondyra, komendant Straży Miejskiej w Chełmie. - Dużo jest sygnałów o tym, że psy atakują ludzi. W ponad 10 przypadkach doszło do pogryzień.
Strażnicy miejscy w takich sytuacjach przede wszystkim muszą ustalić właściciela psa, by sprawdzić, czy ich pupil posiada aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie. Przy okazji sprawdzają, czy został opłacony podatek od posiadania psa. I nie ma znaczenia, czy te warunki zostały spełnione, czy nie. Właścicielowi i tak grozi mandat za nieodpowiednie sprawowanie opieki nad swoim zwierzęciem. W sytuacji, gdy jego personaliów nie uda się ustalić, pies trafia do schroniska. - Każdego dnia około południa objeżdżamy miasto i sprawdzamy, czy nie ma wałęsających się po ulicach psów - mówi Mirosław Blacha, administrator schroniska dla zwierząt. - Gdy otrzymane od mieszkańców informacje zostaną potwierdzone, wówczas prowadzimy odłowy.
Pani Katarzyna jest właścicielką kundelka o wdzięcznym imieniu Różyczka. Twierdzi, że jej suczka, to najbardziej łagodny pies na świecie. - Czy coś tak małego może zrobić komuś krzywdę? - pyta. - Po co mam nakładać jej kaganiec, czy prowadzać na smyczy.
- Nie ma znaczenia czy pies jest duży, czy mały - twierdzi Bondyra. - Przecież trudno przewidzieć, jak się zachowa na ulicy. Jego reakcje mogą być różne w różnych sytuacjach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!