CGK-hp

Andrzej Seweryn w Zamościu

Dodano: 3 lipca 2016, 08:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z wybitnym aktorem Andrzejem Sewerynem oraz rozmowę temat: „Etyka słowa w teatrze” z udziałem przedstawicieli Zespołu Etyki Słowa RJP PAN. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 4 lipca o godz. 17 w Księgarni/Kawiarni Szkoła Życia (ul. Bazyliańska 3).

Andrzej Seweryn urodził się w 1946 roku w Heilbronn. Jest polskim aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem, dyrektorem naczelnym Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Jako aktor wystąpił w ponad siedemdziesięciu produkcjach filmowych. Zdobył wiele wyróżnień, m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie za rolę w "Dyrygencie".

W tym roku na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film z jego udziałem - "Ostatnia rodzina", opowiadający o tragicznych losach rodziny Beksińskich. Seweryn wciela się w postać słynnego malarza.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 lipca 2016 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kogo może interesować spotkanie z KOD-owcem i szkodnikiem ? Czy ktoś taki, jak ten Seweryn wysupłał chociażby jeden grosik i przekazał na cele społeczne? Jedynie zadaje się z Owsiakiem i innym antypolskim elementem, ale to nie pomoc narodowi, a tylko wzajemne poklepywanie się po plecach ludzi nastawionych na oczernianie prawdziwych ojców narodu ... Antyrządowa retoryka tak zawzięcie padająca z ust tego niby aktora dyskwalifikuje go w oczach szczerej opinii publicznej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna