piątek, 23 marca 2018 r.

Chełm

Do grona ośmiu szkół z terenu powiatu włodawskiego, realizujących program edukacyjno-profilaktyczny pod nazwą „Żyj normalnie” dołączyły kolejne trzy szkoły. Tym razem jego założenia będą poznawać uczniowie klas piątych szkół podstawowych w Hannie, Dołhobrodach i Holeszowie.

Program „Żyj normalnie” oparty został na doświadczeniach policjantów w Rotterdamu, którzy pilotażowo wspierali jego przeniesienie na grunt polski. Do realizacji programu, który zapoczątkowany został w 1997 roku wytypowano policjantów i szkoły z byłego jeszcze wówczas województwa chełmskiego. Prowadzone w szkołach zajęcia obejmują zagadnienia poświęcone problematyce patologii w środowiskach szkolno-młodzieżowych, głównie zaś zagrożenia związane z narkomanią, przemocą, alkoholizmem, nietolerancją i przestępczością wśród nieletnich.
– Pierwsze zajęcia z uczniami polegają na zaprezentowaniu i przybliżeniu ogólnej wiedzy o pracy policjanta – informuje Wiesław Dziurdziak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.
Praktyczne zajęcia w szkołach prowadzone są z wykorzystaniem specjalnie opracowanych teczek dydaktycznych. Jeden zestaw kosztuje 47 zł, co przy ilości uczniów biorących udział w programie, stanowi dla większości szkół nie lada problem finansowy. W gminie Hanna udało się go rozwiązać dzięki osobistemu zaangażowaniu Stanisława Trochimiuka, wójta gminy, który od początku wspierał to przedsięwzięcie. Zakup szkolnych pakietów zrefundowano ze środków samorządowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Antyalkoholowych.
Wdrożeniem programu zainteresowane są kolejne cztery szkoły podstawowe z terenu gminy Włodawa. Obecnie dyrektorzy placówek zabiegają o potrzebne na ten cel środki
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!