CGK-hp

90-lecie Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki

Dodano: 31 stycznia 2016, 09:50
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

DK LSM zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prezesami Lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki. W ramach obchodów 90-lecia istnienia Towarzystwa, zaproszeni goście opowiedzą o jego historii i dziejach. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 2 lutego, o godz. 18.

Towarzystwo zostało założone w 18 czerwca 1926 roku. Jego pierwszym prezesem był ks. dr Ludwik Zalewski, bibliotekarz i profesor Seminarium Duchownego w Lublinie. Pierwszymi członkami Towarzystwa byli m.in. Julian Krzyżanowski (historyk literatury polskiej, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), Józef Czechowicz (pedagog, poeta), Antoni Remiszewski (wojewoda lubelski). Celem Towarzystwa było szerzenie i popularyzacja książki oraz prowadzenia działalności w kierunku badawczo-naukowym i wydawniczym. W ramach działalności Towarzystwo organizowało różne wystawy druków i ekslibrisów.

Obecnie Lubelskie Towarzystwo Miłośników Książki skupia 30 członków. Spotykają się regularnie w ostatni piątek miesiąca w sali udostępnianej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Spotkania te noszą nazwę Przedwieczerzy bibliofilskiej.

O dziejach Towarzystwa opowiedzą jego prezes doc. dr Jan Gurba oraz wiceprezes dr Zbigniew Jóźwik. Wstęp na wydarzeine jest wolny.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lutego 2016 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypadało parę zdjęć zrobić panowie redaktorzy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna