CGK-hp

Dzień z poezją w Centrum Kultury

Dodano: 20 maja 2016, 12:55
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W sobotę, 21 maja o godz. 10 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się przegląd poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej „Wyśpiewać poezję”. Zaprezentują się soliści i zespoły wokalne z Lublina i województwa lubelskiego.

Uczestnicy zaprezentują po dwa utwory. Jurorzy oceniać będą: dobór repertuaru do możliwości wykonawcy, walory artystyczne tekstu, kompozycji, oryginalność i aranżację.

Usłyszymy utwory do wierszy Haliny Poświatowskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, tekstów Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, a także kompozycje oparte o autorskie teksty.

Ponadto w czasie przeglądu wystąpią laureaci ubiegłych edycji Sceny Młodych: z Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie z instruktorem Grażyną Grymuzą; z Puławskiego Ośrodka Kultury z instruktorem Zbigniewem Jonakiem; usłyszymy wykonawców z Chełma, Puław, Dęblina, Opola Lubelskiego, Lubartowa, Świdnika i Lublina.

W jury tegorocznej edycji zasiądą: Natalia Wilk, Piotr Tesarowicz i Anna Michałowska-Kotynia. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna