CGK-hp

Centralny Plac Zabaw. Program na weekend i cały tydzień

Dodano: 6 lipca 2016, 11:54
Autor: Damian Drabik

fot. Agata Dziemian / facebook wydarzenia
fot. Agata Dziemian / facebook wydarzenia

Organizowany przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) Centralny Plac Zabaw zaczyna się rozkręcać. W drugim tygodniu działania inicjatywy organizatorzy proponują interesujące warsztaty i zabawy.

W piątek, 8 lipca wszystko startuje już o godz. 16.30 zabawami podwórkowymi z Fundacją Dwa Ognie. Organizatorzy przypomną tradycyjne gry i zabawy na wolnym powietrzu. Drugiego dnia weekendu o godz. 15 rozpoczną się pokazy Slackline, czyli akrobacji na taśmie zawieszonej nad ziemią. Z kolei o godz. 16 lubelska Fundacja Sztukmistrze zaprasza na warsztaty z zakresu sztuki nowego cyrku: hula-hop, diabolo, żonglerka, ekwilibrystyka i wiele innych. Te same atrakcje czekają odwiedzających CPZ w niedzielę.

Interesujących warsztatów nie zabraknie także w ciągu tygodnia tygodniu. W poniedziałek, 11 lipca o godz. 16 rozpoczną się zajęcia muzyczne prowadzone przez Sylwię Wójcik i Zbyszka Kowalczyka. O godz. 18 rozpoczną się warsztaty BMX, z kolei o godz. 19 odbędą się otwarte treningi Street Workout. We wtorek o godz. 15 miłośnicy piłki nożnej będą mogli zgłosić się na warsztaty freestyle football. O godz. 16 odbędą się warsztaty parkour oraz warsztaty fotograficzne, natomiast o godz. 17 rozpocznie się karuzela sztuki, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat. W środę czekają nas tylko warsztaty Street workout o godz. 19. W czwartek od godz. 16 do 18.30 odbywać się będą zajęcia: parkour/freerun, karuzela sztuki oraz warsztaty Tai-Chi.

Centralny Plac Zabaw to interdyscyplinarny projekt, który poprzez zaangażowanie różnych środowisk miejskich tworzy atrakcyjną przestrzeń dla rozmaitych działań artystycznych, animacyjnych, edukacyjnych i sportowych. Służyć one mają integracji oraz propagowaniu i rozwijaniu kreatywnego, produktywnego, aktywnego spędzania czasu, połączonego z edukacją kulturalną i artystyczną. W tym roku Centralny Plac Zabaw został uruchomiony już po raz czwarty.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna